Czy warto zainwestować w kompostownik?

Czy warto zainwestować w kompostownik?

Szukasz sposobu na opadające liście? Nie wiesz, co z nimi zrobić? Zrób kompostownik z paneli Zenturo lub Zenturo Super firmy Betafence – to idealne rozwiązanie eliminujące problem liści w ogrodzie. Czytaj dalej

 
Kompostownik – dlaczego warto go mieć?

 

to doskonała alternatywa dla palenia liści lub zlecenia ich wywozu odpowiedniej firmie

 

ekologiczny sposób na naturalny nawóz, który można wykorzystać dla roślin w ogrodzie lub w warzywniku

 

Dlaczego nie chcemy kompostownika?

 

jest nieciekawy wizualnie – nie będzie postawiony w ogrodzie, który z założenia ma być piękny, chyba że znajdzie się dla niego ustronne miejsce z dala od reprezentacyjnej części posesji

 

mamy obawy, czy nie będzie nam przeszkadzał jego zapach

 

Czytaj również: Bezpieczeństwo ogrodzeń panelowych

 

 

Idealne rozwiązanie – panele Zenturo i Zenturo Super firmy BetafencePrzesłona lub kompostownik z paneli Zenturo lub Zenturo Super to doskonały sposób na kompostowanie liści bez szkody dla estetyki przestrzeni.

 

Panele Zenturo i Zenturo Super (o mniejszych oczkach) swój niezwykle dekoracyjny charakter zawdzięczają oryginalnemu połączeniu różnych rozmiarów oczek siatki z podwójnymi, zgrzewanymi naprzemiennie drutami poziomymi.

 

Można z nich zbudować nie tylko ogrodzenie, ale także kompostownik, przesłony, rabaty i podpory dla roślin, wygrodzenie wypoczynkowej części ogrodu, a nawet murek gabionowy.

 

Panele Zenturo i Zenturo Super dzięki najnowocześniejszej technologii powlekania i najwyższej jakości gwarantowanej przez firmę Betafence latami wyglądają jak nowe bez konieczności regularnej konserwacji.

 

Systemy Zenturo i Zenturo Super można częściowo lub całkowicie wypełnić taśmą nierdzewną Perfo lub taśmą Flexo albo ułożyć na panelach dowolne graficzne wzory z pikseli.

 

• Panele Zenturo i Zenturo Super można idealnie dopasować do charakteru posesji dzięki ich bogatej kolorystyce – standardowo panele dostępne są w kolorze soczystej zieleni i eleganckiego antracytu, a na zamówienie w innych kolorach palety RAL.  Jak zrobić kompostownik z paneli Zenturo lub Zenturo Super

 

• Do budowy kompostownika warto użyć przęseł paneli o wysokości do 125,5 cm, co ułatwi do niego dostęp. Do ich montażu użyj słupów Bekaclip.

 

• Panele Zenturo i Zenturo Super można wypełnić taśmą stalową Perfo lub taśmą Flexo, aby dobrze zamaskować zawartość kompostownika.

 

• Zamiast taśmy możesz wykorzystać piksele – to plastikowe elementy w kolorze zieleni lub metalicznego antracytu, które wciska się w wybrane oczka panelu tworząc dowolne wzory graficzne. Piksele dostępne są w trzech rozmiarach umożliwiających ich dopasowanie do różnych rozmiarów oczek. 

 

• Panel Zenturo możesz także obsadzić roślinami pnącymi, które z łatwością będą się po nim wspinać, jednak w okresie jesienno-zimowym i wczesną wiosną, zanim pnącze porośnie panel, kompostownik będzie „na widoku”.

 

Czytaj również: Trwałe ogrodzenia

 

 

 Taśmy Perfo i Flexo – jak je wykorzystać? 

 

• Stalową taśmą Perfo lub taśmą Flexo możesz wypełnić panele całkowicie lub częściowo.

 

• Pasma taśmy możesz umieścić poziomo i pionowo, zachowując pomiędzy nimi jednakowe odstępy, dzięki czemu uzyskasz ciekawy efekt wizualny, a jednocześnie dobrze zamaskujesz zawartość kompostownika.

 

• Możesz także front kompostownika całkowicie wypełnić taśmą, a pozostałe jego boki zostawić częściowo przezierne, aby zapewnić dobrą cyrkulację powietrza, niezbędną do prawidłowego przebiegu procesów kompostowania.

 

• Taśmy dostępne są w dwóch kolorach – zielonym i antracytowym, a także w kilku rozmiarach dopasowanych do rozmiarów oczek paneli Zenturo i Zenturo Super – zatem doskonale dopasujesz je do swojej wizji kompostownika.

 

 

 

Jak osłonić tradycyjny kompostownik?

Jeśli Twój ogród szpeci tradycyjny kompostownik, warto go osłonić. Możesz to zrobić w niekonwencjonalny i ciekawy sposób.Przesłona kompostownika z paneli Zenturo lub Zenturo Super może mieć formę:

 

• Jednego lub kilku przęseł paneli wypełnionych częściowo lub całkowicie taśmą Perfo lub Flexo (zamiast taśmy można użyć pikseli). Dodatkowo panele można obsadzić pnączami, które w okresie letnim pięknie porosną i ukwiecą panel.

 

• Murku gabionowego, który nie tylko ukryje to, czego nie chcemy widzieć, ale doda wyjątkowego charakteru Twojej posesji.

 

 

 

Murek gabionowy z paneli Zenturo lub Zenturo Super

 

• Murek gabionowy to kreatywny sposób na zamaskowanie kompostownika.

 

• Jego wypełnienie można idealnie dopasować do charakteru Twojej posesji.

 

• Materiałem do wypełnienia murku z paneli Zenturo lub Zenturo Super może być praktycznie wszystko – kora lub pnie drzew, łodygi bambusa lub łupiny orzechów kokosowych, białe otoczaki lub kamień bazaltowy, szkło lub beton z odzysku – tutaj jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. 

 

• Jeśli obawiasz się, że zapach kompostownika będzie Ci przeszkadzał, możesz do wypełnienia murku użyć kory drzew, która doskonale go zamaskuje.

 

• Jeśli wybrany przez Ciebie materiał jest drobny, wybierz panele Zenturo Super. Gdy zdecydujesz się na panele Zenturo, przez większe oczka przeciągnij taśmę Perfo lub Flexo, która zabezpieczy przed wypadaniem z murku drobnego materiału.

 

• Zawartość swojego murku gabionowego możesz zabezpieczyć specjalną listwą uniemożliwiającą wyciągnięcie materiału przez zwierzęta, które często wykorzystują naturalne wypełnienie (kora, gałęzie) do budowy gniazd.

 

 

 

Źródło: HyperCREW / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • która karma? Liczba postów: 95 Grupa: Nasze zwier... Uważam, że dobrym wyborem będzie karma posiadająca w składzie magnez.
  • Jak dobrać panele ogrodzeniowe? 5 wskazówek Liczba postów: 1 Grupa: Ogród i dzi... Dobrze dobrane panele ogrodzeniowe to jedno. A ich solidny montaż to równie ważna kwestia. Kilka porad: - Zawsze montujcie ogrodzenie z podmurówką. (bez podmuró...
  • szklarnia Liczba postów: 13 Grupa: Zagospodaro... No to przy okazji tematu polecam sprawdzić ofertę sklepu https://www.gardenowo.pl/nasiona/nasiona -warzyw w ofercie mają dostępne mnóstwo nasion warzyw dobrej ja...
  • Dekaracje ogrodowe Liczba postów: 67 Grupa: Zagospodaro... Ja od siebie mogę serdecznie polecić założenie oczka wodnego. Świetnie wygląda, sprawia ogromną frajdę dzieciakom, a przy dobrym sprzęcie do sprzątania, to nawe...
  • Jaką kostkę brukową wybrać na podjazd do garażu? Liczba postów: 74 Grupa: Ogród i dzi... Ja ostatnio musiałem zamówić firmę, która oferuję wykopy i dobrze, że znajomy polecił mi firmę https://www.bol-trans.com.pl/oferta. Firma szybko zrealizowała zl...

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19216 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 111

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >