Nowe rozwiązanie w glazurnictwie: cienkowarstwowa płytka o grubości 4mm

Nowe rozwiązanie w glazurnictwie: cienkowarstwowa płytka o grubości 4mm

Płytki SlimmKer stanowiące przykład nowatorskiego podejścia do glazury trafiły już do sprzedaży w krakowskim salonie kompleksowego wyposażenia wnętrz Max-Fliz. Cechą odróżniającą SlimmKer od innych płytek jest ich niespotykana wcześniej grubość – zaledwie 4 milimetry. Czytaj dalej

Płytki SlimmKer to nowe niespotykane do tej pory rozwiązanie w glazurnictwie. Hiszpański producent Inalco zaprezentował je po raz pierwszy na targach Cevisama 2009 w Walencji, gdzie przedstawiane są najnowsze trendy i technologie dotyczące płytek ceramicznych. Płytki SlimmKer stanowiące przykład nowatorskiego podejścia do glazury trafiły już do sprzedaży w krakowskim salonie kompleksowego wyposażenia wnętrz Max-Fliz

  

 

Cechą odróżniającą SlimmKer od innych płytek jest ich niespotykana wcześniej grubość – zaledwie 4 milimetry. Cienkowarstwowa płytka jest także niezwykle lekka, co sprawia, że o wiele łatwiej niż w przypadku tradycyjnych płytek ją ułożyć. Rzecz jasna łatwiej się z nią obchodzić także podczas transportu. W przypadku SlimmKer Inalco połączyło technologiczną innowacje z najnowszymi trendami designerskimi. Dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowego druku IPLUS, potencjał zdobienia płytek SlimmKer jest niemal nieograniczony.

 

 

Producent przygotował na początek pięć linii stylistycznych w formacie 44x88 cm. Pierwsza z nich to  Elisia z subtelnymi tłoczeniami i zdobiona liniami w ciemnych odcieniach. Druga to Ethnic, którą zdobią, niepowtarzalne, losowo nakładane zarysowania. Kolejna linia to Facet, awangardowa w swoim stylu, której cechą charakterystyczną jest różnorodna faktura  powierzchni. Linię Foster stworzono inspirując się polerowanymi powierzchniami cementowymi, zaś na linię Ginza wpłynęła fascynacja drewnem.

 

 

Płytki SlimmKer można stosować w budynkach mieszkalnych na ścianach i  podłodze - mówi Kazimierz Kaźnica, współwłaściciel salonu Max-Fliz – świetnie nadają się także do ozdobienia ścian w pomieszczeniach publicznych: sklepach, butikach, hotelach, biurach, restauracjach czy pubach. Są szczególnie przydatne tam, gdzie zależy nam na czasie wykonania remontu lub, gdzie dokonujemy go dość często.

 

Ich niewielka waga i wymiary sprawiają, że można je bez problemu układać na starych płytkach. Nie trzeba zatem zbijać starej warstwy płytek. Można sobie wyobrazić sytuację, że w piątek wieczorem rozpoczynamy remont w biurze. Nie musimy nawet wynosić sprzętu biurowego, stare płytki zostają, nie trzeba wynosić gruzu, który by po nich pozostał i w poniedziałek rano, biuro lub inny lokal mamy odnowiony, czysty i gotowy  do użytku  dodaje Kazimierz Kaźnica.

 

 

Płytki SlimmKer dostępne w salonie Max-Fliz są też bardziej przyjazne środowisku niż tradycyjne płytki. Świadczą o tym liczby. Do ich produkcji wykorzystuje się o połowę mniej surowców w przeliczeniu na metr kwadratowy płytek. Podczas transportu zużywa się o 40% mniej paliwa a co za tym idzie transport emituje 40% mniej dwutlenku węgla. W trakcie produkcji jednego metra kwadratowego płytek SlimmKer do środowiska trafia tylko 58% substancji emitowanych w procesie produkcji tradycyjnych płytek. Warto też zwrócić uwagę, że ze względu na ich rozmiar oszczędza się materiały służące do pakowania. W rezultacie producent zrealizował ambitny ekologiczny cele – zredukował zużycie energii wykorzystywanej do produkcji, zmniejszył ilość wykorzystanych materiałów i ich strat produkcyjnych.

 

 

Płytki SlimmKer powinny przypaść do gustu także glazurnikom. Docenią oni ich lekkość, są bowiem trzy razy lżejsze od tradycyjnych płytek, łatwość układania i obróbki. Ze względu na grubość łatwiej je ciąć oraz wywiercać w nich otwory. Trzeba także dodać, że przy grubości zaledwie 4 milimetrów są twarde i odporne na zarysowania – tłumaczy specjalista z salonu Max-Fliz.

  

   

To jednak nie wszystkie ułatwienia dla fachowców. Producent Inalco dostarcza także  dwustronne taśmy, które mogą być alternatywą dla zaprawy klejowej, a dzięki nim montaż na ścianie jest naprawdę prosty. Dodatkowo dzięki niewielkiej wadze płytkami można swobodnie manipulować.

 

 

Płytki Slimmker świetnie nadają się do zastosowania w nowoczesnej architekturze. Świeża i ograniczona jedynie wyobraźnią zamawiającego stylistyka oraz ekologiczna produkcja, maksymalnie wydajna i optymalnie wykorzystująca surowce, sprawiają, że doskonale wpisują się w nasze czasy. Dzięki salonowi kompleksowego wyposażenia wnętrz Max-Fliz można je nabyć także w Małopolsce.

 

 

Źródło: budnet.pl
Autor: Times Square Public Relations/budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak ciemne meble pomalować na biało? Liczba postów: 24 Grupa: Ciekawe pom... Łapcie https://regionfan.pl/lakierobejca-idealn a-malowania-mebli-ogrodowych/ - pod tym adresem znajdziecie porady odnośnie malowania mebli, produktów i technik....
  • spawanie Liczba postów: 212 Grupa: Porady i op... A jeżeli przy pracach spawalniczych potrzebny jest nadzór inwestorski http://www.ultrarent.pl/nadzor-inwestors ki/ tutaj macie więcej informacji na ten temat.
  • Nowoczesna kuchnia. Liczba postów: 412 Grupa: Najnowsze t... Oczywiście, ze tak. Po za tym, dzięki fototapecie masz tyle wzorów i możliwość. Zobacz tylko co tutaj https://magicandstyle.com/k300,fototapet y-do-kuchni.html p...
  • Czy warto robić klimatyzację w domu? Liczba postów: 1 Grupa: Porady i op... Cześć, zastanawiam się nad założeniem u siebie klimatyzacji, ale ciągle nie jestem przekonana, czy to dobry pomysł, ani jaką firmę wybrać. Macie może jakieś doś...
  • Jakie rolety wybrać? Liczba postów: 1 Grupa: Porady i op... Cześć, właśnie się zastanawiam, jakie rolety powinna wybrać do mojego nowego mieszkania, znajomy polecił mi rolety zewnętrzne dzierżoniów. Korzystaliście kiedyś...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16083 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 180

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >