Zapisz się do newslettera | Zarejestruj się | Zaloguj się
 
Wykończenie wnętrz: jak ciekawie położyć tynk na ścianach

Wykończenie wnętrz: jak ciekawie położyć tynk na ścianach

Jeżeli marzymy o ścianach pokrytych ciekawymi strukturami osiągnięcie takiego efektu może dostarczyć całej rodzinie dużo zabawy. Wykorzystując wałki, pace czy gąbki, a nawet szczotki, grabki ogrodowe czy sztućce, możemy uzyskać na ścianach efekt przekraczający nasze najśmielsze oczekiwania.

Remontując lub projektując nowe mieszkanie zwolennicy niekonwencjonalnych rozwiązań zastanawiają się, jak wyjść poza standard gładkich jak tafla szkła ścian.  Alternatywą dla tapet może być dekoracyjnie położony tynk. Tynki strukturalne dzięki wyraźnym fakturom i przenikającym się barwom tworzą mocne, przyciągające wzrok akcenty. Zdecydowanie się na ściany o strukturze grudek, kamyczków, fal czy też artystycznych smug i żłobień to pomysł nie tylko ciekawy, ale i zaskakująco łatwy do zrealizowania. Co więcej – nie będziemy potrzebować nawet specjalistycznej ekipy – ściany możemy przyozdobić własnoręcznie.

Tynkarski artyzm

Dzięki zastosowaniu tynków firmy Knauf, możemy zostać prawdziwym architektem wnętrz. Tynk o wysokiej przyczepności Rotband oraz gotowa zaprawa tynkarska Goldband polecane są nie tylko z uwagi na możliwość nakładania bez użycia agregatu tynkarskiego. Niezastąpione są także wtedy, gdy zamiast gładkich powierzchni chcemy uzyskać powierzchnię strukturalną. Specjalna technologia wykonania opóźnia wysychanie umożliwiając tym samym ręczne kształtowanie struktury tynku. Można to robić przy pomocy dowolnych przedmiotów - wybierając na przykład ryżową szczotkę uzyskamy na ścianie strukturę sztruksu. Ponieważ nie tylko ciekawa faktura tynku decyduje o efekcie końcowym możemy nałożoną pędzlem farbę przecierać mokrą gąbką. Uzyskamy w ten sposób efekt miejscowych przebarwień.   
Należy pamiętać, że powierzchnia pokryta masą tynkarską o unikalnej fakturze jest bardzo wyrazistym elementem dekoracyjnym. Stąd należy zachować umiar i nie tynkować w ten sposób większej ilości ścian pomieszczenia, aby efekt naszej pracy nie okazał się zbyt przytłaczający.

 

 

Źródło: Pegasus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Alkomaty w każdym aucie - za czy przeciw? Liczba postów: 2 Grupa: Porady i op... Jestem przeciw. To nic nie da, dopóki taki alkomat nie będzie miał połączenia z systemem samochodu i nie zablokuje możliwośći prowadzenia auta osobie, która w w...
  • Co to jest monitoring cctv? Liczba postów: 2 Grupa: Porady i op... Wg mnie to po prostu telewizja przemysłowa z wyższej półki;) W dziale http://www.e-security.com.pl/pl/c/MONITO RING-CCTV/29 widzę takie bardziej zaawansowane na....
  • Rolety czy żaluzje? Liczba postów: 77 Grupa: Porady i op... Co do tej firmy Debastor. To muszę przyznać, że mnie zainteresowałeś. Powiedz czy jest u nich jakoś szczególni drogo?
  • Do studni pompa czy hydrofor? Liczba postów: 6 Grupa: Porady i op... Pompa niezależnie czy jest to pompa głębinowa czy też pompa ssąca może być częścią zestawu hydroforowego. Bez pompy zestaw hydroforowy nie działa. Gry lustro wo...
  • Kuchnia w prowansalskim stylu Liczba postów: 37 Grupa: Wnętrza No jak tam współpraca wygląda, jak wygląda cała rozmowa, czy pytają co chcemy, proponują coś od siebie? Ile czasu trzeba czekać na wstępny projekt?

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 10796 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 176

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >