Wystrój kuchni osobno dla mężczyzny i kobiety

Wystrój kuchni osobno dla mężczyzny i kobiety

Wchodząc do pomieszczenia, nierzadko nasuwa nam się myśl, że posiada ono męski styl lub że w jego wystroju dostrzec można kobiecą rękę. Podejrzewamy, że właścicielem patio jest mężczyzna albo przeczuwamy, że salon to królestwo kobiety.

W salonie i sypialni częściej pozwalamy sobie na odrobinę ekstrawagancji lub czystego artyzmu. Jednak jeśli chodzi o kuchnie, każdy, niezależnie od płci, ceni sobie funkcjonalność oraz komfort. Kuchnia bowiem służy przede wszystkim przygotowywaniu posiłków. O jej „płci” często świadczą … dodatki. Bukiety zasuszonych kwiatów, ręcznie malowane pojemniki na przyprawy, czy pastelowe kolory dostrzeżemy raczej w królestwie pani domu. Kamienne blaty, metal i szkło to przeważnie domena mężczyzn. Oczywiście ile osobowości, tyle rodzajów kuchni, jednak wydaje się, że często sprawdza się teoria, że kobiety przyjemniej czują się w jasnym i przytulnym wnętrzu, panowie natomiast wolą przestrzenie zaaranżowane minimalistycznie, często też wybierają ciemne kolory. Kuchnia rodzinna będzie wyglądała inaczej, niż kuchnia singla; ta przeznaczona dla dwudziestoparolatka zawierać będzie inne elementy niż ta odpowiednia dla seniora. Dokładna aranżacja układu mebli oraz przemyślane rozwiązania kompozycyjne stanowią o funkcjonalności oraz komforcie użytkowania kuchni.  Jakie są aktualnie preferencje klientek i klientów? Czy kuchnia rzeczywiście ma płeć? Wreszcie, czy możemy powiedzieć – Pokaż mi swą kuchnię, a określę Twoją płeć?


- „Wystrój aranżacji pomieszczeń i mebli kuchennych zmienia się zgodnie z modą i panującymi trendami, dlatego coraz częściej wybierane są kuchnie … unisex. Skończyły się już czasy, w których kuchnia była królestwem tylko i wyłącznie pań. Teraz bardzo często decyzja o wyglądzie kuchni podejmowana jest wspólnie … ponieważ wspólnie spędzamy czas w kuchni.- zauważa Albert Kaleta projektant Mebel Rust - Styl kuchni jest więc wypadkową gustów i potrzeb obu płci. Faktycznie panowie częściej wybierają ciemniejsze kolory, panie zaś jasne. Trudno się tu jednak dopatrywać zdecydowanej reguły. Triumfy cały czas święci minimalizm, klienci coraz częściej wybierają też styl eklektyczny. Takim minimalizmem cechuje się np. kuchnia Detroit. Jest to kuchnia z lakierowanymi frontami o pięknym kolorze spienionego cappucino. Wielość szuflad gwarantuje wygodę użytkowania, a stylowe i sprawdzone materiały zapewniają komfort oraz trwałość. Natomiast przykładem kuchni bardziej eklektycznej jest utrzymana w ciemnej kolorystyce kuchnia Memphis – mówi Albert Kaleta.


Atutem kuchni Detroit jest półwyspowe usytuowanie stołu oraz blatu, co doskonale sprawdza się w domach bez jednoznacznej granicy między kuchnią, a salonem. Natomiast propozycja Memphis cieszy oko niebanalnym rysunkiem drewna jabłoni indyjskiej. Rozważając płeć kuchni poza aspektem wystroju wnętrz warto wziąć pod uwagę aspekt funkcjonalny … np. udogodnienia dla mam. W tym przypadku bowiem kuchnia ma zdecydowanie żeńską płeć. Takie udogodnienia to np. możliwość otwierania szafek bez używania rąk, które zazwyczaj są zajęte, gdy zajmujemy się małym dzieckiem (system dostępny w kolekcjach mebli kuchennych Mebel Rust).
Czy kuchnia ma płeć? O tej kwestii można długo dyskutować. Pewne jest jednak, że powinna być funkcjonalna i posiadać swój własny, niepowtarzalny charakter.

 

Źródło: PR Solution / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3530 Grupa: Porady i op... Użytkownik robertb napisał: Jeśli to dość świeża sprawa to powinno wystarczyć namoczenie i dotarcie ściereczką. Jeśli nie, rozejrzyj się po tych produktach - hg...
  • zmywarka dla 2 osób? Liczba postów: 56 Grupa: Porady i op... Bo pewnie to nie Ty zmywasz naczynia ;) Ja sobie nie wyobrażam już zycia bez zmywarki, oszczędzam mnóstwo czasu. A co do tabletek, o które wczesniej pytałam, t...
  • ZWCAD 2008 - wysoka jakość - rozsądna cena Liczba postów: 10 Grupa: Najnowsze t... Niestety ja jeszcze nigdy nie miałem okazji aby korzystać z tego systemu i nie wiem czy po prostu ten rodzaj oprogramowania jest mi potrzebny. Z całą pewnością....
  • Pomysł na wakacje Liczba postów: 458 Grupa: Ciekawe pom... Ja jadę na wakacje do Namibii. Myślę, że to będzie bardzo interesujący wyjazd pełen wrażeń.
  • Jak urządzić sypialnię? Liczba postów: 308 Grupa: Ciekawe pom... To zależy w jakim stylu ma być urządzona sypialnia. Doradzając w ciemno mogę polecić meble dębowe, ponieważ są uniwersalne i wpasują się do wielu wnętrz. Warto....

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17226 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 199

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >