Jaki materiał wybrać na nawierzchnie wokół dom?

Jaki materiał wybrać na nawierzchnie wokół dom?

Najwyższa jakość, wyjątkowa elegancja plus nieograniczone możliwości tworzenia wzorów geometrycznych w stylu modern, to najważniejsze zalety systemu Quadro - nowej propozycji w rodzinie kostek Libet Decco Czytaj dalej

 

Na pierwszy rzut oka Quadro to „tylko” 8 różnej wielkości prostokątów. W rzeczywistości, to wyjątkowa propozycja. Przede wszystkim dzięki swobodzie tworzenia wzorów nawierzchni jakie umożliwia - począwszy od bardzo prostych, skromnych układów, po kalejdoskopowe i meandryczne. A wszystko w minimalistycznym klimacie modern, który zdobył już liczne grono entuzjastów nie tylko wśród ludzi młodych.

 

Jak zaprojektować ogród marzeń?

 

Fot. 1 Paweł  Pierzchała – szef działu  projektów w firmie Libet

 

System elastyczny

Szlachetne kostki Quadro spisują się świetnie zarówno na wąskich ścieżkach, jak i na tarasie czy wielkopowierzchniowym podjeździe (umożliwia to ich ośmiocentymetrowa grubość). Posesja zyskuje w ten sposób jednorodny, dopracowany wygląd. Jednocześnie materiał inspiruje wyobraźnię podczas projektowania nawierzchni – zwłaszcza na dużych powierzchniach. Dostępne elementy pozwolą stworzyć wzór o dowolnym, rytmicznym układzie. Jednobarwne aranżacje będą oddziaływać przez fakturę i różną wielkość elementów – jak dzieje się to często w architekturze typu hi – tech. Z kolei dwie lub trzy barwy kostek umożliwią realizacje śmiałych, kalejdoskopowych koncepcji.

 

Fot. 2 W nawierzchniach Quadro minimalizm i prostota otrzymały prawie nieograniczone możliwości

 

-" Na większych przestrzeniach w pełni widać polot tego systemu - uważa Paweł Pierzchała, projektant z Libetu. - Wówczas ta kostka naprawdę zaczyna żyć i ukazuje całą swoją niewątpliwą urodę. System Quadro doskonale podkreśla klasę nowoczesnych projektów o stonowanej stylistyce. Ich prosta konwencja sprawia, że na nawierzchniach w ogrodzie, na tarasie i podjeździe dominują wyraźne, choć nieskomplikowane kształty i czyste barwy. - Dostępne odcienie kostki Quadro (bianco carara, granito, nero) pozwalają na dopasowanie nawierzchni do koloru elewacji" - mówi Paweł Pierzchała. - Barwy monochromatyczne uzyskiwane w technologii płukania dobrze wpisują się w różnego rodzaju aranżacje

 

Na co należy zwrócić szczególną uwagę projektując nawierzchnię wokół budynku?

 

Fot. 3 Czyste barwy i nieskomplikowane kształty – styl modern w najczystszej formie

 

Nie tylko dla orłów

Niewątpliwą zaletą tego systemu, szczególnie dla wykonawców, jest duża łatwość układania kostek w systemie Quadro. - "Prostokątna forma kostek jest bardzo wygodna dla wykonawców" - twierdzi Paweł Pierzchała. - Sąsiadujące ze sobą rzędy mijają się swobodnie bez zaburzania układu linii na nawierzchni. To sprawia, że końcowy efekt bywa naprawdę imponujący. Jest to też kostka bezfazowa, co gwarantuje wyjątkową elegancję po ułożeniu i łatwość późniejszej konserwacji. Z pewnością docenią to zwłaszcza panie lubiące buty na wysokich obcasach oraz osoby używające wózków dla dzieci. Gdy nie ma mikrofazy, czyli prawie centymetrowego zagięcia na brzegu kostki pod kątem 45 st., łatwiejsze staje się także odpowiednie utrzymanie nawierzchni.

 

Fot. 4 System Quadro – najbardziej odpowiednia nawierzchnia na deptak i podjazd

 

 

 

Źródło: Nota bene / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18327 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 92

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >