Zaprawa wyrównująca podłoża

Zaprawa wyrównująca podłoża

Terakota, gres czy naturalny kamień wykorzystywane, jako okładziny ścienne lub podłogowe są popularnymi rozwiązaniami stosowanymi w wielu domach. Czytaj dalej

 

Ich różnorodność, mnogość barw i rozmiarów powoduje, że przykleja się je w kuchni, łazience, przedpokoju, a także na zewnątrz budynku. By jednak uzyskać estetyczny efekt końcowy warto dobrze przygotować podłoże. Zaprawa Baumacol Preciso na bazie cementu pozwoli precyzyjnie wyrównać ściany czy podłogi, a także wypełnić niewielkie ubytki przed dalszymi pracami.

 

Czytaj również: Deski podłogowe pokrywane olejem utwardzanym

 

Precyzja w standardzie

Zaprawa wyrównująca Baumacol Preciso jest suchą mieszanką przygotowaną na bazie cementu. Produkt ten przeznaczony jest do miejscowego wyrównywania ścian i podłóg oraz wypełniania ubytków przed klejeniem płytek ceramicznych, wykonywaniem izolacji podpłytkowej lub gładzi, a także przed wylewaniem mas samopoziomujących. Baumacol Preciso można stosować w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Mrozoodporność zaprawy umożliwia wykorzystanie jej także na zewnątrz. Co więcej, wysoka wytrzymałość masy, pozwala stosować ją w miejscach narażonych na wysokie obciążenia.

 

 

Producent zaleca wykonywanie warstwy w zakresie grubości od 2 do 30 mm. Zaprawę Baumacol Preciso można nakładać na beton, jastrych, gazbeton, klinkier, tynki cementowe, tynki cementowo-wapienne, a także na cegły i bloczki ceramiczne oraz pustaki. Warto podkreślić, że parametry zaprawy wyrównującej  z oferty firmy Baumit pozwalają stosować ją także w obrębie balkonów i tarasów, pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym oraz basenów i zbiorników wodnych. Nie należy jej stosować na drewno, metal, tworzywa sztuczne oraz podłoża na bazie cementu przed zakończeniem procesów wiązania. Przed wykonaniem warstwy wyrównującej podłoże musi być mocne, czyste,  niezmrożone, a także odpylone i odtłuszczone.

 

Czytaj również: Betonowe pokrycie podłogowe w ekskluzywnej formie

 

Co więcej należy usunąć wszelkie substancje zmniejszające przyczepność zaprawy Baumacol Preciso. Proste i równe podłoża ułatwiają wszelkie prace związane z przyklejaniem płytek lub innych okładzin ściennych i podłogowych. Problemy pojawiają się, gdy powierzchnie są krzywe i wymagają wyrównania. Panaceum na tego typu kłopoty jest zaprawa wyrównująca Baumacol Preciso, która pozwoli pozbyć się nierówności ułatwiając dalsze prace związane z kładzeniem płytek ceramicznych.

 

Źródło: Gut PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jaki zlew do kuchni? Liczba postów: 6 Grupa: Porady i op... ja Ci polecam lazienkaplus.pl - bardzo duży wybór i do łazienki i do kuchni... polecsam bo przesyłki bardzo szybko docierają i nienaruszone!
  • jaka łazienka Liczba postów: 61 Grupa: Najnowsze t... tu można fajne znaleźć inspirację http://www.lazienkaplus.pl/pl/inspiracje .html - pomogą coś wymyśleć:) ja tak robiłam...troszkę trzeba posiedzieć i poszukać al...
  • JAKI SKLEP INTERNETOWY? Liczba postów: 180 Grupa: Ciekawe pom... dobrze wyposażony sklep z którego korzystałam przy remoncie to lazienkaplus.pl - duży wybór, szybka przesyłka, a co fajne maja inspiracje na stronce co ułatwia....
  • Jaka aranżacja łazienki ? Liczba postów: 76 Grupa: Ciekawe pom... popatrz za aranżacjami tutaj http://www.lazienkaplus.pl/pl/inspiracje .html - fajne pomysły a moze i coś wleci do głowy!:) ja musiałem przewertować internet żeby...
  • Samodzielny montaż sufitu podwieszanego Liczba postów: 4 Grupa: Wnętrza No bo taki sufit: to trzeba mieć i narzędzia i na pewno coś z techniki mocowania? Co polecacie?

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 342

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >