Do salonu i warsztatu

Do salonu i warsztatu

Żeby były wytrzymałe, odporne na ścieranie, antypoślizgowe, a w dodatku jeszcze ładne. Takie, przyznajmy dość wysokie, wymagania stawiamy przed płytkami stosowanymi na posadzki w pomieszczeniach gospodarczych i miejscach użyteczności publicznej Czytaj dalej


Sklepy, hale, biurowce - miejsca, które codziennie odwiedzają setki, jeśli nie tysiące interesantów. Starte podłogi, stale sprawiające wrażenie brudnych. Żeby kilka lat po remoncie nie trzeba było ponownie zmieniać posadzki, warto już na etapie inwestycji wybrać takie płytki, które będą robiły dobre wrażenie nawet po wielu latach.

Także dla domu

To, co sprawdziło się w miejscach odwiedzanych przez tłumy, z całą pewnością spełni oczekiwania także w domu. W pomieszczeniach gospodarczych rozsądnie jest zastosować takie płytki, które zniosą przesuwanie pralki czy ciężkiej zamrażarki, bez obaw, że posadzka ulegnie zniszczeniu. Także w garażu, wiatrołapie, piwnicy - podłoga z ceramiki posadzkowej jest absolutnie praktyczna. - Z całą pewnością nie jest to glazura, która mogłaby odprysnąć - zaznacza inż. Krzysztof Omilian z firmy Röben. - Krawędzie płytek są chronione wąskimi spoinami w kształcie litery „V”. Dzięki temu po ich powierzchni można swobodnie przesuwać ciężkie przedmioty.

Sprzątanie to nie problem
Miejsca tłumnie odwiedzane trudno utrzymać w czystości. Problem pojawia się zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy warunki atmosferyczne sprawiają, że podłogi trzeba myć kilka razy częściej. Dlatego warto, by ceramika stosowana na takich posadzkach była wodoszczelna. - Płytki nie przepuszczają wody. Nie wchłaniają też zanieczyszczeń. W związku z tym są łatwe w konserwacji, a utrzymanie ich w czystości nie stanowi większego problemu – twierdzi Krzysztof Omilian.

I po latach jak nowe

Wystrój pomieszczeń zwykle zmieniamy częściej niż podłogi. Nie wspominając nawet o malowaniu ścian, powtarzanym co kilka lat. Nierzadkim widokiem są posadzki, dawniej błyszczące (o czym świadczą ich krawędzie), a teraz starte na środku, w miejscu, w którym koncentruje się ruch. Płytki przeznaczone do pomieszczeń gospodarczych- tzw. płytki przemysłowe – dostępne m.in. w ofercie firmy  Röben, poddaje się nowej technice polerowania, która uszlachetnia ich powierzchnię. W rezultacie otrzymujemy delikatny, ale niezwykle trwały połysk (inaczej niż w przypadku glazury), całkowicie odporny na ścieranie. - Co istotne, tak przygotowana płytka, nawet po wielu latach użytkowania, zachowuje swój antypoślizgowy charakter. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w miejscach codziennie licznie odwiedzanych przez ludzi - podkreśla.

Ładnie wyglądam
Płytka trwała, o dużej odporności na ścieranie, antypoślizgowa, wodoodporna, a przy okazji po prostu ładna. Połączenie praktycznych rozwiązań z odpowiednimi możliwościami designerskimi to strzał w dziesiątkę. Ceramika posadzkowa Röben, dostępna jest w wielu ciekawych odcieniach kolorystycznych. Dzięki temu można ją dopasować do wystroju każdego pomieszczenia. Praktyczne odcienie szarości, jaśniejsze barwy kremu czy cieplejsze - ceglaste występują zarówno w drobnym jak i grubym uziarnieniu. Inaczej mówiąc: nie ma rozwiązań, które mogłyby okazać się niesatysfakcjonujące.

Źródło: YASNA Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18200 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 175

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >