Upiększenie pomieszczenia przy pomocy zasłon

Upiększenie pomieszczenia przy pomocy zasłon

Zasłony to praktyczny i sprawdzony sposób na upiększenie przestrzeni wokół okna.Jednak tylko dobrze dobrane kotary będą odpowiednio komponować się z wystrojem pomieszczenia. Podpowiadamy, jak efektownie zaaranżować okno w mieszkaniu.

 

Sposób dekoracji okna zależny jest od stylu pomieszczenia. Zarówno w klasycznych,jak i nowoczesnych wnętrzach możemy wykorzystać zasłony. Zapewnią przyjemny chłódw mieszkaniu, a w razie potrzeby - prywatność. Zbudują odpowiednią atmosferę, poprawiąproporcje pomieszczenia, przesłonią wszelkie niedoskonałości wokół okiennych ram.

 

Czytaj również: Jak urządzić kawiarnię

 

 

Jakie wnętrze, taka dekoracja

Wybór zasłony nie może byćprzypadkowy. Zarówno rodzaj,jak i faktura tkaniny powinny być spójne z wystrojem pomieszczenia. Inny materiałwykorzystamy w dekoracji salonu,sypialni i pokoju dziecka. Istotnąrolę odgrywa nie tylko kolor,ale i sposób upięcia tkaniny - mniejlub bardziej ozdobny.

 

 

Zwróćmy uwagę na wielkość i kształt okna. W przypadku małych,słabo oświetlonych wnętrz, zrezygnujmy z ciężkich i ciemnych materiałów. Pamiętajmy,że zasłony powinny wyglądać estetycznie i być zarazem praktyczne w codziennymużytkowaniu. Te z bogatym drapowaniem mogą sprawiać nieco więcej problemu podczaszasłania czy odsłaniania okna.

 

Czytaj również: Pomieszczenie w stylu eklektycznym

 

 

Dekoracja na miarę potrzeb

Zasłony możemy kupić w wersji gotowej. Najczęściej dostępne są w wymiarze 130 x 260cm. Wystarczy je rozpakować i zawiesić na karniszu. Jeżeli posiadamy oknoo niestandardowym kształcie bądź nie znaleźliśmy produktu spełniającego naszeoczekiwania, zlećmy szycie specjaliście. Wspomnianą usługę świadczy Dekoria.pl - jedenz największych producentów tekstyliów domowych w Polsce. W chwili składaniakompletnego zamówienia ważne jest, by podać dokładne wymiary. Szerokość tkaninypowinna być równa co najmniej połowie rozpiętości okna, a wysokość – odległościod karnisza do podłogi.

 

 

Zasłona w trzech odsłonach

Zasłony różnią się przede wszystkim wykończeniem górnym, od którego uzależnionyjest sposób montażu. Wyróżniamy trzy typy: tkaninę na taśmie marszczącej, kółkachi szelkach. Pierwsze posiadają wszytą u góry taśmę, którą samodzielnie zwijamyza pomocą sznurków. Zapewnia to równe i estetyczne ułożenie tkaniny, którą możemyzawiesić na karniszu za pomocą żabek lub haczyków.

 

Czytaj również: Aranżacja przedpokoju

 

 

Materiał na metalowych kółkach,szelkach czy kanale zakładamy bezpośrednio na rurkę karnisza. Dół zasłony różni sięw zależności od tego, czy jest ona standardowa, czy szyta na miarę. Klasycznawykończona jest overlockiem. Dekoria.pl dodatkowo dołącza do niej taśmętermozgrzewalną, dzięki której sami dobierzemy idealną długość materiału. W przypadkuzasłon szytych na miarę, tkanina wykończona jest szerokim podwinięciem orazobciążnikami.

 

 

Ciekawa dekoracja okna przykuje uwagę nie tylko odwiedzających nas gości, ale równieżdomowników. W prosty sposób pozwoli efektownie odmienić wnętrze, a nam przebywaćw otoczeniu pięknych domowych dekoracji.

Źródło: Publicon / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17192 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 239

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >