Wanna z nośnikiem EPS - rozwiązanie, które nie wymaga dodatkowego stelaża

Wanna z nośnikiem EPS - rozwiązanie, które nie wymaga dodatkowego stelaża

Podczas remontu niezwykle istotna jest wiedza i umiejętność wyboru wysokiej jakości komponentów, a jednocześnie kompatybilnych ze sobą elementów, które stworzą jedną, solidną całość. Producenci coraz częściej decydują się na oferowanie klientom pełnych zestawów, które nie dość, że pozwalają znacząco skrócić czas remontu, to jeszcze dają pewność prawidłowego i trwałego montażu przy wykorzystaniu produktów dedykowanych danemu rozwiązaniu. Na rynku pojawił się zestaw, w którego skład wchodzi wanna i nośnik EPS gotowy do oklejenia go płytkami. Czytaj dalej

 

Pewność stabilności i trwałości 

Wanny zakupione wraz z nośnikiem EPS nie wymagają dodatkowych stelaży zapewniających wannie stabilność i wytrzymałość na nacisk. Konstrukcja nośników, dzięki zastosowanej w niej technologii Stabilsound® została idealnie dopasowana do wanien i stanowi dla nich solidne podparcie. W przeciwieństwie do standardowych stelaży wanna podparta jest również na całym obwodzie, pod wszystkimi rantami. Dzięki temu konstrukcja jest bezpieczna i zapewnia pełną wytrzymałość, czego dowodem jest 31-letnia gwarancja udzielana na nośniki EPS. Dodatkową sztywność konstrukcji wanien Schedpol zapewniają metalowe zbrojenia na rantach.


Wanna z nośnikiem EPS - nie wymaga dodatkowego stelaża

 

Czytaj również: Prysznic nie zastąpi relaksacyjnej kąpieli w wannie

 

Nośnik EPS, który znajduje się w zestawie z wanną to także ułatwienie przy wykonywaniu prac wykończeniowych wokół niej. Idealnie pionowe ścianki nośnika stanowią bowiem powierzchnię, która jest gotowa do oklejenia glazurą – płytkami, mozaiką, terakotą itp. Dzięki takiemu rozwiązaniu, a także ochronie hydroizolacji łazienki oraz wyeliminowaniu konieczności używania kotw przyściennych, montaż wanny jest szybki i prosty, a sposób jej wykończenia zdecydowanie skraca czas całego remontu. 


Wanna z nośnikiem EPS - nie wymaga dodatkowego stelaża

Wanna z nośnikiem EPS - nie wymaga dodatkowego stelaża

Komfort kąpieli 

Wanny z nośnikami to oprócz łatwego i szybkiego montażu, również przyjemność kąpieli. Dla osób lubiących długie wylegiwanie się w ciepłej wodzie znaczącym będzie fakt, że nośnik EPS zapewnia idealną izolację termiczną, dzięki czemu woda zdecydowanie wolniej traci swoją temperaturę. Ponadto wanna w zestawie z nośnikiem tłumi hałas spadającej wody nawet o 40% w porównaniu do wanien pozbawionych konstrukcji stabilizującej. Taka funkcjonalność jest istotna głównie dla mieszkańców bloków i budynków wielorodzinnych, kiedy w momencie korzystania z wanny, tak jak z brodzika, spadająca woda słyszalna jest nawet dla sąsiadów.


 

Wanna z nośnikiem EPS - nie wymaga dodatkowego stelaża

 

Co więcej, wanny oferowane w zestawach Schedpol Schedline Collection posiadają specjalnie zaprojektowaną, funkcjonalną powierzchnię AntiBac® i Easy To Clean, która jest antyalergiczna i antybakteryjna, a poza tym niezwykle łatwa w utrzymaniu w czystości. Co więcej na wszystkie wanny wykonane w technologii Stabilsound Plus® udzielana jest aż 15 letnia gwarancja.

 

Czytaj również: Wanna prostokątna, czyli praktyczne i efektowne rozwiązanie!


Wanna z nośnikiem EPS - nie wymaga dodatkowego stelaża
Źródło: Sfera Group / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16112 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 223

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >