Aranżacja ogordu - płyty tarasowe.

Aranżacja ogordu - płyty tarasowe.

Ciepłe poranki, gorące popołudnia, chłodne wieczory… Każda pora jest dobra by spędzić czas w swoim ogrodzie. Warto zadbać o miejsce wypoczynku i położyć płyty tarasowe. Czytaj dalej

Rano jak zwykle budzik dzwoni stanowczo za wcześnie, potem szybkie śniadanie i codzienna dawka pośpiechu, by wszędzie zdążyć na czas, a potem jeszcze wpaść do biura tak szybko, aby szef nie zauważył, że znów jesteśmy ostatni za biurkiem. Mnóstwo pracy, trochę nerwów i po paru godzinach i kilku korkach na drodze, wreszcie możemy wrócić do domu. Zaczyna się ulubiona pora dnia…


To właśnie wtedy zdejmujemy oficjalne mundurki, buty na wysokich obcasach i wskakujemy w ulubione dżinsy, przewiewną koszulkę i wygodne sandały. Akurat zaczęła się ciepła wiosna i cudowne popołudnie, którego nic nam nie może już zakłócić. W taki dzień nie ma to jak rodzinny, niezobowiązujący obiad na tarasie. Młode ziemniaczki z pachnącym koperkiem, jajka sadzone, mizeria z aromatycznym szczypiorkiem i zimny kefir... Nawet rozmowy przy stole stają się bardziej optymistyczne i radosne. Czekaliśmy na te chwile przez całą długą zimę. Zbyt długą i stanowczo zbyt mroźną tego roku.

Jeszcze tylko małe porządki po obiedzie i już czas należy tylko do nas. Możemy zaparzyć sobie aromatyczną kawę, wygodnie rozsiąść się w ogrodowym fotelu i wrócić do książki, którą z żalem odkładaliśmy wczoraj idąc do łóżka. Jak dobrze mieć swój ogród… Jego urządzenie kosztowało wiele wysiłku, ale przynajmniej teraz widać efekty tych starań. Są imponujące. Starannie dobierane rośliny, donice i elementy małej architektury ogrodowej stworzyły przepiękne kompozycje cieszące teraz oczy. Właściwie trudno nie odrywać się co chwilę od ciekawej lektury, aby choć na chwile zerknąć na ten prywatny kojący krajobraz.

W tę bogatą zieleń doskonale wkomponowały się płyty tarasowe. Na ich rozgrzanej od słońca pastelowej powierzchni miękko kołyszą się cienie drzew. Każdego wprawia to w błogi nastrój. Ich przeróżne kształty - od efektownych prostokątów po przełamujące jednolitość formy koła - pozwoliły na stworzenie ogrodu marzeń. Idealnie komponują się z pieczołowicie dobieranymi roślinami, a naturalne jasne kolory współgrają zarówno z modną jasną elewacją domu, jak i bujną zielenią okalającą całą posesję.

W tak miłe popołudnie nie tylko kawa smakuje lepiej. Można spokojnie zapomnieć o codziennych kłopotach i oddać się bezkarnemu leniuchowaniu. W końcu komu bardziej się ono należy, jak nie właśnie nam po ciężkim dniu pracy?

Źródło: nota bene PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17888 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 147

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >