Lustrzane rozwiązania

Lustrzane rozwiązania

Większe mieszkanie? - nic trudnego. Nie oznacza to, że musimy od razu kupić lokum o większym metrażu. Często wystarczą proste triki dekoratorskie, dzięki którym optycznie powiększymy pomieszczenie.

 

Dekoria.pl - ekspert w dziedzinie aranżacji wnętrz - podpowiada, jak za pomocą lustra ukryć niedoskonałości przestrzeni. Każde mieszkanie posiada tzw. miejsca strategiczne, gdzie nie powinno zabraknąć lustra.

 

Czytaj również: Wygoda w sypialni

 

 

Zaliczymy do nich łazienkę czy przedpokój. Należy jednak pamiętać,  że lustro tak, jak i inne elementy dekoracji powinno zajmować swoje określone miejsce. Przede wszystkim  powinniśmy zawiesić je na odpowiedniej wysokości tj. ok. 1,70 m od podłogi, ale to nie wszystko. Istnieje kilka ważnych zasad, dzięki którym unikniemy dekoracyjnej wpadki.

 

Czytaj również: Wygodne taborety

 

 

Chcąc optycznie powiększyć przestrzeń zawieśmy lustro:-na bocznej  ścianie w wąskim korytarzu - uzyskamy wrażenie przestronności;-w salonie na ścianie za kanapą - dodamy przestrzeni głębi;-na wąskiej  ścianie pomiędzy oknami - podwoimy powierzchniępokoju;-na ścianie małej łazienki - powiększymy i rozjaśnimy pomieszczenie;Za pomocą lustra możemy zniwelować niedoskonałości pomieszczenia. Niestety, robiąc to nieumiejętnie pokreślimy wszystko, co zamierzamy zatuszować. Dlatego nigdy nie wieszajmy lustra naprzeciwko przestrzeni, którą chcemy ukryć (np. przeładowana szafa). Dzięki temu unikniemy wrażenia podwójnego bałaganu.

 

 

Nie powinniśmy wieszać go w miejscu, w którym spędzamy najwięcej czasu i odpoczywamy. Nikt z nas nie będzie czułsię komfortowo widząc ciągle swoje odbicie. Błędem jest umieszczenie lustra naprzeciwko drzwi wejściowych czy  łóżka w sypialni. Zgodnie z zasadami feng shui w pierwszym przypadku odbija ono napływającą do mieszkania energię, natomiast w drugim niepotrzebnie pobudza nasz organizm.Dekoria.pl poszerzyła swoją ofertę o szeroki wybór luster: małe, duże, zbudowane na bazie okręgu czy kwadratu. Klienci znajdą w naszym sklepie asortyment, który doskonale wpisuje się zarówno w nowoczesny, jak i klasyczny wystrój wnętrz  - mówi Agnieszka Rybka, dyrektor sprzedaży Dekoria.pl.

 

 

Źródło: Publicon PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17194 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 150

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >