Unikatowa kolekcja tapet zaprojektowana przez brytyjskich designerów

Unikatowa kolekcja tapet zaprojektowana przez brytyjskich designerów

Wywodząca się z Wielkiej Brytanii marka Newmor powstała w 1967 roku, a jej produkty wykończeniowe szybko zaczęły cieszyć się dużym powodzeniem w Europie i na całym świecie. Do współpracy przy Newmor Designer, nowej kolekcji tapet o podwyższonych parametrach, zaproszono uznanych brytyjskich projektantów. W efekcie powstały artystyczne i bardzo eklektyczne wzory, łączące niepowtarzalne printy z charakterystycznym dla Newmor kunsztem wykonania. Czytaj dalej

 

Kolaboracja z najlepszymi

Po ukończeniu prestiżowej Chelsea School of Art and Design Augustus Kotei założył studio projektowe w Londynie. Tworzy powierzchnie na zamówienie, łączy ciekły metal, żywicę, tynk i farbę. Dużo podróżuje, zbierając inspiracje do wzorów i kolorów z lokalnych kultur, architektury i krajobrazu. Rezultatem tych wypraw jest zderzenie barw i faktur, które przekładają się na efektowną kolekcję Augustus Kotei.


Kolekcja tapet zaprojektowana przez brytyjskich designerów

 

Leigh Bagley to współczesny projektant tkanin i wzorów, znany z umiejętności wykorzystania kolorów i form geometrycznych. Jego autorska kolekcja Leigh Bagley, stworzona wyłącznie dla Newmor, redefiniuje współczesną sztukę wnętrz i budynków użyteczności publicznej, czerpiąc bezpośrednio z codziennego otoczenia oraz zamiłowania do modernistycznej i abstrakcyjnej estetyki.


Kolekcja tapet zaprojektowana przez brytyjskich designerów

 

Czytaj również: Drzewa w salonie, czyli fototapety inspirowane naturą

 

Kolekcja Stephen Walter to graficzny  znaków, słów i obrazów, które wciągają widza w skomplikowany świat artysty. Absolwent Manchester Metropolitan University i Royal College of Art jest znany z serii ręcznie rysowanych map, wykonanych z niezwykłą szczegółowością i zawierających zarówno informacje wizualne, jak i tekstowe. Każde jego dzieło jest innym bytem, przemyślaną plątaniną słów i symboli, które zebrane razem tworzą nowe znaczenia. 


Kolekcja tapet zaprojektowana przez brytyjskich designerów

 

Duet Patternistas dzieli ze sobą życie i miłość do koloru i wzoru. „W domu lub za granicą, na rowerze lub pieszo, w dzień i w nocy, nasza praca to intensywne szukanie inspiracji w falach, kałużach, cieniach drzew. Wzorce tej kolekcji leżą u podstaw tego, jak postrzegamy świat. W oparciu o graficzne eksplorowanie naturalnych form, kolekcję można przeskalować, wybrać dowolną kolorystykę i wydrukować na dowolnej teksturze”.


Kolekcja tapet zaprojektowana przez brytyjskich designerów

Ptolemy Mann prowadzi własne studio tekstylne i projektowe od 1997 roku. Jej wyjątkowe podejście do farbowania i tkania dzieł sztuki na ścianach nawiązuje do współczesnej interpretacji filozofii sztuki Bauhausu. Nową kolekcję tapet można dowolnie skalować i spersonalizować ich kolor oraz teksturę.


Kolekcja tapet zaprojektowana przez brytyjskich designerów

 

Kolekcję Iona Crawford, zaprojektowana przez szkocką artystkę, podzielono na 18 linii wzorniczych, zainspirowanych obrazami malarki. Stworzone przez nią motywy z autorskimi wzorami polecane są szczególnie do luksusowych wnętrz.


Kolekcja tapet zaprojektowana przez brytyjskich designerów

 

Personalizacja w pakiecie

Wszystkie wzory tapet, powstałe przy udziale utalentowanych projektantów, kreują na ścianach zupełnie nową rzeczywistość, odpowiadająca na współczesne potrzeby i trendy w aranżacji wnętrz.  Poza kolekcją Designer, Newmor oferuje możliwość zamówienia tapet z indywidualnym nadrukiem. Architekci i projektanci często korzystają z tej opcji, bo własny wzór można wyprodukować już od 5 m2 . 


Kolekcja tapet zaprojektowana przez brytyjskich designerów

 

Czytaj również: Ściana ozdobiona tapetą w stylu Art Deco


Posiadając własne studio projektowe producent pomaga w technicznej obróbce i dopasowaniu okładziny do ściany,  by zminimalizować odpad i najefektywniej wykorzystać powierzchnię tapety. Specjaliści z działu Digital Printing dobierają strukturę w zależności od rodzaju nadruku i zdjęcia, zapewniając w ten sposób najlepszy efekt wizualny. Wieloletnie doświadczenie w produkcji wielkoformatowych tapet z nadrukami indywidualnymi sprawia, że Newmor współpracuje  z architektami i projektantami przy najbardziej wymagających i skomplikowanych projektach przestrzeni hotelowych, czy biurowych. Wszystkie tapety z nadrukami indywidualnymi posiadają właściwości, które umożliwiają ich montaż w obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej. Fototapety obiektowe Newmor produkowane według indywidualnych projektów można zobaczyć w najlepszych butikowych hotelach, nowoczesnych biurowcach, w sieciach sklepów i restauracjach, tworząc z ich pomocą niepowtarzalny i oryginalny klimat. Możliwość nadruku na dowolnej strukturze (lnianej, granitowej, gładkiej, czy prążkowej) tapet z kolekcji Newmor Matrix zapewnia wyjątkowo oryginalne efekty.


Kolekcja tapet zaprojektowana przez brytyjskich designerów
Kolekcja tapet zaprojektowana przez brytyjskich designerów
Źródło: OKK PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • ciekawe dekoracje Liczba postów: 406 Grupa: Ciekawe pom... Myślę, że ciekawą dekoracją są ramki na zdjęcia i inne prace, na przykład plastyczne naszych dzieci. Mogą wbrew pozorom stanowić świetny dodatek do domu. Parę d...
  • Jaka praca dla rodziny? Liczba postów: 8 Grupa: Porady i op... Dziwnie zadane pytanie jaka praca dla rodziny? Ja pracuję jako przedstawiciel handlowy już kilka lat i jestem zadowolony z zarobków. Myślę, że każy powinien iść...
  • jak urządzić sypialnie? pomocy :) Liczba postów: 291 Grupa: Porady i op... Bardzo ciekawy pomysł z tym łóżkiem wysuwanym.
  • co na prezent ?? Liczba postów: 304 Grupa: Porady i op... Może blender? Będzie mogła dzięki niemu zrobić smaczne i pożywne soki owocowe.
  • Jak urządzić piłkarski pokój dziecka? Liczba postów: 8 Grupa: Wnętrza Aranżacja pokoju powinna zależeć od indywidualnych preferencji mieszkańców pokoju. Może to być pokój urządzony w barwach ulubionego klubu lub ogólnie w tematyce...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15820 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 241

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >