Jak urządzić pokój dla dziewczynki? Kilka rad

Jak urządzić pokój dla dziewczynki? Kilka rad

Każdy rodzic urządzając pokój dla dziewczynki, zastanawia się, w jaki sposób go zaaranżować, jaką kolorystykę dobrać, i jakie meble wybrać by były jak najbardziej odpowiednie.

Wszystko zależy od tego, w jakim wieku jest nasza pociecha. Załóżmy, że będziemy urządzać pokoik dla przedszkolaka. Dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują przede wszystkim dużo przestrzeni na podłodze, na zabawki, oraz wygodnego łóżka. Przeważnie małe dziewczynki lubią sobie wyobrażać, że są księżniczkami lub królewnami, pozwólmy, więc by tak też się poczuły. Na dzisiejszym rynku jest wiele mebli, które pozwalają na pobudzenie wyobraźni.

1. Kolorystyka ścian

Jeśli zostajemy przy schemacie księżniczki najbardziej odpowiednimi kolorami ścian będą róż, pomarańcz i czerwień. Najlepiej, jeśli będą to pastelowe odcienie. Możemy również pomyśleć nad łączeniem kolorów i tworzyw na ścianie, np. połączenie farby z tapetą pasującą do całego wnętrza. Najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli pokoik odzwierciedli nam egzystencję ciepła i spokoju, wtedy nasza pociecha będzie dobrze się czuła.

 

 

2. Łóżko

Łóżko dla dziewczynek musi spełniać potrójną rolę: duże, wygodne, z łatwością metamorfozy. Najlepiej wybrać się po zakup tego mebelka razem z dzieckiem by mogło wykazać się swoim dziecięco niezależnym zdaniem. Jeśli chodzi o ozdoby, dobrze prezentują się różnego rodzaju kolorowe poduszki i pikowana kapa.

3. Kryjówki na drobiazgi

Jak wiadomo małe królewny mają bardzo dużo swoich skarbów. Pozwólmy im, więc na to by mogły mieć swój kącik. W tym przypadku najlepiej spiszą się pudełeczka i szkatułki. Te drobiazgi są dość ogólno dostępne i nie będzie problemu z zaopatrzeniem wnętrza w nie.

 

 

4. Segmenciki, komody i inne dodatki

Przechodząc do tego punktu, chcemy Państwu podpowiedzieć jak do reszty umeblować pokoik małej królewny. Na pewno przyda się mały stoliczek i ozdobne krzesełko by w czasie, kiedy dzieci maja chwilę twórczości mogły spokojnie zająć się swoimi upodobaniami. Jeśli chodzi o komody to kierujmy się raczej tym by nie zagracić pokoiku dziecka, na ubrania możemy przeznaczyć wnękę ze specjalną przenośną garderobą by pociecha mogła w pełni poczuć się królewną i oglądać swoje suknie, a jako zasłonę użyć ozdobnych zasłonek ze sznurków.

 


5. Podłoga

Na powierzchnię podłogi będą pasowały jasne panele, które idealnie zrównoważą się z pastelowymi barwami ścian. Na to radzimy położyc dywan ze skórzanych skrawków. Dziecku będzie na nim ciepło, wygodnie i zawsze podczas zabawy, zmęczone będzie mogło odpocząć i poleżeć.

O urządzaniu wnętrza dla dzieci moglibyśmy jeszcze dużo napisać, wszystko zależy od osobistych upodobań malca, i budżetu, jakim możemy się posłużyć. Pamiętajmy jednak by podczas urządzania pokoju nie polegac tylko i wyłącznie na własnym guście. Zapytaj dziecko o ulubione kolory, bohaterów bajek i filmów. Zainteresowania pociech powinny być inspiracją do pomysłów udekorowania ścian czy kącika zabaw. Najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli to córka zadecyduje o kolorze ścian, a ty dobierz do tego poduszki, i inne dodatki. Najważniejsze jest by to dziecko czuło się dobrze w swoim pokoju, a nie mama i tata.

 

Źródło: budnet.pl
Autor: Justyna Fyszel/budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17193 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 221

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >