Płytki heksagonalne we wnętrzach w stylu industrialnym – inspirujemy

Płytki heksagonalne we wnętrzach w stylu industrialnym – inspirujemy

Styl industrialny jest jednym z trendów wnętrzarskich, który od lat zyskuje nowych zwolenników. Czym się wyróżnia i dlaczego warto postawić na płytki heksagonalne? Czytaj dalej

 

Historia stylu industrialnego sięga połowy ubiegłego wieku, kiedy to w Stanach Zjednoczonych zapanowała recesja. Fabryki, domy towarowe i magazyny zaczęły pustoszeć. Nie przerodziły się jednak w zaniedbane pustostany, za to stały się nową niszą dla poszukujących oryginalności nabywców nieruchomości. Przestronność i surowość stylu industrialnego pokochano do tego stopnia, że nie tylko przetrwał przez lata, ale jest obecnie jednym z najważniejszych i najczęściej spotykanych trendów wnętrzarskich.

 

Co powinno znaleźć się we wnętrzach industrialnych?

Decydując się na wprowadzenie stylu industrialnego we wnętrza, musimy tak zaplanować aranżacje, by choć częściowo przypominały budynek poprzemysłowy. Idealne są odkryte kable i rury, duża przestrzeń, betonowy strop, ceglany mur. W cenie są minimalizm i geometria, więc płytki heksagonalne będą idealne – z jednej strony komponują się z podstawowymi zasadami stylu industrialnego, a z drugiej są oryginalne, mają ciekawy design, a przez to stają się nietuzinkową ozdobą.

 

Kuchnia industrialna z płytkami heksagonalnymi

Sześcioboczne płytki dają ogromne możliwości aranżacyjne. Pozwalają stworzyć na przykład efekt trójwymiarowości, albo patchworkową ścianę. To nowoczesne rozwiązanie, którym z powodzeniem możemy zastąpić tradycyjne płytki. Mało tego, są tak dekoracyjne, że nie potrzeba innych ozdób, by pomieszczenie miało swój charakter. A to z kolei fantastycznie pasuje do stylu industrialnego.

 

Płytki heksagonalne we wnętrzach w stylu industrialnym – inspirujemy

 

Czytaj również: Premierowa seria wielkoformatowych gresów w najnowszych kolekcjach

 

Jednym z miejsc, gdzie szczególnie często spotyka się płytki, jest kuchnia. Mogą się pojawić na podłodze, nad blatem, albo w okolicy wyspy kuchennej. Dobrze wyglądają, kiedy są w jednym kolorze, ale fenomenalnie sprawdzą się, gdy część z nich jest we wzory i powstaje swego rodzaju mozaika. Inne nowoczesne płytki kuchenne, które bez obaw możemy włączyć w styl industrialny, to na przykład płytki w kształcie cegły, albo popularna jodełka.

 

Płytki heksagonalne w łazience

Łazienka jest drugim pomieszczeniem, w którym tak jak w kuchni, włączamy płytki. W industrialnej łazience mogą być wielkie betonowe płyty lub płytki o fakturze betonu. Jednak bardzo interesująco wyglądają płytki sześcioboczne. Łatwo się je czyści, nie widać zabrudzeń, a jaki efekt! Zamiast tworzyć plaster miodu na całej ścianie, możemy położyć płytki tylko na połowie albo stopniowo zwiększając odstępy między kolejnymi elementami. Powstanie wyjątkowo stylowa i elegancka aranżacja.

 

A może do salonu?

W wielu przypadkach na płytki decydujemy się w dużej mierze ze względów praktycznych. W kuchni i w łazience jest to atrakcyjne przez panujący w tych wnętrzach mikroklimat i częste zabrudzenia powierzchni. Nie stawiajmy tylko na samą praktyczność. Płytki heksagonalne swoim niebanalnym kształtem z powodzeniem mogą stanowić odrębne elementy dekoracyjne również na ścianach salonu czy sypialni. 

 

Czytaj również: Surowa tekstura łupka, przeniesiona na płytki ceramiczne

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17565 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 178

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >