Remont mieszkania: Panele dekoracyjne najlepszym sposobem na odnowienie wnętrza

Remont mieszkania: Panele dekoracyjne najlepszym sposobem na odnowienie wnętrza

Wraz z nastaniem wiosnym, rozpoczyna się czas na zmiany i odświeżenie wnętrz. Jeśli remonty kojarzą się wam z dużym nakładem pracy i sporymi wydatkami, mamy dla was dobrą wiadomość. Chcąc oszczędzić sobie czasu i pieniędzy możecie odmienić wnętrze używając paneli dekoracyjnych. Czytaj dalej

To, jak wykorzystamy panele zależy od naszej pomysłowości. Ich zastosowania jest tak wszechstronne, że ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia. Tradycyjnie możemy odświeżyć nimi ściany, montując panele na całej powierzchni. Dzięki różnym fakturom i wzorom, np. imitującym marmur, możemy wystylizować wnętrze w zupełnie nowej konwencji. Jeśli wydaje wam się, że panele dawno wyszły z mody, wybierzcie się do salonu. - Wybór paneli dekoracyjnych jest bardzo szeroki, a technologia wykorzystywana do ich wykonania sprawia, że z powodzeniem naśladują drewno, marmur a nawet płytki ceramiczne. – mówi Błażej Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan. Efekt bywa zaskakujący. Często nawet nie orientujemy się, że mamy do czynienia z imitacją. - Takie wrażenie sprawiają przykładowo panele z serii Ceramica, po założeniu wyglądają jak płytki ceramiczne – dodaje B. Korzeniewski.

Wykorzystać zalety

Nieco bardziej pomysłowe zastosowanie paneli to zmiana wyglądu naszych mebli. Jeśli stara szafa nie wygląda najlepiej albo zwyczajnie nam się znudziła, wystarczy przykleić panele w wybranym wzorze na drzwi. Mebel będzie wyglądał zupełnie inaczej. Niemal każdą powierzchnię domu można zmienić dzięki panelom. Wystarczy dobrać wzór paneli do klimatu wnętrza. Nowoczesne pomieszczenia będą pasować do minimalistycznego wzoru paneli Interio, które są imitacją techniki malowania ścian. Zwolennikom klasycznych rozwiązań przypadną do gustu panele Classic w tradycyjnych kolorach drewna.

Łatwo i przyjemnie

Nie musisz być specjalistą żeby ułożyć panele. Są łatwe w montażu. Dlatego idealnie nadają się na szybkie, wiosenne zmiany. Wystarczy klej, zszywki lub wkręty i niewielka ilość czasu aby zmienić wygląd wnętrza. Ich założenie nie wymaga też szczególnego wysiłku. Panele są lekkie. Jeśli musimy je przyciąć, to nie potrzeba do tego specjalnych narzędzi jak w przypadku np. płytek ceramicznych. Montaż paneli dekoracyjnych należy zacząć od ułożenia listwy startowej, a potem wsuwać kolejno panele i mocować do listew drewnianych za pomocą wkrętow, gwoździ lub zszywek. Zakładanie paneli na drewnianej konstrukcji sprawia, że nie musimy prostować ścian. Przewody instalacji elektrycznej nie szpecą wnętrza bo z łatwością można ukryć je w pustej przestrzeni między panelami a ścianą. Dodatkowym atutem paneli jest odporność na zabrudzenia – ich powierzchnię wystarczy przetrzeć wilgotną ścierką i po plamach nie ma śladu. W mocno nasłonecznionych pomieszczeniach, gdzie szczególnie ważne jest utrzymanie powierzchni w czystości, będą wyglądać korzystnie bez wielkiego wysiłku z naszej strony. Pamiętajmy również, że panele dekoracyjne przede wszystkim sprawdzają się w pomieszczeniach bardzo wilgotnych np. pralnie, gdyż wilgoć nie działa na nie.

Źródło: budnet.pl
Autor: IMAGE PR/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 200

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >