Lodówka jak bilbioteka

Lodówka jak bilbioteka

W polskich sklepach pojawiła się właśnie nowa, niezwykła lodówka. Wyposażona w podwójne drzwi dzieli przestrzeń na wyraźnie określone strefy, dzięki czemu każdy produkt ma swoje miejsce i łatwo można go znaleźć. Dzięki temu określenie porządek nabiera zupełnie nowego znaczenia. Czytaj dalej

 

Samsung Food Show

Case to idealna lodówka dla dużych rodzin oraz osób chętnie zapraszających gości. Zespół badawczo-rozwojowy firmy Samsung przeanalizował życie rodzin z całego świata. Badania wykazały, że żywność jest układana w lodówce przez jedną lub dwie osoby, ale wszyscy członkowie rodziny wyszukują określone produkty. Kiedy szukający nie wie, gdzie leży dany artykuł, zwykle tak długo przekłada w lodówce, aż go znajdzie. Badania uświadomiły również, że ludzie zapominają, co schowali w lodówce, co powoduje marnowanie żywności. Świadomość, że tradycyjny układ lodówki nie pasuje do nowoczesnego stylu życia, doprowadziła zespół badawczo-rozwojowy do zaprojektowania lodówki Samsung Food ShowCase.

 

Lodówka Samsung RH57H90707F na pierwszy rzut oka nie różni się od lodówek Side-by-Side, jednak wystarczy otworzyć drzwi chłodziarki, żeby zobaczyć, na czym polega jej niezwykłość. Chłodziarka została podzielona na dwie strefy. Za pierwszymi drzwiami znajduje się przestrzeń zapewniająca całej rodzinie łatwy dostęp do najczęściej wykorzystywanych produktów. Część wewnętrzna umieszczona za drugimi drzwiami jest idealnym miejscem do dłuższego przechowywania mięsa, warzyw czy półproduktów do przygotowywania potraw.

 

 

Czytaj również: Nauka przez zabawę. Idealny prezent dla Dziecka!

 

Przestrzeń za pierwszymi drzwiami składa się z trzech stref. Na samej górze, w Strefie Gotowania wygodnie możemy przechowywać często wykorzystywaną żywność, taką jak jajka, sery i sosy w butelkach. Niżej znajduje się Strefa Rodzinna przeznaczona na żywność dla całej rodziny, napoje i owoce. Poniżej znajduje się w Strefa Dziecięca do przechowywania przekąsek dla dzieci. W dolnej części lodówki tej nie ma półek, tylko wygodne szuflady, które ułatwiają przeglądanie zgromadzonych produktów i wygodne wyszukiwanie smakołyków szczególnie przez najmłodszych członków rodziny.

 

Wewnętrzną część lodówki zaprojektowano z myślą o przechowywaniu m.in. warzyw, mięsa, produktów do przygotowywania potraw i gotowych dań. Równomierne chłodzenie każdego zakątka powoduje, że owoce i warzywa przechowywane w chłodziarce dłużej zachowują świeżość.

 

Dzięki takiemu podziałowi nie musimy się już obawiać, że większe pojemniki z marynowanym mięsem, miski z sałatkami czy garnki z gotowymi daniami do odgrzania zasłonią małe pojemniczki z jogurtami czy inne przekąski, przez co o nich zapomnimy, a po kilku tygodniach przeterminowane trafią do kosza.

 

Więcej miejsca na przechowywania żywności


W tradycyjnych lodówkach typu Side-by-Side zazwyczaj najniższa i najwyższa półka stanowią „martwą przestrzeń”, ponieważ ich położenie uniemożliwia łatwy dostęp. Natomiast w lodówce Samsung Food ShowCase można maksymalnie wykorzystać każdy centymetr. Zespół projektantów posunął się nawet do tego, że zgromadził próbki często wykorzystywanych produktów, takich jak napoje, przekąski oraz sosy, a następnie, w oparciu o ich wysokość i kształty, określił optymalne miejsca ich przechowywania.

 

Na drzwiach lodówki znajduje się dystrybutor lodu i wody. Wystarczy jedno dotknięcie przycisku i można cieszyć się chłodną, filtrowaną wodą albo napełnić dzbanek lodem (kruszonym lub w kostkach). Wbudowany w drzwi kostkarki Ice Master może pomieścić nawet 2 kg lodu, co pozwoliło oszczędzić przestrzeń, zwalniając dwie dodatkowe półki w zamrażarce. Dodatkowo w zamrażarce w jest pojemnik Ice Case, który służy do przechowywania dodatkowego lodu lub innych mrożonych produktów. Można go szybko wyjąć, by podać w nim lód bez konieczności przesypywania go do osobnej miski.

Specjalna wsuwana i składana półka w chłodziarce zapewnia możliwość lepszego dostosowania przestrzeni do potrzeb. Można ją łatwo złożyć, co pozwala przechowywać nawet wysokie pojemniki i butelki.

 

Czytaj również: Zamrażarka idealna na lato

 

 

Technologie i nowatorskie rozwiązania


Drzwi Metal Cooling, czyli zastosowanie metalowej płyty po wewnętrznej stronie drzwi, pomaga utrzymać optymalną temperaturę we wnętrzu, sprawiając tym samym, że żywność dłużej zachowuje świeżość, nawet przy częstym otwieraniu lodówki. Ponadto umieszczenie najczęściej używanych produktów za pierwszymi drzwiami powoduje, że sięgamy w głąb lodówki rzadziej. Nie ucieka więc nam zimne powietrze, temperatura wewnątrz lodówki jest stabilna, co ma też wpływ na oszczędność energii.

 

Chłodzenie wykorzystuje system All-Around Cooling, który równomiernie chłodzi całe wnętrze lodówki. Zimne powietrze jest wydmuchiwane przez system nawiewów mieszczonych przy wszystkich półkach, co pozwala zachować równomierną i stałą temperaturę w każdym punkcie wnętrza.

 

Zastosowany silnik Digital Inverter jest wyjątkowo energooszczędny i wydajny. Zależnie od potrzeb dobiera jeden z siedmiu poziomów obrotów. Kompresor reaguje błyskawicznie w sytuacjach, gdy drzwi lodówki są często otwierane i zamykane, gdy w komorze znajdzie się talerz z ciepłym jedzeniem lub gdy zmienia się temperatura zewnętrzna. Dostarcza wtedy strumień chłodnego powietrza lub zmniejsza obroty w celu obniżenia zużycia energii. Efektem zastosowania tej inteligentnej technologii jest większa oszczędność energii, obniżenie poziomu hałasu i wyjątkowa trwałość. Dodatkowym wsparciem technologii Digital Inverter, jest objęcie jej 10-letnią gwarancją.

 

Samsung Food ShowCase to doskonałej jakości lodówka typu Side-by-Side o pięknym kształcie, z wykończeniem ze stali nierdzewnej. Idealnie pasuje do każdej nowoczesnej kuchni otwartej na salon.

Źródło: Samsung / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Pomysł na wakacje Liczba postów: 461 Grupa: Ciekawe pom... Użytkownik Eldon32 napisał: My raczej zostaniemy w kraju, nie warto wyjeżdżać i się narażać dodatkowo. Ja tak od dwóch lat zostaje w domu i czekam na moje wyma...
  • Wczasy w Hiszpanii Liczba postów: 11 Grupa: Ciekawe pom... Użytkownik elaci123 napisał: Od dawna marzy mi się Hiszpania. Niestety ceny są zbyt wysokie To może przyjrzyj się wakacjom na Sardynii? https://www.paczto.pl/s...
  • Czy warto montowac rolety zewnętrzne? Liczba postów: 387 Grupa: Porady i op... Użytkownik Gość napisał: Czy naprawdę warto je montować? Czy jest jakiś inny lepszy sposób zabezpieczenia przed nadmierną ilością wpadającego światła do pomiesz...
  • Co jest tańsze :żaluzje czy rolety? Liczba postów: 15 Grupa: Porady i op... Użytkownik Konto usunięte napisał: Ceny zależą od wielkości rolet czy żaluzji. Im większa ich powierzchnia tym droższe. Nie bez znaczenia jest również materiał....
  • Żaluzje i rolety okienne do pokoju ucznia Liczba postów: 84 Grupa: Wnętrza Użytkownik budowniczymichal napisał: Ja zamawiałem do pokoju dziecka rolety z www.dario-biuro.pl. Mają kilka stopni regulacji i modny kształt. A ja wszystkie r...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17300 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 166

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >