Zapisz się do newslettera | Zarejestruj się | Zaloguj się
 
Zaprawa wyrównująca podłoża

Zaprawa wyrównująca podłoża

Terakota, gres czy naturalny kamień wykorzystywane, jako okładziny ścienne lub podłogowe są popularnymi rozwiązaniami stosowanymi w wielu domach. Czytaj dalej

 

Ich różnorodność, mnogość barw i rozmiarów powoduje, że przykleja się je w kuchni, łazience, przedpokoju, a także na zewnątrz budynku. By jednak uzyskać estetyczny efekt końcowy warto dobrze przygotować podłoże. Zaprawa Baumacol Preciso na bazie cementu pozwoli precyzyjnie wyrównać ściany czy podłogi, a także wypełnić niewielkie ubytki przed dalszymi pracami.

 

Czytaj również: Deski podłogowe pokrywane olejem utwardzanym

 

Precyzja w standardzie

Zaprawa wyrównująca Baumacol Preciso jest suchą mieszanką przygotowaną na bazie cementu. Produkt ten przeznaczony jest do miejscowego wyrównywania ścian i podłóg oraz wypełniania ubytków przed klejeniem płytek ceramicznych, wykonywaniem izolacji podpłytkowej lub gładzi, a także przed wylewaniem mas samopoziomujących. Baumacol Preciso można stosować w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Mrozoodporność zaprawy umożliwia wykorzystanie jej także na zewnątrz. Co więcej, wysoka wytrzymałość masy, pozwala stosować ją w miejscach narażonych na wysokie obciążenia.

 

 

Producent zaleca wykonywanie warstwy w zakresie grubości od 2 do 30 mm. Zaprawę Baumacol Preciso można nakładać na beton, jastrych, gazbeton, klinkier, tynki cementowe, tynki cementowo-wapienne, a także na cegły i bloczki ceramiczne oraz pustaki. Warto podkreślić, że parametry zaprawy wyrównującej  z oferty firmy Baumit pozwalają stosować ją także w obrębie balkonów i tarasów, pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym oraz basenów i zbiorników wodnych. Nie należy jej stosować na drewno, metal, tworzywa sztuczne oraz podłoża na bazie cementu przed zakończeniem procesów wiązania. Przed wykonaniem warstwy wyrównującej podłoże musi być mocne, czyste,  niezmrożone, a także odpylone i odtłuszczone.

 

Czytaj również: Betonowe pokrycie podłogowe w ekskluzywnej formie

 

Co więcej należy usunąć wszelkie substancje zmniejszające przyczepność zaprawy Baumacol Preciso. Proste i równe podłoża ułatwiają wszelkie prace związane z przyklejaniem płytek lub innych okładzin ściennych i podłogowych. Problemy pojawiają się, gdy powierzchnie są krzywe i wymagają wyrównania. Panaceum na tego typu kłopoty jest zaprawa wyrównująca Baumacol Preciso, która pozwoli pozbyć się nierówności ułatwiając dalsze prace związane z kładzeniem płytek ceramicznych.

 

Źródło: Gut PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 58 Grupa: Nowości ara... No tak a nie tylko namawiać na potrzebne produkty, to prawda. Duże plusy na takich firm. Z czegoś rezygnujemy ale wzamian coś innego bierzemy i jest dobrze dla....
  • Wyposażenie kuchni. Liczba postów: 23 Grupa: Porady i op... O zmywarka mam podobną i jest naprawdę dobra, warto o niej pomyśleć przed remontem i realizacją mebli jeżeli chcemy pod zabudowę meble.
  • Meble biurowe, gabinetowe, biurka narożne Liczba postów: 51 Grupa: Porady i op... hmm no właśnie to największy plus wykonywanych mebli na wymiar pasują wszędzie i do wszystkiego. Małe pomieszczenie dużo możliwośći :)
  • jakiej firmy wybrać meble dla dziecka Liczba postów: 91 Grupa: Porady i op... Polecam mebelki z linii francuskiej, które mają klasyczny design oraz rosną razem z dzieckiem (można je przekształcać i dokupywać nowe produkty pasujące do kole...
  • Jaki narożnik wybrać? Liczba postów: 56 Grupa: Najnowsze t... penelopka, absolutnie nie zgodzę się z Tobą :-). Jak wprowadzałem się 4 lata temu wolałem sofę i 2 fotele, zamiast narożnika i teraz żałuję. Dlatego, że w moim....

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 13190 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 304

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >