Planowanie sypialni: Miękkie wybudzenie, czyli podłoga w sypialni

Planowanie sypialni: Miękkie wybudzenie, czyli podłoga w sypialni

Tajemnica dobrze rozpoczętego dnia nie leży wyłącznie w tym, którą nogą staniesz na podłodze. Ważne, by pobudzić zmysły odczuciem miłego chłodu lub ciepłej miękkości, czyli tym, co sprawa nam przyjemność. Dlatego w sypialni nie warto kierować się modą, ale własnym instynktem i potrzebami. Czytaj dalej

Planowanie sypialni zwykle koncentruje się na łóżku, ale bardzo szybko pojawia się pytanie: co na podłogę? Jak w wielu przypadkach, i tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
- Wiele zależy od wielkości powierzchni i jakości podłogi. Jeśli jest nowa i ładna, wystarczy położyć dywan lub małe dywaniki po obu stronach łóżka – mówi Alicja Łapnicka, sprzedawca w sklepie Komfort. – Osobom, które lubią poczuć miękkość pod stopami, polecam niezwykle modny dywan typu Shaggy, czyli z grubym, miękkim włosem.
Architekci wnętrz, którzy dbają i o nastrój i o styl mieszkania, polecają puszysty dywan o jasnej kolorystyce. Świetnie prezentuje się w jasnym kolorze, położony na ciemnej, drewnianej podłodze, np. z popularnego drewna egzotycznego.
- Zdarzają się jednak klienci, którzy wybierają żywe, ekstrawaganckie kolory – fiolety, połączenia agresywnych kolorów z seledynem, błękitem, a także czerwienią czy niebieskim. Taki dywan czy wykładzina staje się zwykle dominującym elementem wnętrza - Krzysztof Marciniak ze sklepu Carpetright.

Na rynku istnieje wiele rodzajów dywanów - tkane ręcznie lub maszynowo, wykonane z włókien naturalnych, sztucznych lub mieszanek. Na cenę wpływa rodzaj włókna oraz sposób tkania, które świadczą też o trwałości dywanu.
- Dobry dywan wełniany może przeżyć nawet 25 lat i wciąż utrzymywać świetny wygląd. Dlatego jego cena jest zwykle o połowę wyższa niż dywanu ze sztucznej wełny – mówi Krzysztof Marciniak. - Najtańsze są bawełniane i z polipropylenu.
Kupując dywan zwykle zwracamy uwagę na to, by był gęsty, miękki, sprężysty, natomiast nie zawsze wiemy, jak go czyścić.
- Dywany shaggy wymagają specjalnego czyszczenia aktywnymi pianami, które po 2 godzinach ściągamy odkurzaczem - radzi Alicja Łapnicka, ze sklepu Komfort. – Oczywiście, odkurzacz musi mieć moc 1600 W lub większą.
O palmę pierwszeństwa w sypialni walczy od lat wykładzina. Minęły czasy, gdy była traktowana jako tańszy zamiennik dywanu. Dziś jej jakość, wzór czy kolor, a także dopasowanie do każdego kształtu podłogi stanowi poważną konkurencję dla dywanów.
- Jeżeli nie ma przeciwwskazań alergicznych, klienci wybierają wykładzinę, którą kładą na całej powierzchni podłogi, co daje najwyższe poczucie ciepła – szczególnie gdy lubimy zabawy z dziećmi na podłodze  – mówi Krzysztof Marciniak ze sklepu Carpetright. - W naszych sklepach jest około 600 wzorów wykładzin. Najtańsza kosztuje za metr 5,99 zł, a najdroższa 100 zł.
Wykładziny dywanowe chronią przed hałasem i zimnem. Są miękkie, sprężyste, kolorowe i niezbyt drogie. W sypialni wykładzina dobrze sprawdzi się pętelkowo-strzyżona, strzyżona, welurowa. Za to najlepiej swoją rolę spełni wełniana - wchłania wilgoć z pomieszczenia i oddaje ją w postaci pary. Dzięki temu powietrze w sypialni stanie się mniej suche i zdrowsze.
Na dobry sen. Na dobranoc.

Źródło: budnet.pl
Autor: Fama PR/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17214 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 226

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >