Czy należy kupować poduszkę do łóżeczka malucha?

Czy należy kupować poduszkę do łóżeczka malucha?

Kiedy w naszym życiu pojawia się mały człowiek, jesteśmy w stanie zrobić wszystko, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i wygodę, nawet podczas snu.

 

Zdrowy sen ma ogromny wpływ na rozwój dziecka – gdy maluch śpi, w jego organizmie aktywuje się hormon wzrostu, który jest niezbędnym czynnikiem prawidłowego wzrastania. Wielu pediatrów spiera się czy płaska poduszeczka jest dziecku potrzebna do snu czy nie.  Co jeśli żadna z porad nie rozwiewa naszych wątpliwości? Należy zachować zdrowy rozsądek!

 

Czytaj również: Hartowane dekoracyjne szkło ornamentowe

 

 

Bez poduszki zdrowiej?

Podstawowy pogląd, wskazujący poduszkę jako zbędny element wyposażenia dziecięcego łóżeczka dotyczy pozycji w jakiej układamy dziecko do snu. Niemowlak powinien być układany płasko, a jego ciało powinno stanowić linię prostą. Takie ułożenie zapobiega odkształcaniu się główki maleństwa. Ponadto lekarze podkreślają, że poduszka jest niewskazana, gdy dziecko układamy na brzuszku, ponieważ nie jest to pozycja naturalna. Poduszka może także ograniczać swobodne przekręcanie główki, co może prowadzić do napięcia mięśniowego w szyi i grzbiecie, a także niekorzystnie wpłynąć na ułożenie głowy względem tułowia.

 

Czytaj również: Nietypowe ozdoby na biurko


 

Kiedy poduszka jest niezbędna?

Płaskie poduszeczki polecane są najczęściej w sytuacji, kiedy dziecko ma katar lub problemy z ulewaniem pokarmu. Wtedy może ona przyczynić się do zmniejszenia ryzyka zablokowania dróg oddechowych oraz pomóc je udrożnić, co pozwoli maluchowi spokojnie zasnąć. Niektóre poduszki są wykonane z materiałów wyróżniających się specjalną strukturą gwarantującą bezpieczeństwo najmniejszym dzieciom.

 

Czytaj również: Dekoracje do mieszkania w indyjskim stylu


 

Przykładem może być “poduszka antyuduszeniowa” marki Feretti, która dzięki unikalnej konstrukcji jest lekka i nie powoduje ucisku główki dziecka, a także pozwala na swobodny przepływ powietrza. Potwierdza to Karolina Stradomska, ekspert marki i dodaje: “Nasz produkt wykonany jest z materiału, który redukuje pocenie się malucha, a sama poduszka pozostaje sucha i świeża nawet podczas jego niespokojnego snu. Istotną zaletą jest też możliwość prania jej w pralce, co czyni poduszkę bardzo funkcjonalną.”

 


Źródło: Feretti / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18080 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 823

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >