Ekologiczny i trwały klej do parkietu. Jaki wybrać?

Ekologiczny i trwały klej do parkietu. Jaki wybrać?

Układanie parkietu wymaga dużej precyzji oraz użycia wyłącznie materiałów najwyższej jakości. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego kleju. Profesjonaliści polecają Klej do parkietu ekologiczny WB - 120 Tytan Professional, gwarantujący trwałość podłogi na wiele lat. Czytaj dalej

Przy doborze kleju do parkietu musimy wziąć pod uwagę czynniki związane zarówno z przyklejanym materiałem (wymiary klepki, gatunek drewna), jaki i dotyczące powierzchni, na której będzie układany parkiet. Użycie nieodpowiedniego kleju, może spowodować odspajanie się klepek i niszczenie parkietu.


Parkiet w ekologicznym wydaniu
Klej do parkietu ekologiczny WB-120 przeznaczony jest do przyklejania drewna europejskiego niewrażliwego na wilgoć, takiego jak np. dąb. Można używać go do mocowania na chłonnych podłożach mozaiki i klepki parkietowej.
Klej do parkietu ekologiczny WB-120 tworzy trwałą i elastyczną spoinę, dzięki temu można za jego pomocą przyklejać klepki parkietowe o długości nawet do 50 cm. Ważnym parametrem technicznym jest czas pracy kleju, który w dużym stopniu decyduje o tempie układania parkietu. Czas pracy Kleju do parkietu Tytan Professional wynosi nawet do 60 minut, co pozwala na nakładanie go na duże fragmenty posadzki.
Klej do parkietu ekologiczny WB-120 to produkt nietoksyczny, nie zawiera rozpuszczalników organicznych - utwardza się przez odparowywanie wody. Dzięki temu nie stwarza zagrożenia dla zdrowia, zarówno podczas aplikacji jak i użytkowania podłogi.

Łatwa i wygodna aplikacja
Przed przystąpieniem do klejenia parkietu należy upewnić się, że powierzchnia jest czysta, odpowiednio sucha i wytrzymała. Podłoże należy wzmocnić Gruntem głęboko penetrującym Tytan Professional.
Klej do parkietu ekologiczny WB-120 nakłada się na powierzchnię za pomocą szpachli ząbkowanej. Klepkę parkietową należy położyć, lekko przesunąć, a następnie docisnąć do podłoża. Cyklinowanie i lakierowanie podłogi można wykonywać po całkowitym utwardzeniu kleju i aklimatyzacji parkietu. 
Źródło: E.C.H.O Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18189 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 64

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >