Odpoczynek na łonie natury

Odpoczynek na łonie natury

Podczas urlopu najważniejszy jest komfort i dobre samopoczucie. Kiedy wybieramy się na camping czy pod namiot, musimy pamiętać o tym, żeby spakować do walizki produkty, które z powodzeniem zastąpią te używane na co dzień w domu. Co przyda się podczas wakacyjnych sytuacji kryzysowych? Czytaj dalej

 

 

3 w 1

 

Do codziennych posiłków potrzebne będą nie tylko jednorazowe sztućce i talerze, które będziemy mogli bez żalu wyrzucić przed powrotem do domu. Zamiast ciężkich noży i otwieraczy warto zaopatrzyć się także w jeden, wielofunkcyjny scyzoryk. Sprawdzą się również kosmetyki w małych saszetkach, które zastąpią pełnowymiarowe, ciężkie butelki. Najlepiej korzystać z takich, które mają kilka zastosowań – szamponów służących również za żel do mycia ciała czy odżywkę do włosów.  

 

 

Czytaj również: Brzoza brodawkowata (Betula pendula)


Sposób na słońce i komary

 

Nadmiernie poparzona słońcem skóra wystarczy, abyśmy podczas urlopu odczuwali dyskomfort. Jeśli dodatkowo będziemy musieli zmierzyć się z pogryzieniami przez komary, nasze wakacje zamienią się w koszmar. Dlatego przed wyjazdem warto pomyśleć o podstawowych produktach, które zapobiegną obu problemom. Popularne środki odstraszające komary nie tylko są dość drogie, ale też bywają nieskuteczne – do walizki spakujmy więc to, co trzymamy w kuchennej szafce. Na owady podziała mieszanka olejków eterycznych – na przykład rozmarynowego i cedrowego. Pamiętajmy też o ciągłym smarowaniu skóry kremem z wysokim filtrem – to kosmetyk, którego podczas wakacji nie może zabraknąć.

 

Czytaj również: Altanki ogrodowe- idealna opcja na lato

 


Wakacyjne porządki

 

Podczas biwaku pod namiotem nie unikniemy również codziennych bolączek, jak na przykład poplamione ubrania. Tym bardziej, że w takich warunkach szczególnie łatwo o plamy z trawy, błota, ziemi czy krwi albo potu – dlatego warto zabrać ze sobą odpowiedni detergent, który zwalczy takie zabrudzenia (np. SOS Na Plamy marki Dylon, który podziała na wszystkie typowo wakacyjne plamy, do tego występuje w poręcznej, małej buteleczce). Ważne, aby niezbędne produkty, które zabieramy na wakacje, mieściły się w pojemnikach o małych pojemnościach i nie zajmowały szczególnie dużo miejsca w walizce. Tak przygotowani możemy liczyć na bardzo udany urlop bez niespodzianek.

Źródło: royalbrand / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17307 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >