Luksusowa terapia światłem

Luksusowa terapia światłem

Fototerapia, czyli oddziaływanie światłem, to sprawdzona metoda poprawy samopoczucia, a nawet leczenia pewnych schorzeń. Jak więc w przestrzeniach rekreacyjnych stworzyć komfortowy „świetlny klimat”? Rozwiązaniem może być oświetlenie wykorzystujące technologię LED Czytaj dalej


Elegancko i estetycznie
Współczesne przestrzenie rekreacyjne – baseny, salony SPA, siłownie - zarówno publiczne jak i te prywatne – są starannie zaprojektowane i wykonane, często z użyciem drogich materiałów wykończeniowych. Tego typu miejsca urządzane są w sposób elegancki i estetyczny, tak by goście czuli się luksusowo. Odprężające działanie mają bowiem nie tylko eteryczne olejki, ciepła woda, bąbelki jacuzzi, czy sprawne dłonie masażysty, ale również fakt przebywania w pomieszczeniu miłym dla oka, wizualnie atrakcyjnym, o ciepłych barwach i miękkim, intymnym wręcz świetle. Ekskluzywna glazura, przepiękne wzory i zdobienia, często sztukaterie i rzeźby, naturalne, doskonale zestawione kolory, ciekawe dodatki - wszystko to zaaranżowane  w najdrobniejszych szczegółach.

Fotoluksus

Komfort zapewnia także dobór odpowiedniego oświetlenia. W pomieszczeniach rekreacyjnych stosowane są często diody LED jako stale elementy święcące w oprawie zamontowanej w ścianie.  Dzięki długowieczności nie ma problemów z wymianą źródła światła (np. kucie ścian). Diody dają nieskończenie wiele możliwości modelownia przestrzeni światłem. Punktowe, jasne światło wykorzystywane jest w przejściach, przebieralniach czy toaletach. Natomiast mleczne, miękkie światło diod w części rekreacyjnej pomaga odprężyć się i zrelaksować. Szeroka gama kolorów systemów diodowych, w tym RGB, pozwala na projektowania przestrzeni z fantazją, za każdym razem nadając jej niepowtarzalny charakter.

Sprawdzonym, efektownym pomysłem jest podświetlanie samej niecki basenu, brodzika czy jacuzzi za pomocą światłowodu (są 100% bezpieczne z powodu  minimalnego  napięcia, a  zmiany barw można zaprogramować w projektorze) Tu również pokusić się można o zabawę kolorem dodając wodzie różnych odcieni błękitu. 

Dla poprawy bezpieczeństwa w salonach kąpielowych warto pomyśleć o zaznaczeniu światłem zejść, schodków i krawędzi basenu wykorzystując do tego zarówno specjalne oprawy: Lumitec Profile jak i węże  świetlne z diodami LED o dowolnej kolorystyce.

Własne SPA
Oczywiście nie każdego stać na własne SPA, basen, czy jacuzzi, ale każdy z nas może stworzyć sobie w swojej łazience przytulny salon kąpielowy. Wystarczy puścić wodze fantazji, zaaranżować go tak by czuć się w nim komfortowo. Odpowiednia kolorystyka, nastrojowe oświetlenie, miękkie ręczniki i pięknie pachnące olejki z pewnością nam w tym pomogą.

LedNEON to najnowocześniejsza, profesjonalna technologia oświetlenia do zastosowania zewnętrznego i wewnętrznego. Dzięki zastosowaniu super jasnych diod LED oraz specjalnego tworzywa rozpraszającego światło, stał się on nie do odróżnienia od tradycyjnego neonu.

Kolory: biały, turkusowy, żółty, lemon, czerwony, zielony, niebieski

LedNEON może pracować na niskim napięciu, zwiększając bezpieczeństwo użytkowania. Co ważne, w porównaniu z innymi źródłami światła jest 50-krotnie trwalszy(żywotność do 11 lat ciągłego użytkowania), a w stosunku do świetlówek ok. 10-krotnie. Jest łatwy w transporcie, bardzo prosty w montażu. Dostępne są wersje zasilania 12V, 24V, 120V, 240V.

Cechy charakterystyczne: Elastyczność, niskie zużycie energii, intensywność kolorów, bardzo długa żywotność, duża wytrzymałość na uszkodzenia i wibracje, odporność na warunki atmosferyczne (-20°C do 60°C), brak promieniowania IR/UV oraz znikoma emisja ciepła to cechy charakterystyczne dla LedNEON - ów, dzięki którym zyskały one najwyższe noty u architektów i projektantów wnętrz 
 

Przewody LedTEC znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie poza walorami estetycznymi wymagana jest duża wytrzymałość. Żywotność zastosowanych diod określa się na 100 tysięcy godzin, czyli ponad 11 lat ciągłego świecenia.
Kolorowe diody zamknięte są w niezwykle trwałej, przezroczystej i elastycznej obudowie. Dzięki niej efekty świetlne pomagają stworzyć szczególny klimat, nie tworząc nieprzyjemnych refleksów.
LedTEC to nowa konstrukcja przewodów świetlnych, w których źródłem świata jest dioda LED
Kolory: biały, turkusowy, żółty, lemon, czerwony, zielony, niebieski
Nominalnym napięciem pracy przewodów jest stabilizowane napięcie stałe 12V, dzięki czemu można wykorzystywać przewody LedTEC jako sygnalizacyjne oświetlenie awaryjne zasilane akumulatorami (na zamówienie także przewody zasilane 24V, 48V, 230V)
Szczelna konstrukcja, spełniająca wymogi IP 66, skutecznie chroni przed działaniem czynników atmosferycznych, dlatego przewody LedTEC mogą być montowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Przewody LumiTEC wykorzystywane są do tworzenia efektownych reklam świetlnych, zaznaczania konturów obiektów oraz elementów dekoracyjnych w klubach, teatrach i kinach. Coraz powszechniej stosowane są także w mieszkaniach, nadając wnętrzom domów niepowtarzalny, designerski charakter. Przewody LumiTec są elastyczne - dlatego można z nich tworzyć zarówno linie proste, łuki oraz wszystkie kształty jakie przychodzą nam do głowy. Jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia projektanta.

Przewód zbudowany jest z elektrody centralnej otoczonej izolatorem, na którą nałożona jest mieszanina luminoforu i spoiwa. Na tak zbudowanej elektrodzie centralnej znajdują się owinięte spiralnie dwie elektrody zewnętrzne. Taka konstrukcja zapewnia dużą elastyczność przewodu przy równomiernym rozkładzie światła na całym jego obwodzie.

Kolory: biały, turkusowy, żółty, lemon, czerwony, zielony, niebieski
Specjalna konstrukcja sprawia, że przewody LumiTEC są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki czemu z powodzeniem sprawdzają się także na zewnątrz budynków - w ogrodach, na tarasach czy balkonach.

Źródło: YASNA / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17565 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 353

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >