E-projektant radzi – przygotuj swój ogród do wiosny – nie wychodząc z domu

E-projektant radzi – przygotuj swój ogród do wiosny – nie wychodząc z domu

Zimą często zapominamy o ogrodzie jako miejscu spędzania wolnych chwil. Jednocześnie to dobry czas, by spokojnie zaplanować przestrzeń wokół domu. W aranżacji ogrodowych ścieżek i tarasów, mogą nam pomóc profesjonalni projektanci. Jednak zanim się do nich zwrócimy, wypróbujmy kilka możliwych zastosowań nawierzchni w ogrodzie – dobierając interesujący nas kolor i gatunek szlachetnych kostek brukowych. Taką możliwość daje nam program e-projektant, dostępny na stronie internetowej firmy Libet. Czytaj dalej


Najważniejszy dobry projekt

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak duży wpływ na nasze samopoczucie ma otaczająca nas przestrzeń. Piękny ogród zapewnia domownikom wygodę, odprężenie i relaks. Sposób w jaki go zaprojektowaliśmy stanowi także i naszą wizytówkę. Istotny wpływ na estetykę posesji, w tym stylu architektonicznego budynku i jego otoczenia, ma odpowiednio dobrana i zaprojektowana nawierzchnia. Idealnie gdy współgra z elewacją domu i charakterem ogrodu, a jednocześnie jest funkcjonalna i trwała. Jeśli uda nam się połączyć w całość te elementy to otoczenie domu będzie cieszyło użytkowników przez wiele lat.

 

Zaprojektuj własne otoczenie

Chcąc ułatwić nam podjęcie decyzji przy wyborze odpowiedniej aranżacji i zakupie kostki brukowej, firma Libet przygotowała specjalny program do wizualizacji, dostępny na stronie internetowej www.libet.pl 

 Dzięki niemu możemy dostrzec, jak ważny jest dobór odpowiedniego materiału, komponującego się ze stylem posesji. Aby zobaczyć możliwości, jakie daje nam szeroka gama szlachetnych kostek brukowych nie trzeba być grafikiem ani architektem. Wystarczy pięć prostych kroków, które pozwolą nam zaaranżować przestrzeń zgodnie z naszą wyobraźnią. Pierwszym krokiem jest wybór jednego z kilku udostępnionych zdjęć przedstawiających dom z ogrodem. E-projektant obrysowuje kontury tej części, która będzie poddana naszej aranżacji. Kolejny krok to wybór kostki z linii Libet Decco. W tej linii mamy do wyboru kostki Elegante (o powierzchni płukanej), Antico (o powierzchni obijanej), a także Colormix, o wyjątkowo oryginalnej kolorystyce. Przy użyciu każdej z kostek uzyskamy odmienne efekty. E-projektant wyświetli widok po wprowadzeniu modyfikacji, dzięki czemu będziemy mogli ocenić nasz pomysł i porównać go z wcześniejszym projektem. W ten prosty sposób możemy sprawdzić różne warianty aranżacji terenu. Pomoże to nam w podjęciu decyzji, jaki rodzaj nawierzchni i jakiego kształtu kostkę wybrać, by efekt odpowiadał naszym oczekiwaniom. Wyrobimy sobie również zdanie na temat tego, jak chcielibyśmy widzieć otoczenie naszego domu.

 

Czytaj również: Jak przygotować ogród na wiosnę?


przygotuj swój ogród do wiosny

 

Projektowanie i doradztwo

Aranżacja naszego ogrodu zależy nie tylko od naszych upodobań, ale także od wielkości, kształtu działki i przeznaczenia jej poszczególnych części. Dlatego mając ogólne wyobrażenie o aranżacji naszej działki, warto skonsultować się z ekspertami. Pomogą nam wybrać odpowiedni materiał, tak aby w połączeniu ze stylem naszej posesji dał idealny efekt. Przed konsultacją należy przygotować kilka szczegółowych informacji. „Najważniejsze to przygotować tak zwany plan sytuacyjny terenu, który ma być zagospodarowany.” – radzi Dominik Wilczyński, architekt współpracujący z firmą Libet.

 

 

„Zaznaczamy na nim kilka głównych elementów, takich jak bryłę budynku, szerokość bram, wjazdów i istotnych przejść. Zaznaczona musi być również szerokość schodów przyległych do terenu, długość ścian i ich odległość od granicy działki. Warto podkreślić znajdujący się już drzewostan oraz zastanowić się, gdzie chcemy w przyszłości umieścić takie obiekty, jak altanka lub grill”. Architekci korzystając z planu sytuacyjnego zaprojektują najbardziej funkcjonalny układ placów i ścieżek. Architekci firmy Libet zrobią również zdjęcia i dokonają niezbędnych pomiarów na posesji Klienta. Wspólnie z nami zastanowią się nad tym, jaki rodzaj kostki brukowej najlepiej będzie prezentował się w otoczeniu naszego domu. W przypadku zakupu kostek szlachetnych z linii Libet Decco o powierzchni większej niż 200m2, taki projekt aranżacyjny zostanie wykonany przez najlepszych projektantów nieodpłatnie. „Szeroka gama produktów pozwala na idealne dopasowanie projektu zarówno do wyobrażeń Klienta, jak i wymogów technicznych terenu. Pomoc fachowca jest niezbędna, by wybór był rzeczywiście trafny. Dlatego też firma Libet chcąc być pewnym, że Klienci będą zadowoleni z ostatecznego efektu aranżacji terenu, oferuje bezpłatny, profesjonalny projekt z dokładnym wyliczeniem potrzebnego do jego realizacji materiału” – dodaje Dominik Wilczyński.

 

Czytaj również: Jak zagospodarować teren przed ogrodzeniem domu?

 


Źródło: PEGASUS PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18318 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 75

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >