Szafy  zabudowane estetycznym elementem wnętrza

Szafy zabudowane estetycznym elementem wnętrza

Trendy na światowych wybiegach mody zmieniają się każdego sezonu, podobnie jak modyfikowane są nieustannie modowe inspiracje w projektowaniu wnętrz.

 

Warto podkreślić jednak, że mebli nie zmieniamy tak często jak ubrań, dlatego warto urządzić tak mieszkanie, by było modne nie tylko w tym sezonie, ale przez kolejne najbliższe lata.  

 

 

– Kierując się trendami w sezonie letnim, aranżacja czterech ścian będzie prostym zadaniem, idącym w zgodzie z popularnymi wzorami i stylami – podpowiadają projektanci z firmy Komandor.

 

 

W tym roku aranżacja wnętrz nawiązuje do życia w harmonii z przyrodą. Stresująca praca i życie w ciągłym biegu powodują, że tęsknimy za odpoczynkiem na łonie natury. Architekci i projektanci wnętrz proponują aby inspiracją przy urządzaniu pomieszczeń była właśnie natura i wszystko co z nią związane. Dzięki takiej koncepcji łatwiej będzie nam się zrelaksować i odprężyć. 

 

 

Funkcjonalność i minimalizm

Modnie w tym sezonie znaczy także lekko i przestrzennie. Olbrzymie kredensy, wysokie komody i długie meblościanki ustępują miejsca prostym, praktycznym meblom. Równowaga i harmonia powinny iść w parze z minimalizmem. Aranżując wnętrza należy pamiętać aby meble nie obciążały pomieszczeń, szczególnie w niewielkiej przestrzeni a dostęp do naturalnego światła powinien być dla nas kluczowy. Prostota mebli nadaje pomieszczeniom funkcjonalny charakter a funkcjonalność to trend, którym zdecydowanie warto się kierować.

 

 

– Jeżeli chcemy urządzić mieszkanie w zgodzie z obecnie panującymi trendami, proponujemy proste formy i elegancki minimalizm. Przede wszystkim meble nie powinny przytłaczać pokoju i ograniczać dostępu naturalnego światła. Najlepiej w takim wypadku sprawdzają się szafy wnękowe, które nie zastawiają  przestrzeni, tylko idealnie wkomponowują się w nowoczesną przestrzeń salonu, sypialni czy  nawet pokoju dziecięcego – podkreśla Monika Szczęsny projektantka z firmy  Komandor.


 

Taka minimalistyczna kreacja pokoju w szczególności sypialni czy garderoby jest idealna dla miłośników ładu i porządku. Zazwyczaj rozwiązania w postaci ergonomicznej, prostej zabudowy nie rozpraszają niczym naszej uwagi i gwarantują efektywną pracę (zwłaszcza w biurze czy gabinecie). Wnętrza zaprojektowane w tym stylu do minimum ograniczają zbędne dodatki i niepotrzebne dekoracje, a główne miejsce zajmują tylko najważniejsze meble.

 

Trendy zaczerpnięte z natury

– W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się meble inspirowane naturą, które doskonale dopasowują się zarówno do ciepłych, klasycznych wnętrz, jak i bardziej nowoczesnych aranżacji, łagodząc ich surowy charakter. Dekory drewnopodobne w odcieniach klonu, sosny czy dębu wyglądają jak prawdziwe drewno dzięki chropowatej strukturze, naśladownictwu naturalnych pęknięć, sęków i usłojenia – podkreśla projektantka Monika Szczęsny z firmy Komandor. W projektach nowoczesnych wnętrz co raz częściej przewijają się tworzywa wyglądające jak dzieło Matki Natury. Umiarkowany styl i inspirowane prostą geometrią meble idealnie współgrają z naturalnym drewnem. Drewniane i drewnopodobne wstawki ocieplają nowoczesność wnętrza i sprawiają, że czujemy się w naszym domu bezpiecznie. Odmianą drewna proponowaną przez projektantów, która w najbliższym czasie powinna dominować w naszych wnętrzach jest dąb.

 

 

– W naszych projektach rekomendujemy różne rodzaje dębu, są to klasyczne odcienie jak i regenerowane z niedoskonałościami, sprawiające wrażenie lekko poniszczonego i popękanego oraz kolory bardziej naturalne, imitujące nieobrobione drewno z wyraźnie widocznymi słojami – dodaje Katarzyna Drabik projektantka firmy Komandor. Sama regeneracja jest natomiast przyjazna dla środowiska, uważana za pewnego rodzaju recyklingu świetnie wpasowuje się w realia panującego eko trendu.

 

 

Kolory w dobrym nastroju

Ocieplaniu minimalistycznego wnętrza służą także kolory, które organizują i kształtują przestrzeń, a także mają ogromny wpływ na nasz nastrój. Brązy, beże i ciepłe odcienie szarości to barwy, które uspokajają, a dzięki nim wnętrze nabiera przytulnego charakteru. Wraca również moda na pastele. Radosne i ciepłe, optymistyczne kolory, kontrastujące dodatki idealnie przełamią zarówno biel jak i jasną, lekko przygaszoną kolorystykę. Jasne kolory powinny królować nie tylko na ścianach ale także na meblach.

 

– Popularne w krajach skandynawskich białe meble to symbol nowoczesności, stylu  i praktyczności. Podobnie jak do małej czarnej skompletujemy dodatki w każdym stylu
i kolorze, tak samo dodatki do białych mebli nie powinny sprawić najmniejszego problemu –
zaznacza projektantka Katarzyna Drabik. Aby stylizacja była wiarygodna a pożądany efekt satysfakcjonujący czasami wystarczą charakterystyczne wyraźnie elementy, a ich gama jest dosyć szeroka.

 

 

Źródło: Dot PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17342 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 140

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >