Żarówki halogenowe,oprawy halogenowe - unowocześnić oświetlenie w naszych mieszkaniach

Żarówki halogenowe,oprawy halogenowe - unowocześnić oświetlenie w naszych mieszkaniach

Dzięki stale rozwijanej technologii produkcji źródeł światła i innowacyjnym rozwiązaniom w nich stosowanych, oświetlenie stało się jednym z najważniejszych elementów współczesnego budownictwa i architektury wnętrz.

Minęły już czasy gdy oświetlenie w naszych domach kojarzyło się z prostą lampą lub kinkietem. Współcześnie aranżowane wnętrza, charakteryzują się dużą ilością punktów świetlnych. Pozwala to, w zależności od potrzeb, stworzyć atmosferę umożliwiającą relaks, rozrywkę czy pracę. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom świetlnym, każdego dnia możemy zaaranżować klimat odpowiedni do naszego nastroju i zgodny z naszymi potrzebami.

Halogeny oświetlą wnętrze Twojego domu

Żarówki halogenowe na dobre zagościły w naszych domach. Dzięki takim źródłom światła możemy unowocześnić oświetlenie w naszych mieszkaniach. Dodatkowo są niezwykle energooszczędne. Szeroka oferta żarówek halogenowych pozwala na zastosowanie ich jako zamienniki do tradycyjnych żarówek. W związku z tym, coraz częściej spotykamy je w miejscach do tej pory zarezerwowanych wyłącznie dla tradycyjnych żarówek w kształcie "baniek". Mimo że halogeny dostępne są na rynku od wielu lat, konsumenci stale odkrywają szerokie możliwości jakie daje ich zastosowanie. Dzięki atrakcyjnej, "brylantowej" barwie światła żarówki halogenowe doskonale podkreślają charakter nowoczesnych wnętrz, a ich niewielkie rozmiary pozwalają na prawie nieograniczone możliwości aranżacji oświetlenia pomieszczeń. Żarówki halogenowe mogą służyć jako światło ogólne (np. zainstalowane w podwieszanym suficie), ale pozwalają również tworzyć akcenty świetlne np. przy lustrze w łazience, czy w salonie, oświetlając wybrane elementy wnętrza.

Tendencja do wykorzystywania żarówek halogenowych wynika również z ich czysto praktycznych zalet. Są trwalsze i wytwarzają więcej światła niż żarówki "tradycyjne". Ostatnio pojawiły się także energooszczędne żarówki halogenowe OSRAM ENRGY SAVER. Pozwalają na osiągnięcie oszczędności nie tylko w porównaniu ze zwykłymi żarówkami, ale także w porównaniu ze wszystkimi standardowymi żarówkami halogenowymi. A oszczędności mogą być bardzo wysokie – od 20% do nawet 65%. Stosując energooszczędne źródła światła nie tylko dbamy o swoją kieszeń, ale także pozytywnie wpływamy na środowisko.

Światło dobrze zaaranżowane
Kolejnym unowocześnieniem z pewnością są świetlówki kompaktowe. Świetlówki kompaktowe firmy OSRAM stanowią optymalne rozwiązanie pod względem ekonomii (są energooszczędne) i jakości wytwarzanego światła. Mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie zwykłe żarówki. Nadają się praktycznie do każdej oprawy i mogą być używane we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych, szczególnie jeśli potrzebne jest oświetlenie stałe. Świetlówki, mają pięciokrotnie większą skuteczność świetlną w stosunku do tradycyjnej żarówki – co oznacza oszczędności energii elektrycznej sięgające aż 80%. Przykładowo w miejscu tradycyjnej żarówki o mocy 60W możemy zamontować świetlówkę kompaktową OSRAM DULUXSTAR o mocy 11W. Dodatkowo cechuje je większa trwałość – markowe świetlówki kompaktowe świecą nawet kilkanaście razy dłużej, niż tradycyjne źródła światła.

Świetlówki kompaktowe firmy OSRAM dostępne są w wielu różnych formach – w kształcie tradycyjnej żarówki, świeczki, kuli... Pozwala to na zastosowanie energooszczędnego oświetlenia w miejscach gdzie  liczy się także estetyczny wygląd źródła światła. Ciekawym przykładem świetlówki jest model CIRCOLUX EL firmy OSRAM. Żarówka ma kształt koła, idealny do opraw „zawieszkowych”, często stosowany do oświetlenia kuchennego stołu.

Naturalne i nasycone barwy
Do domów wkraczają coraz częściej świetlówki liniowe. Mają one kształt rury, o średnicy 26 mm (świetlówki T8) lub o średnicy 16 mm w przypadku modelu T5. Wytwarzają białe światło o różnych tonacjach – od ciepłej, sprzyjającej relaksowi po chłodną, zbliżoną do światła dziennego pobudzającą do działania. Świetlówki OSRAM LUMILUX charakteryzują się wysokim wskaźnikiem oddawania barw - dobrze oddają kolorystykę oświetlanych przedmiotów. Stosowane są one nie tylko do oświetlenia blatów i luster, ale także do oświetlenia ogólnego. Świetlówki liniowe wykorzystywane są także w oświetleniu pośrednim, odbijając światło od powierzchni. W efekcie w pomieszczeniu jest jasno, mimo że nie ma żyrandola.

Zdecydowaną zaletą świetlówek jest ich trwałość sięgająca nawet 20 000 godzin, która pozwala na rzadkie wymienianie oświetlenia. Trójpasmowe świetlówki liniowe są energooszczędne – zarówno w porównaniu do tradycyjnych żarówek jak i w porównaniu do standardowych jednopasmowych świetlówek liniowych. Najbardziej ekonomiczne spośród wymienionych są świetlówki LUMILUX T5 – pozwalają osiągnąć oszczędności rzędu 20% w stosunku do świetlówek LUMILUX T8 i nawet do 40% w stosunku do standardowych świetlówek liniowych.

Inteligentne oświetlenie

Diody LED to oświetlenie przyszłości. Coraz częściej mogą zastąpić źródła światła tradycyjne, tworząc nie tylko akcenty świetlne, ale także spełniając rolę oświetlenia energooszczędnego i wyjątkowo trwałego. Najprostszym rozwiązaniem do zastosowania praktycznie „od ręki” jest żarówka DECOSPOT LED firmy OSRAM na trzonku GU10 lub E14. Wyposażona w 18 diod elektroluminescencyjnych o różnych barwach światła: białej, czerwonej, zielonej lub niebieskiej. DECOSPOT LED są idealne do uzyskania wielokolorowych scenerii w pomieszczeniach naszego mieszkania.

Żarówki te zasilane są bezpośrednio z sieci 230V i cechują się wyjątkowo niskim zużyciem energii  - od 0.6W do 0.8W (w zależności od barwy), co daje zużycie energii aż o 50 razy mniejsze niż tradycyjna żarówka 40W. Żarówki te są opłacalne również ze względu na trwałość sięgającą aż 25 000 godzin. DECOSPOT LED cechuje odporność na wstrząsy oraz niska emisja ciepła. Wybierając takie oświetlenie cieszymy się niepowtarzalnym światłem i oszczędzamy energię.

Opisane źródła światła pozwalają w prosty sposób unowocześnić oświetlenie naszego domu. O jego nowoczesnym charakterze świadczy nie tylko wygląd, ale przede wszystkim efektywność i energooszczędność. W dobie globalnego ocieplenia i rosnących kosztów energii ma to niebagatelne znaczenie.

Źródło: Pegasus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Mechaniczne zawory kątowe Liczba postów: 9 Grupa: Wnętrza
  • zmywarka dla 2 osób? Liczba postów: 195 Grupa: Porady i op... Bo pewnie to nie Ty zmywasz naczynia ;) Ja sobie nie wyobrażam już zycia bez zmywarki, oszczędzam mnóstwo czasu. A co do tabletek, o które wczesniej pytałam, t...
  • Blat kuchenny Liczba postów: 175 Grupa: Porady i op... U nas w kuchni bardzo dobrze sprawdza się blat kwarcowy, jest solidny, wytrzymały na zabrudzenia i zarysowania. Konkretnie to wybraliśmy blat kwarcowy Silestone...
  • wyposażenie biura Liczba postów: 358 Grupa: Ciekawe pom... W sprawie solidnej jakości mebli biurowych to mam dobry namiar - porządnej jakości, solidne i ergonomiczne meble biurowe znajdziecie w przyjaznych cenach w skle...
  • Jakie łóżko jest najbardziej praktyczne w sypialni... Liczba postów: 6 Grupa: Wnętrza Zgadzam się z tym w 100 % do tego dobry materac przede wszystkim. Dodatkowo, warto kupić jeszcze ochraniacz na materac od https://ochraniacz-na-materac.pl/podkl.. .

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17342 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 228

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >