Korkowa podłoga idealna dla dzieci

Korkowa podłoga idealna dla dzieci

Urządzanie pokoju dla najmłodszych to nie lada wyzwanie. Wszystko musi być dobrze przemyślane. Każdy szczegół nabiera znaczenia. To samo dotyczy podłogi… która powinna być ciepła, łatwa w pielęgnacji i w szczególności bezpieczna dla zdrowia dziecka. Jaka sprawdzi się najlepiej?

 

Idealnym rozwiązaniem zdaje się podłoga korkowa. Ze względu na to, że dziecko najwięcej czasu na niej spędza – bawiąc się i ucząc – warto wybrać taką, która będzie przyjazna. Podłoga korkowa jest idealna, gdyż jest odporna na zarysowania – dziecięce zabawy nie doprowadzą do jej zniszczenia. Dodatkowo produkt jest świetnym izolatorem akustycznym, dzięki czemu pokój jest doskonale wyciszony. Korek jest także świetnym amortyzatorem dzięki czemu zabawa będzie bezpieczna.

 

Czytaj również: Naturalna podłoga korkowa


Kolejnym atutem tego rodzaju podłogi jest łatwość utrzymywania jej w czystości. Wystarczy wilgotna ścierka i plamy przestają stanowić problem. Jest na tyle trwała, że z pewnością nie zmieni wyglądu przez wiele lat.

 


Podłoga korkowa jest idealna dla alergików. Występowania roztoczy jest minimalne. Podłoga nic nie pochłania, nie rozwijają się w niej grzyby. Dla dziecka stwarza więc idealne środowisko do rozwoju.

 

Czytaj również: Dąb na podłodze


Widać więc, że podłoga korkowa jest idealnym rozwiązaniem. Jest łatwa w utrzymaniu czystości, jest bezpieczna, jest amortyzatorem i izolatorem akustycznym. Z pewnością zastosowanie tego rozwiązania sprawi, że będziemy zadowoleni. 

Źródło: budnet.pl
Autor: Patryk Czarnecki

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Szkolenie BHP Liczba postów: 209 Grupa: Porady i op... Jeśli zatrudniacie nowych pracowników, to na pewno jest to dla Was odpowiednie rozwiązanie, aby skorzystać również z dobrego sposobu szukania takich pracowników...
  • Prezenty idealne dla każdego Liczba postów: 50 Grupa: Wnętrza Pewnie że porcelana to dobry prezent czy na ślub, czy na rocznicę, na parapetówkę czy tez inne okazje. Już kilkakrotnie kupowałem dla kogoś coś z porcelany i za...
  • Gdzie zamówić wysokokaloryczny węgiel? Liczba postów: 429 Grupa: Porady i op... No to Bordon44 trzymamy kciuki i czekamy na opinie po sezonie grzewczym jak tam się sprawdza węgiel od KGM oraz czy jeszcze będziesz zamawiał od nich opał w prz...
  • Wczasy w Hiszpanii Liczba postów: 12 Grupa: Ciekawe pom... Mam zamiar w tym roku wybrać się na urlop do Hiszpanii, więc na pewno zajrzę, bo dalej szukam ciekawej oferty :)
  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3724 Grupa: Porady i op... Wyczyścić będzie trudno. Najważniejsze to po prostu na czas je zaimpregnować.

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17323 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 250

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >