Malowanie mieszkania nieszkodliwe dla małych dzieci i alergików

Malowanie mieszkania nieszkodliwe dla małych dzieci i alergików

Czas prac remontowych w mieszkaniu może być wyjątkowo uciążliwy dla alergików i dzieci. Są oni bowiem szczególnie narażeni na kontakt z alergenami znajdującymi się między innymi w farbach. Obecnie już od 10 do 30% populacji doświadcza uczuleń, co stanowi duże wyzwanie dla producentów farb do wnętrz. Jak uniknąć szkodliwych skutków malowania? Czytaj dalej

 

Alergeny są zawarte głównie w konserwantach dodawanych do farb. Innymi niebezpiecznymi dla zdrowia substancjami są szkodliwe rozpuszczalniki (lotne związki organiczne – LZO), które mogą wydzielać się podczas malowania ścian, oraz plastyfikatory. Na negatywne skutki ich działania narażone są nie tylko osoby z alergią, ale także dzieci.


Jak wybrać farbę do wnętrz bezpieczną dla alergików i dzieci?


Jak wybrać bezpieczną farbę?

Podczas wybierania farby odpowiedniej do mieszkania alergika czy pokoju dziecięcego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Podczas czytania etykiety produktu należy zapoznać się z jego składem. Na opakowaniu farby, która nie będzie wywoływać uczuleń, należy szukać następujących informacji:


  • Brak szkodliwych rozpuszczalników (LZO) – często „produktami antyalergicznymi są nazywane farby, w których jedynie obniżono zawartość LZO. Warto wybierać farby oznaczone znakiem E.L.F gwarantującym całkowity brak tych substancji.

  • Brak konserwantów – farby zawierają konserwanty w celu ochrony produktu przed skażeniem mikrobiologicznym. Nowoczesne technologie pozwalają jednak wyeliminować je ze składu tych produktów, co czyni je bezpiecznymi dla alergików. Brak substancji konserwujących nie wpływa na okres przydatności farby do użycia.

  • Brak plastyfikatorów – czyli substancji, które mogą odparowywać ze ścian nawet po wyschnięciu farby.

 

malowanie mieszkania nieszkodliwe dla małych dzieci i alergików

 

Czytaj również: Jakie farby do wnętrz wybierać, aby były bezpieczne dla zdrowia malarza

 

Produktem spełniającym wszystkie te wymagania jest farba Indeko-plus firmy Caparol. Dzięki zastosowaniu nowej, opatentowanej technologii spoiwa jest ona pozbawiona konserwantów i innych szkodliwych substancji. W procesie produkcji farby ulepszono także kwestie związane z efektywnością malowania. Dzięki temu remont może być krótszy i mniej uciążliwy, co jest istotne zwłaszcza w przypadku malowania pokoju dziecięcego.


Nieinwazyjne malowanie

Technologie użyte przy produkcji Indeko-plus pozwoliły na stworzenie farby o podwójnej sile krycia – dlatego zazwyczaj wystarczy położenie jednej warstwy produktu. Istotna jest też łatwość aplikacji, która sprawia, że nakład pracy jest mniejszy i pozwala na oszczędność czasu.


malowanie mieszkania nieszkodliwe dla małych dzieci i alergików

 

Czytaj również: Jakie właściwości posiada farba termointeligentna?


Farba tworzy głęboko matową równomierną powłokę, która umożliwia ukrycie drobnych niedociągnięć, co ułatwia samodzielne wykonanie remontu. Produkt firmy Caparol to także farba pozbawiona zapachu, całkowicie bezwonna po malowaniu.


W związku z tym, że biała farba do wnętrz Indeko-plus nie zawiera szkodliwych substancji, otrzymała pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka nr Op-5043, ważną do 15.03.2021 r., co oznacza, że może być stosowana do malowania pomieszczeń, w których przebywają dzieci.

Źródło: They PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 273 Grupa: Ogrodzenia... A czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak materiał typu mur samonośny wykonany z gotowych elementów Gardeo? Myślę, że to niezła propozycja jeżeli zależy Ci n...
  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 165 Grupa: Domy szereg... A czym się różni szeregówka od wielkometrażowego mieszkania? Chyba tylko dodatkową odpowiedzialnością: a usterki, za ogrzewanie, etc. a niedogodności taki same....
  • Ogrody Liczba postów: 191 Grupa: Ogrody Super, dziękuję Wam za te wszystkie porady! https://poradnikogrodniczy.pl/
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 133 Grupa: Nowości ara... Trafiłam na świetny wpis o urządzaniu pokoju młodzieżowego ;) https://blog.mirjan24.pl/jak-urzadzic -pokoj-mlodziezowy/ Poczytać warto!
  • dachy.wszystko o dachach.opinie Liczba postów: 15 Grupa: Robimy dach Ja jestem większym zwolennikiem dachówki np. betonowej Cisar, ale jeżeli chodzi o blachodachówkę to ze swojej strony mogę polecić Ci abyś sprawdził równiez mode...
  • Jak urządzić pokój dla chłopca? Liczba postów: 9 Grupa: Wnętrza Mój pokój dziecięcy powstał na poniekąd na zasadach podanych w tym artykule: https://www.rp.pl/Nieruchomosci/19082922 6-Od-czego-zaczac-aranzacje-pokoju-gosci nne...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17766 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 169

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >