Łopata aluminiowa PROLINE - komfort pracy

Łopata aluminiowa PROLINE - komfort pracy

Każdy ceni sobie komfort pracy. Jest on ważny nawet, gdy używamy pozornie nieskomplikowanego narzędzia, jakim jest łopata. Jeżeli mamy do przekopania lub przerzucenia dużą ilość piachu, na pewno zwrócimy uwagę na to ile waży sprzęt, którym mamy pracować. Czytaj dalej

Właśnie z tą myślą na rynku pojawiła się lekka łopata aluminiowa marki PROLINE.

 W okresie letnim, w czasie wizyty na działce lub przydomowym ogródku często zachodzi konieczność przesypania piachu lub wykonania innych czynności, do której potrzebna jest łopata.  PROLINE stworzył w tym celu specjalną łopatę - model 12391, która dedykowana jest lekkim pracom fizycznym. Charakteryzuje się między innymi tym, iż jej część robocza ma dużą powierzchnię i jest ograniczona pionowymi krawędziami, które zapobiegają wysypywaniu się urobku.

 

Na rynku dostępnych jest wiele modeli łopat. Różnią się one przede wszystkim sposobem mocowania części roboczej. Standardowo można zatem wybierać spośród łopat z trzonkiem drewnianym, metalowym lub z włókna szklanego. Od niedawna na rynku dostępne są także łopaty wykonane z aluminium. Charakteryzują się niską wagą oraz specjalnie wyprofilowanym trzonkiem, co jest dość istotne w czasie długotrwałej pracy narzędziem. Łopata z trzonkiem aluminiowym waży ponad 1,5 raza mniej niż jej w pełni metalowy odpowiednik oraz o połowę mniej niż łopata z trzonkiem drewnianym. Taka różnica ma duże znaczenie w czasie długiej, żmudnej pracy. Osoba pracująca przy podniesieniu każdej łopaty z urobkiem (zakładając jego taką samą ilość) podnosi ciężar mniejszy odpowiednio o: 1,5 kg i 0,5 kg – przy stu łopatach jest to już odpowiednio 150 kg i 50 kg.

 

Walory łopaty aluminiowej Proline docenią osoby, które za pomocą piasku niwelują teren i przygotowują go na przykład do robót brukarskich, czy dla własnych potrzeb przygotowują zaprawę cementową za pomocą betoniarki. W pierwszym przypadku konieczne jest równomierne rozłożenie piachu na dużych powierzchniach. W drugim, systematyczne dokładanie piachu do cementu, aby otrzymać właściwą konsystencję. W obu przypadkach, przy użyciu aluminiowej łopaty, praca z pewnością nie będzie wymagała tak dużego nakładu siły, jak w przy użyciu standardowego, drewnianego szpadla.

 

Narzędzia marki Proline dostępne są na polskim  rynku od ponad 15 lat. Można je kupić w dobrych sklepach z narzędziami, w marketach budowlanych i salonach technicznych. Znakiem Proline opatrzonych jest blisko 3000 rodzajów narzędzi. Znajdują one zastosowanie w wielu dziedzinach życia, m.in.: budownictwo, ogrodnictwo, aranżację wnętrz, motoryzację oraz precyzyjne prace instalacyjne.

 

Łopata piaskowa aluminiowa – waga 1,0 kg

Łopata z trzonkiem drewnianym – waga 1,5 kg

Łopata piaskowa z trzonkiem metalowym – waga 2,4 kg

 

 

Źródło: Core PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18067 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 797

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >