Aranżacja wnętrz: jak ciekawie zagospodarować mieszkanie

Aranżacja wnętrz: jak ciekawie zagospodarować mieszkanie

Dzielenie przestrzeni mieszkalnej to nie lada wyzwanie. Szukamy estetycznych i praktycznych rozwiązań, dzięki którym nasze mieszkanie będzie bardziej funkcjonalne, a jednocześnie nie straci swojego niepowtarzalnego klimatu. Czytaj dalej

W ostatnich latach w naszych domach i mieszkaniach popularnością cieszą się otwarte przestrzenie, które dają poczucie swobody. Jednocześnie potrzebujemy osobnego miejsca na garderobę oraz przestrzeni do pracy. Ponad to chcemy ukryć lub zasłonić np. kuchenkę z widocznymi garnkami czy płaszcze wiszące w przedpokoju. W takich sytuacjach podzielenie przestrzeni staje się niezbędne.
Mając do dyspozycji spory metraż, możemy z łatwością  podzielić przestrzeń mieszkania na wygodne i funkcjonalne części. Nie zawsze konieczne jest stawianie ścianek działowych. Poszczególne strefy możemy akcentować meblami, kolorystyką, oświetleniem lub rodzajem podłogi. Nowatorską propozycją jest zastosowanie drzwi podwieszanych. Takie rozwiązanie, proponuje firma Komandor.
„Drzwi podwieszane to bardzo wygodny sposób aranżowania przestrzeni. Poprzez jej szybkie powiększanie lub zmniejszanie z łatwością możemy wyznaczyć poszczególne, funkcjonalne strefy w mieszkaniu. A co najważniejsze i najbardziej innowatorskie: nie musimy niszczyć podłogi, aby takie drzwi zamontować.” – tłumaczy Monika Szczęsny, Dyrektor Reklamy i Projektant Wnętrz firmy Komandor.


Fot.Komandor

 

Kuchenne sekrety

Drzwi podwieszane to estetyczne i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy w dowolnej chwili odsłaniać lub zasłaniać wybrany fragment wnętrza. W ten sposób z łatwością oddzielimy kuchnię i jadalnię od salonu oraz części wypoczynkowej. Pozwoli nam to zasłonić przestrzeń użytkową kuchni, kiedy na przykład odwiedzą nas niespodziewani goście.

 


Fot.Komandor

 

Proste rozwiązania
Urządzając mieszkanie, musimy często pogodzić potrzeby wszystkich osób, które w nim mieszkają. Każdy marzy o miejscu, w którym mógłby odpoczywać i spędzać czas. Jest to szczególnie trudne na otwartej przestrzeni. Dzięki zastosowaniu drzwi podwieszanych możemy w prosty sposób zaaranżować oddzielny kąt do pracy czy nauki, wydzielić sferę do spania lub urządzić garderobę. Wygospodarowaną przestrzeń możemy dowolnie wykorzystać, a co bardzo ważne nie zajmują tyle miejsca, co klasyczne drzwi. Ponad to pozwalają zachować jednolite przejścia pomiędzy pomieszczeniami, które, nie naruszają powierzchni podłogi.


Fot.Komandor

 

Ciekawy design
Drzwi podwieszane w pomieszczeniu są także dodatkowym elementem designu. Ciekawa kolorystyka, faktura oraz wykorzystany materiał daje możliwość dopasowania ich charakteru do każdego wnętrza.  Proponowana przez firmę Komandor konstrukcja pozwala na budowanie skrzydeł drzwi o dużych rozmiarach do 1500 mm szerokości, dzięki czemu można je komponować z powierzchnią ściany, a nawet zabudować całą jej wysokość. W ten sposób drzwi przesuwne, nie tylko znakomicie zastępują ścianki działowe, ale stają się funkcjonalną ozdobą naszego mieszkania.

„W systemach drzwi podwieszanych można wykonać poziome podziały na różnych wysokościach oraz łączyć materiały wypełnień z płyty 10 mm lub szyby/lustra 4 mm – 4,6 mm. Komandor wprowadził na rynek dwa systemy drzwi podwieszanych: pojedynczy i podwójny. System drzwi podwieszanych pojedynczy jest systemem umożliwiającym wykonanie lekkich drzwi, o konstrukcji opartej na profilach aluminiowych, w których mamy możliwość montażu klamki chowanej. Klamkę można montować z jednej lub z obu stron drzwi, przy użyciu odpowiedniej listwy.


Fot.Komandor

 

Z kolei system drzwi podwieszanych podwójny, jest systemem umożliwiającym wykonanie drzwi z różnym wypełnieniem z każdej strony. Daje to szansę dopasowania ich do stylistyki wnętrza.   Dodatkowo w systemie podwójnym  mamy dwa rodzaje uchwytów: kasetowy lub klamkę chowaną. Możemy zamontować je z jednej lub z obu stron drzwi. W systemie podwójnym przewidziano również montaż toru do sufitu lub do ściany. W tym celu zostały skonstruowane dwa rodzaje maskownicy toru odpowiednio do sposobu jego mocowania.” – tłumaczy Monika Szczęsny, Dyrektor Reklamy i Projektant Wnętrz firmy Komandor.


Fot.Komandor

 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy Komandor, jej wyroby są perfekcyjnie wykonane, tak aby dawały maksymalny komfort użytkowania. Wysoka jakość systemów gwarantuje ich funkcjonalność przez wiele lat.

 

Źródło: Kuźnia PR Sp. z.o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19215 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 96

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >