Jesień czaruje kolorami a my urządzamy  wnętrze w barwach późnego lata

Jesień czaruje kolorami a my urządzamy wnętrze w barwach późnego lata

Za oknami jesienny krajobraz - żółte, czerwone i brązowe liście tańczą napędzane podmuchami wiatru. Ulice pustoszeją, zamieniając tętniące letnim życiem okolice w zamknięte enklawy. Coraz chłodniejsze powietrze zwiastuje nadejście jesieni. Powoli poddajemy się nowej scenerii dostosowując do niej rytm swojego życia. Ważne jest jednak, aby ogarniająca wszystko melancholia nie wtargnęła do naszego mieszkania. Nawet najbardziej ponury krajobraz można rozświetlić odpowiednio dobranymi kolorami. Czasami wystarczy mały element kontrastujący z nastrojem naszego wnętrza, aby całkowicie zmieniło ono swój charakter. Czytaj dalej

 

Kolory późnego lata, wygaszające swoją intensywność i panujące w przyrodzie kontrasty, stanowią inspirację dla tworzenia niebanalnych oraz zachwycających projektów wnętrzarskich. Wystarczy rozejrzeć się dookoła i poszukać barw, które ze względu na ich wyjątkowość, chciałoby się zatrzymać na dłużej. A pomysłów na ich wykorzystanie może być wiele - dzięki produktom Tikkurila możliwości dobru kolorów i ich zastosowań są niemal nieograniczone.

 

Jesień czaruje kolorami a my urządzamy wnętrze w barwach późnego lata


Wyraźnie ciepły odcień błękitu letniego nieba, uchwycony na ścianach dzięki farbie Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 5 w kolorze Y354 Cumulus, będzie wnosił optymizm do wnętrza i pozytywnie nastrajał niezależnie od panującej za oknem aury. Pomalowanie pastelowym kolorem H405 Doll fragmentów ściany oraz – dziki wykorzystaniu emalii Tikkurila Everal Aqua w tym samym odcieniu - także zagłówka i zestawienie go z ciepłym kolorem S311 Heat, pozwoli na uzyskanie nieoczywistej aranżacji, inspirowanej późno letnimi barwami. Dopełnieniem kolorystycznym będzie skontrastowanie jednej ze ścian intrygującym kolorem L429 Indigo, przełamującym spokojny i delikatny charakter wnętrza. Finezji sypialni doda barwna, pastelowa pościel i dekoracja z suszonych kwiatów, która świetnie sprawdzi się zwłaszcza w okresie późnego lata i jesieni.

 

Jesień czaruje kolorami a my urządzamy wnętrze w barwach późnego lata

 

Czytaj również: Szlachetne barwy w najlepszym stylu

 

Przybierająca coraz ciemniejsze odcienie zieleń to z kolei pomysł na stworzenie oryginalnego niezwykle szykownego wnętrza, oddającego silny charakter mieszkańców. Ekologiczna farba Tikkurila Optiva Nature Matt 5 w odcieniu M443 jako dominujący we wnętrzu kolor będzie współgrać z oszczędnymi dodatkami w matowym złocie oraz ciemnymi, naturalnymi surowcami, jak kamień czy drewno. Dla zachowania uroku monochromatycznej stylizacji można wykorzystać emalię Tikkurila Everal Aqua w tym samym odcieniu do pomalowania glazury i kredensu, co pozwoli uzyskać urzekający efekt, a jednocześnie przy niewielkim zaangażowaniu organizacyjnym i finansowym dokonać gruntownej metamorfozy wnętrza. W takiej aranżacji warto postawić na jasną podłogę, która rozświetli pomieszczenie i podbije złote dodatki. 

Jesień czaruje kolorami a my urządzamy wnętrze w barwach późnego lata


Czytaj również: Magia szlachetnych barw


Delikatne piaskowe tonacje sprawdzą się doskonale jako tło w jadani, tworząc błogą atmosferę swobody i rozluźnienia, która ułatwi zwolnienie tempa codziennej pracy i myśli. Pomalowanie ścian w pasy w harmonijnie łączących się odcieniach H456 Straw, X394 Expance i X457 Apatite z palety Tikkurila Symphony, pozwoli utrzymać spójną kolorystykę, a jednocześnie w subtelny sposób doda wnętrzu przestrzenności i oryginalności. Będzie też przywoływać na myśl odbicie ciepłych, choć gasnących promieni słońca. Zbudowanie wystroju na bazie tradycyjnych mebli i dodatków oraz wykorzystanie do ozdoby kwiatów ogrodowych wykreuje prawdziwie sielski klimat.

 

Źródło: Practum / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17077 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 176

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >