Zakład produkcyjny Ferrero w Belsku zwiększa wydajność energetyczną

Zakład produkcyjny Ferrero w Belsku zwiększa wydajność energetyczną

Ferrero może być najbardziej znane z opakowanych w złotą folię czekoladowych kreacji, ale ten globalny producent słodyczy ustanawia „złote standardy” w swojej branży, wprowadzając w zakładzie produkcyjnym w Belsku przyjazne dla środowiska i energooszczędne systemy.

 

Ostatnie usprawnienia energetyczne zrealizowane w ośmiu obiektach na terenie zakładu zostały opracowane zgodnie z globalnymi zobowiązaniami firmy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i stanowią istotny krok na drodze Ferrero do tworzenia wysokowydajnych budynków. Trane, wiodący światowy dostawca systemów i usług komfortu pomieszczeń, będący jednocześnie marką firmy Ingersoll Rand, przyznaje Ferrero Polska nagrodę „Energy Efficiency Leader Award”. Długoterminowe Zaangażowanie w Zrównoważony Rozwój

 

Czytaj również: Program „POLSKIE OKNA I DRZWI”

 

Źródło: Trane


Efektywne rozwiązania zastosowane w zakładzie w Belsku są przemyślane zarówno pod kątem środowiskowym, jak i finansowym, a ponadto ilustrują wagę, jaką Ferrero przywiązuje do kwestii wydajności energetycznej i operacyjnej oraz zrównoważonego rozwoju. Usprawnienia w zakładzie w Belsku to krok do osiągnięcia europejskich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, które zostały ustalone przez władze spółki. Zarząd Ferrero przewiduje, że do 2020 r. spełnione zostaną następujące cele w obszarze energii i zrównoważonego rozwoju:

 

• Pozyskiwanie 30 procent energii ze źródeł odnawialnych 

 

• Zmniejszenie emisji CO2 o 40 procent, a zużycia wody o 20 procent

 

•Wytwarzanie 100 procent energii elektrycznej w elektrowniach kogeneracyjnych lub ze źródeł odnawialnych

 

Źródło: Trane


Ferrero Wprowadza Zrównoważone i Wydajne Energetycznie Rozwiązania

Ferrero Polska realizuje globalne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju w ramach nowego projektu budowlanego, którego realizacja we współpracy z Trane rozpoczęła się w 2001 r. Od tego czasu spółka Ferrero Polska wykonała w obrębie ośmiu głównych budynków ponad 20 projektów, których celem było stworzenie przyjaznego dla środowiska, wydajnego energetycznie i operacyjnie oraz komfortowego otoczenia. 

 

Czytaj również: Kupowanie na raty

 

Źródło: Trane


Hala Produkcyjna Numer 3

Ferrero Polska zainstalowało całkowicie zintegrowany system chłodzenia pozwalający na precyzyjne sterowanie warunkami otoczenia, które mają kluczowe znaczenie dla procesu produkcji w tym obiekcie o powierzchni 12 000 metrów kwadratowych. Zastosowany system jest o ponad 40 procent bardziej energooszczędny w porównaniu do tradycyjnego rozwiązania i pozwala na roczne oszczędności sięgające 130 000 Euro. Umożliwia utrzymanie wewnątrz hali temperatury 18 stopni Celsjusza oraz wilgotności na poziomie 55–60 procent. W ramach systemu wykorzystano centrale wentylacyjne z funkcją free-coolingu, technologię zmiennych przepływów, chłodzone wodą agregaty wody lodowej oraz wieże chłodnicze. Całość zarządzana jest przez system automatyki, który gwarantuje optymalizację energetyczną i operacyjną całego systemu.

 

Źródło: Trane


Magazyn Surowców

W tym należącym do Ferrero Polska obiekcie o powierzchni 1500 metrów kwadratowych istniała konieczność zainstalowania innowacyjnego systemu chłodzenia pozwalającego na efektywne, wydajne i precyzyjne sterowanie temperaturą oraz wilgotnością na całej przestrzeni budynku. Ferrero Polska zastosowało zintegrowany system chłodzenia, najnowsze dysze wentylacyjne dalekiego zasięgu współpracujące z centralami wentylacyjnymi oraz specjalne wentylatory przeciągowe. To innowacyjne rozwiązanie pozwala Ferrero Polska na wykorzystanie całej powierzchni magazynowej obiektu oraz na precyzyjne sterowanie temperaturą wymaganą w jego obrębie. 

 

Czytaj również: Poświęcenie placu budowy Adventure World Warsaw

 

Źródło: Trane

Powierzchnia Biurowa

Wysokowydajny system ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) zapewnia komfortowe środowisko pracy, spełniając standardy typowe dla budynków biurowych klasy A+. System oparto na klimakonwektorach wykorzystujących technologię zmiennych przepływów, wyposażonych w sterowniki cyfrowe serii ZN, które poprawiają komfort akustyczny i termiczny, pozwalając jednocześnie na zredukowanie kosztów energii o 20 procent w porównaniu do standardowych klimakonwektorów. System automatyki budynków Tracer Summit™ umożliwia zdalne  i scentralizowane sterowanie warunkami panującymi w obiekcie.

 

Źródło: Trane


Wszystkie zastosowane w zakładzie systemy HVAC są w pełni zintegrowane z systemami automatyki i zarządzania budynkiem, co pozwala firmie Ferrero na równoczesną optymalizację każdej jednostki pod kątem maksymalnego komfortu i efektywności, a także maksymalnych poziomów wydajności operacyjnej i energetycznej.Rozwiązania Trane Wspierają Ferrero w Tworzeniu Wysokowydajnych Budynków

 

Źródło: Trane


Zrealizowane projekty to istotny krok na drodze do tworzenia wysokowydajnych budynków, które są bezpieczne, komfortowe i wydajne. Spełniają one określone normy dotyczące zużycia energii i wody, niezawodności systemu i bezawaryjnego czasu działania, zgodności z zasadami ochrony środowiska oraz wygody i bezpieczeństwa użytkowników. Wysokowydajne budynki ułatwiają właścicielom i użytkownikom realizację ich celów biznesowych dzięki wykorzystaniu standardów projektowych i operacyjnych, które są tworzone, oceniane i nieustannie aktualizowane z myślą o uzyskaniu pożądanych wyników w wyznaczonych ramach. Eksperci Trane są gotowi do dyskusji z Państwem na temat wysokowydajnych rozwiązań dla budynków, które zwiększają wydajność i zmniejszają koszty operacyjne zakładów produkcyjnych z branży spożywczej i innych.

 

Czytaj również: Mistrzowie Innowacji

 

Źródło: Trane

2012-10-22
Źródło: East Side Consulting GmbH / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16524 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 827

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >