„Zbuduj z nami komfortowy dom”

„Zbuduj z nami komfortowy dom”

Za dwanaście miesięcy zwycięzcy konkursu „Zbuduj z nami komfortowy dom” będą mogli przeprowadzić się do wymarzonego domu. Tyle potrwa budowa energooszczędnego budynku w podwarszawskiej miejscowości Zielonki-Wieś, która ruszyła w kwietniu tego roku, a 20 czerwca wmurowano kamień węgielny. Czytaj dalej

 

 

Laureaci konkursu otrzymają od Grupy Saint-Gobain materiały budowlane oraz pomoc w formie doradztwa specjalistów w trakcie całego procesu budowy.

 

Saint-Gobain, pomysłodawca i współorganizator konkursu „Zbuduj z nami  komfortowy dom”, przekaże laureatom materiały budowlane marek wchodzących w skład grupy (m.in. ISOVER, RIGIPS, WEBER, GLASSOLUTIONS). Zwycięzcy, Państwo Marzena i Jarosław Wierzchuccy, otrzymali również gotowy projekt techniczny opracowany przez Krajową Agencję Poszanowania Energii (KAPE).

 

Grupa Saint-Gobain od wielu lat zachęca inwestorów w Polsce – zarówno klientów instytucjonalnych, jak i osoby prywatne – do energooszczędnego budownictwa. Budowa takich domów jest średnio o 10-20 procent droższa niż tradycyjnych, jednak koszty zainwestowane w specjalne materiały i technologie przeznaczone do ich budowy mogą się zwrócić już w ciągu kilku lat – mówi Henryk Kwapisz, Dyrektor ds. relacji instytucjonalnych Grupy Saint-Gobain w Polsce. Duże zainteresowanie naszym konkursem to dowód na to, że coraz więcej świadomych inwestorów już na etapie wybierania projektu zaczyna kalkulować koszty eksploatacji i szuka takiego rozwiązania, które przyniesie oszczędności w czasie wieloletniej eksploatacji. Przy realizacji zwycięskiego projektu zostaną wykorzystane najwyższej jakości produkty marek Grupy Saint-Gobain. Dzięki temu dom będzie nie tylko energooszczędny i przyjazny dla środowiska, ale  dodatkowo będzie miał właściwą akustykę, oświetlenie i jakość powietrza.

 

 

Czytaj również: Zmiany w ustawie o MdM


 


WYMARZONY DOM


Energooszczędny dom Państwa Wierzchuckich spełnia wymagania programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie na budowę domu jednorodzinnego o wysokim standardzie energetycznym. Dlatego zwycięzcy konkursu mogą liczyć dodatkowo na dotację w wysokości 50 tys. zł. Niskie zapotrzebowanie na energię użytkową, które wynosi jedynie 8 kWh/m2/rok, oznacza, że dom spełnia standardy NF-15, a koszty jego utrzymania, według analiz KAPE, mogą być niższe nawet o 40%, w porównaniu do budynków standardowych. Dodatkowo budowa domu jest pierwszym krokiem w realizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju Gminy Stare Babice do roku 2020, gdzie powstaje budynek. Dokument mówi, że poprzez planowanie przyszłości rozwiązujemy nie tylko dzisiejsze problemy, ale również problemy przyszłych pokoleń.

Projekt techniczny został przygotowany przez Zespół Krajowej Agencji Poszanowania Energii pod kierownictwem mgr inż. arch. Michała Pierzchalskiego. Planowany termin oddania domu do użytku to czerwiec 2015 roku.

 

 

Czytaj również: 25 września 2014 r. odbędzie się konferencja pt. „Zrównoważone renowacje – druga młodość inwestycji budowlanych”

 

 

 

O KONKURSIE

 

 

Celem konkursu „Zbuduj z nami komfortowy dom”, którego organizatorami były Grupa Saint-Gobain oraz Krajowa Agencja Poszanowania Energii, było zwrócenie uwagi na korzyści płynące z zastosowania w budownictwie mieszkaniowym rozwiązań energooszczędnych. Nagrodą główną są materiały do wykończenia budowy domu w stanie deweloperskim, produkowane przez Grupę Saint-Gobain w Polsce. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali gotowy projekt techniczny budynku oraz wsparcie merytoryczne przy składaniu wniosku o uzyskanie dofinansowania NFOŚiGW, a także kompleksowe doradztwo przedstawicieli polskiego oddziału Saint-Gobain w trakcie całego procesu budowy.

 

2014-07-08
Źródło: Royal Brand PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17213 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 912

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >