Jak zaaranżować biurową recepcję? Ciekawe rozwiązania

Jak zaaranżować biurową recepcję? Ciekawe rozwiązania

Powszechnie wiadomo, że recepcja jest wizytówką każdej firmy i niezbędnym elementem budowania wizerunku. Taką samą funkcję pełnią recepcje główne w nowopowstających biurowcach - definiują budynek. Są pierwszym miejscem, z którym stykają się pracownicy i goście.

Podstawowymi funkcjami recepcji są: zwiększenie bezpieczeństwa budynku poprzez monitorowanie przepływu osób, zapewnienie informacji o samym obiekcie i jego najemcach, a także pomoc odwiedzającym gościom W każdej dobrze zagospodarowanej recepcji centralne miejsce zajmuje zawsze panel ze spisem najemców i ich lokalizacją w budynku. Co ciekawe, odpowiadając na stale wzrastające wymagania klientów, którym zależy na posiadaniu nie tylko wygodnego i dobrze zlokalizowanego, ale również estetycznego biura, deweloperzy coraz częściej starają się łączyć funkcjonalność recepcji z jej atrakcyjną aranżacją.

W większości biurowców przestrzenie te charakteryzują się stonowaną elegancją, a ich projekt jest uniwersalny i dostosowany do profilu bardzo różnych najemców, od agencji kreatywnych po kancelarie prawne. Niektórzy inwestorzy starają się jednak przełamać ten schemat. Stosują więc zróżnicowane materiały: błyszczący kamień na posadzki, półmatowe okładziny kamienne na ściany, drewniane matowe dodatki oraz połyskujące elementy szkła i stali.

"Ważną rolę odgrywa w recepcji światło: zarówno naturalne, jak i sztuczne. Charakterystyczną cechą biurowców Ghelamco są jasne recepcje z bardzo dużymi przeszkleniami" – opowiada Jarosław Zagórski Business & Commercial  Director w Ghelamco Poland, firmie która jest jednym z liderów dostarczania na polski rynek nowoczesnych powierzchni biurowych. "Tego rodzaju rozwiązanie architektoniczne pozwala na wydobycie elegancji i prestiżu wnętrza oraz zapewnia doskonałe doświetlenie światłem naturalnym. Zastosowaliśmy je także w najnowszych projektach: Crown Point w Warszawie i biurowcu Katowice Business Point" – dodaje Zagórski.

 

 

Ważnym elementem wspólnej recepcji jest także miejsce, gdzie goście mogą się skupić i przygotować do spotkania. Odpowiednio dobrane, niestandardowe meble takie jak stolik, krzesła, czy wygodne fotele są zwykle charakterystycznym elementem wyposażenia tej przestrzeni. Właściwy dobór kolorystyki mebli pozwala przełamać stonowaną aranżację i ożywić wnętrze. Projektowanie przestrzeni recepcji jest szczególnie istotne dla tych najemców, którzy mają w zwyczaju odbieranie swoich gości z ogólnej recepcji biurowca.

Ostatnim ważnym elementem dobrze zaprojektowanych recepcji jest ich strona techniczna. Funkcjonalnym i cenionym przez najemców rozwiązaniem są automatyczne drzwi wejściowe. Obowiązkowe są także kurtyny powietrzne i system bramek wejściowych. Ze względów bezpieczeństwa bramki stały się standardem w nowych budynkach. Ich liczba dopasowywana jest do wielkości biurowca.

"Podobnie zresztą jak liczba recepcji. W dużych budynkach jest ich zwykle dwie lub trzy. Uzależniamy to od charakterystyki budynku i najemców. W biurowcu Katowice Business Point czy Crown Square zaplanowano 1 recepcję, gdyż budynki liczą 17.000 m2 powierzchni. Z kolei w inwestycji Trinity Park III o powierzchni 30.500 m2  oddaliśmy do użytku aż 3 recepcje" – wyjaśnia Zagórski. 

 

 
Źródło: Partner of Promotion Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Jak wybrać podłogę Liczba postów: 175 Grupa: Robimy stro... Panele są tanie i proste w montażu, ale niezbyt trwałe. Więc już lepiej zdecydować się na ogrzewane płytki.
  • Podłogi Liczba postów: 218 Grupa: Robimy stro... Gres jest ok, jest tyle możliwości modnych wzorów imitujących kamień naturalny , ze coś wybierzesz nawet pod ogrzewanie podłogowe śmiało możesz stosować.
  • Jak wybudować dom, który będzie tani w utrzymaniu?... Liczba postów: 96 Grupa: Ekologiczny... Aby dom był tani w utrzymaniu, musi mieć dobrze ocieplone ściany oraz energooszczędną stolarkę okienną i drzwiową. To potencjalnie najsłabsze punkty w budynku,....
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 356 Grupa: Ogrodzenia... Jeśli poszukujecie siatki ogrodzeniowej to warto zajrzeć do ich oferty: https://zampol24.pl/14-siatki-ogrodzenio we-powlekane :) Mają różne rodzaje i każdy znajd...
  • Komputerowe projektowanie domów - polska wersja na... Liczba postów: 4 Grupa: Budowa i re... W mojej opinii zdecydowanie warto wziąć pod uwagę w takim razie ZwCAD-a i oczywiście w wersji 2020 ale i najnowszej aktualizacji 2021 który jak na razie prezent...
  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 77 Grupa: Ogrody A myśle że w każdej porze roku ogród jest piękny! :) Wiadomo, że wiosna lato jest najpiękniej ale zima też ma swój klimat :) My z żoną juz patrzymy za jakimiś k...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16362 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 156

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >