Błękit Kolorem Roku 2010

Błękit Kolorem Roku 2010

Przejrzystość, otwartość i optymizm. Te słowa najlepiej oddają wybrany przez Zespół ColourFutures™ marki Dulux® Kolor Roku 2010. Specjaliści do spraw koloru wyróżnili także pięć głównych trendów kolorystycznych na nadchodzący rok. Czytaj dalej

Błękitny optymizm

W 2010 roku poszukiwać będziemy takich wartości jak prawda, uczciwość, otwartość i nadzieja. Kolorem Roku został więc Błękit Przestrzeni – optymistyczny odcień błękitu symbolizujący otwartą przestrzeń, nieograniczone horyzonty, odnowę i pozytywną energię.

Jest to przejrzysty odcień obrazujący ideę czystości i dobra – kolor pełen nadziei, nieskażony chemią, otwierający nowe możliwości. Nasuwa on skojarzenie z bezkresnym niebem, świeżym powietrzem i z życiodajną wodą. Ta przejrzysta, jasna barwa uspokaja i daje uczucie swobody. Pomaga w zwalczaniu stresu i zmęczenia, regeneruje ciało oraz umysł, pozostając źródłem witalności i mobilizacji. Błękit wzmaga również zdolność porozumiewania się i zwiększa poczucie wiary we własne możliwości.

 

Kolor Roku 2010 Błękit Przestrzeni doskonale uzupełnia najnowsze materiały oraz nowoczesną neutralność szkła, stali i betonu. Jednocześnie współgra z mocniejszymi i bardziej tradycyjnymi odcieniami wnętrz, jak szkarłatny, bordowy, śliwkowym zielonomodry, czekoladowy, grafitowy i złoty, czego efektem są świeże i niebanalne zestawienia kolorystyczne.

 

Kolor Roku 2010 Błękit Przestrzeni to nr 70BG 70/113 w mieszalniku Dulux®.

Trendy Kolorystyczne 2010

Kolor Roku oraz Trendy Kolorystyczne na 2010 rok, jak co roku, zostały zaprezentowane przez Zespół ColourFutures™ w formie albumu. Każda paleta kolorystyczna odnosi się do jednej z wiodących tendencji społecznych i odzwierciedla jej charakter. Motywem łączącym wszystkie Trendy oraz Kolor Roku 2010 jest motyw odnowy: w Silent Space – niezależności stylistycznej i dążenia do indywidualizmu; w palecie Fluid Fantasy – innowacyjności, w Basic Beliefs – odbudowy zaufania i potrzeby powrotu do prawd fundamentalnych, w trendzie Free Spirit – hołdu dla twórczego indywidualizmu oraz nostalgii za klasyczną elegancją - w Sweet Memory.

 

Zespół ColourFutures™

Zespół ColourFutures™ to grupa międzynarodowych ekspertów do spraw kolorystyki z firmy AkzoNobel – producenta farb marki Dulux® – i spoza niej. Zespół ColourFutures™ każdego roku, na podstawie obserwacji globalnych zmian w stylach życia, kulturze, sztuce, architekturze, wzornictwie i modzie, określa pięć głównych Trendów Kolorystycznych oraz Kolor Roku – barwę wiodącą w nadchodzącym roku – mówi Danuta Baprawska, PR Manager marki Dulux®.

 

Źródło: Ciszewski Public Relations S.A. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 153

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >