Narzędzia ogrodnicze: sekator spalinowy Stiga

Narzędzia ogrodnicze: sekator spalinowy Stiga

Ogród, czy działka to miejsca wypoczynku i relaksu. Chętnie spędzamy w nich wolny czas, zwłaszcza w ciepłe i słoneczne dni. Chcemy więc, by były to miejsca piękne i zadbane. Po długiej zimie przywrócimy je do świetności z pomocą nowego sekatora Stiga SHJ 550. Czytaj dalej

Ogród po zimie wymaga przeprowadzenia odpowiednich prac porządkowych. Do podstawowych zabiegów należy strzyżenie żywopłotów oraz przycinanie gałęzi i pędów, niektórych gatunków roślin. Warunkuje to ich zdrowy i szybki rozwój, w wyniku czego nasz ogród nabiera odświeżonego i harmonijnego wyglądu. Z sekatorem Stiga SHJ 550 możemy zwiększyć jego atrakcyjność nadając krzewom odpowiedni kształt.

 

Ergonomia i komfort
Obsługa sekatora  Stiga SHJ 550 nie wymaga dużego wysiłku i znacznie usprawnia przeprowadzanie prac ogrodowych. Sekator jest niewielki, lekki, a przy tym niezwykle mocny - zasilany silnikiem spalinowym o mocy 1,16 KM. Dwustronne, ostre noże przecinają gałęzie o średnicy nawet do 28 mm. Sekator posiada dwa naprzeciwległe uchwyty, w tym jeden obrotowy, co zapewnia komfort pracy. Jego konstrukcja pozwala na łatwe wykonywanie poziomych i pionowych cięć, a 55-centymetrowa prowadnica na dotarcie do trudnodostępnych miejsc. Dzięki temu można szybko pozbyć się obumarłych lub zbędnych części roślin i nadać odpowiednie kształty żywopłotom oraz koronom drzewek i krzewów. Dodatkowym atutem urządzenia jest cichy silnik, który wyklucza uczucie dyskomfortu nawet przy długiej pracy.

Fantazyjny ogród

Sekator Stiga SHJ 550 jest narzędziem, dzięki któremu nasz ogród może zyskać unikalny wygląd. Dzięki łatwej obsłudze oraz długiej prowadnicy bardzo łatwo możemy wycinać z każdego żywopłotu nawet najbardziej wymyślne oraz nieregularne formy. Rozmaite kształty krzewów i parkanów nadadzą naszemu ogrodowi niezwykłego, bajkowego wyglądu. Wzbudzając tym samym zachwyt nasz oraz naszych gości i sąsiadów.

 

Sekator Stiga SHJ 550 to nowość w ofercie szwedzkiego producenta. Charakteryzuje go łatwa obsługa i duża wydajność. Jest szczególnie polecany do prac w przydomowych ogródkach lub na działkach.
Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18514 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 71

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >