Jak można maksymalnie wykorzystać przestrzeń w zabudowie górnych szafek w kuchni?

Jak można maksymalnie wykorzystać przestrzeń w zabudowie górnych szafek w kuchni?

Jak wykorzystać każdy centymetr szafki, nawet wtedy, gdy znajduje się wysoko? Postawić na okucia, które zmaksymalizują przestrzeń w głębi korpusu i zapewnią łatwy montaż. Czytaj dalej

 

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni związanej z niewielkim metrażem aneksów kuchennych to obecnie priorytet dla każdego, kto planuje funkcjonalną kuchnię. Dotyczy to zwłaszcza strefy przechowywania i zapasów, w której znajdują się najwięcej sprzętów kuchennych. - Zaplanujmy maksymalne wykorzystanie dolnej przestrzeni na funkcjonalne szuflady z przegródkami, szafki, sortowniki na odpady, a także cargo. Zagospodarujmy również przestrzeń nad blatem, zabudowując ją aż do sufitu – mówi Michał Kichler, manager ds. doradztwa technicznego i szkoleń Häfele. Dodaje również, że w zabudowie kuchennych szafek pomogą sprawdzone rozwiązania, które są proste w montażu i funkcjonalne w użytkowaniu.  

 

Jak można maksymalnie wykorzystać przestrzeń w zabudowie kuchennych szafek?


Sposoby na górne szafki

Projektując dolną zabudowę, sprawa jest prosta, bo decydujemy się zazwyczaj na szuflady lub tradycyjne szafki kuchenne z drzwiami na zawiasach. Sprawa komplikuje się nieco bardziej przy szafkach górnych. Tam docelowo trafiają sprzęty rzadziej używane np. duże rondle, garnki żaroodporne czy sprzęty AGD.

 

Jak można maksymalnie wykorzystać przestrzeń w zabudowie kuchennych szafek?

 

Czytaj również: Dlaczego szafki narożne w kuchni są najlepszym miejscem na garnki?

 

W szafkach górnych, z racji swojego położenia i formy dostępu do wnętrza korpusu, najlepiej sprawdzą się fronty uchylne. W ograniczonych zabudowach, np. aneksach kuchennych, wykorzystanie dostępnego miejsca jest kluczowe. Tu sprawdzi się m.in. najmniejszy na rynku bezzawiasowy podnośnik Free Space, który dzięki swoim małym rozmiarom tworzy więcej miejsca i przestrzeni do przechowywania. - Free Space zajmuje tylko 63 mm w głębi korpusu i dodatkowo jest bardzo dobrym rozwiązaniem do zabudowy z ciężkimi drewnianymi frontami, bo jego udźwig to 10,7 kg – mówi Michał Kichler.

 

Jak można maksymalnie wykorzystać przestrzeń w zabudowie kuchennych szafek?

 

Czytaj również: Wysuwane szafki kuchenne - estetyczne i praktyczne rozwiązanie nie tylko w kuchni

 

Free Space dostępny jest w czterech kolorach: białym, jasnoszarym, antracytowym i czarnym, co pozwala na dopasowanie go do każdego stylu mebli.  

 

Na cięższe i duże fronty, które będą otwierały się sprawnie w górnych szafkach, również jest sposób. To podnośnik Free Space 6.15. - To uzupełnienie oferty podnośników Free Space – dzięki 6.15 można łatwo otwierać klapy o wymiarach 1200x600 mm. Dodatkowo Free Space pozwala na beznarzędziowy montaż i demontaż frontu – wylicza Michał Kichler. Okucie sprawdzi się w korpusach o niewielkiej głębokości. Podnośniki Free Space są również idealnym rozwiązaniem do szafek, które znajdują się tuż pod sufitem - kąt otwarcia 107° można ograniczyć do 90° za pomocą zintegrowanego ogranicznika.

 

Jak można maksymalnie wykorzystać przestrzeń w zabudowie kuchennych szafek?

 

Realizacja górnej zabudowy nie musi być problematyczna. Wystarczy jedynie, że zaplanujemy ją mądrze, a do realizacji użyjemy sprawdzonych rozwiązań, które pozwolą nam uzyskać zamierzony efekt. 

Źródło: PR Expert / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17887 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 151

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >