Odkurzacz zwalczający alergeny

Odkurzacz zwalczający alergeny

Aż 150 milionów mieszkańców Europy cierpi z powodu alergii, co czyni ją jedną z najpowszechniejszych chronicznych dolegliwości. Ale z pomocą zaawansowanej technologii walka z domowymi alergenami nie musi być trudnym wyzwaniem. Czytaj dalej

 

Tylko odkurzacz Dyson Cinetic został zaprojektowany do wyłapywania alergenów nawet do 200 razy mniejszych niż grubość ludzkiego włosa. Wykorzystując 54 niezwykle wydajne cyklony, końcówki oscylacyjne zasysają i odfiltrowują cząstki brudu. Cząsteczki są oddzielane od strumienia powietrza za pomocą dużych sił odśrodkowych i zostają wciągnięte przez pojemnik. Technologia Dysona jest tak skuteczna, że urządzenie wydmuchuje powietrze czystsze niż to, które wdychamy. A do tego nie wymaga filtrów, które trzeba dotykać, myć czy wymieniać.


Toby Saville, mikrobiolog firmy Dyson: „Przeciętny dywan może zawierać do 1,000 roztoczy na metr kwadratowy. Żerują one na ludzkiej skórze i w ciągu swojego 3 miesięcznego życia produkują aż 2,000 odpadów – niezauważalnych cząsteczek, które wywołują reakcje alergiczne. Dyson Cinetic łączy wiedzę z zakresu mikrobiologii z technologią pozwalającą na wychwytywanie tych mikroskopijnych cząsteczek, zmniejszając zagrożenie wywołane alergenami w Twoim domu.”


Większość odkurzaczy bazuje na workach i filtrach umożliwiających wyłapywanie kurzu. Po pewnym czasie zatykają się one i tracą siłę ssącą, co oznacza problemy z wyłapywaniem domowych alergenów. Nieszczelne uszczelki i filtry powodują, że kurz i bakterie wylatują z powrotem do powietrza, które wdychasz. Nawet filtry HEPA, bez właściwych uszczelek mogą okazać się zawodne i nie wykonują poprawnie swojego zadania.

 

Czytaj również: Odkurzacz i sprzęt ułatwiający sprzątanie sierści zwierząt

 

Małe cyklony mają jedynie 3,3mm średnicy, generują większą siłę odśrodkową i wyłapują najdrobniejsze cząsteczki. Ale im węższy cycklon, tym większa szansa na jego zatkanie. Inżynierowie firmy Dyson stworzyli cyklony z elastycznymi końcówkami, powodując, że nie ulegają one zatkaniu podczas wirowania – pozostają czyste i nie tracą siły ssącej.Dyson Cinetic wyłapuje 99% kurzu, bakterii i alergenów, które powinny być usunięte z domu.Dyson to brytyjska firma produkująca odkurzacze, suszarki do rąk, wentylatory oraz szybkobieżne cyfrowe silniki. Na całym świecie Dyson zatrudnia prawie 2,000 naukowców i inżynierów, specjalistów od mechaniki, elektroniki, robotyki, silników oraz inżynierów zajmujących się akustyką oraz dynamiką cieczy, systemami oddzielania i mikrobiologią – 1,000 z nich pracuje w głównej siedzibie firmy w Wiltshire w Wielkiej Brytanii.


W 2014 roku Dyson ogłosił plany największej ekspansji w swojej 20 letniej historii. Zainwestowane 250 milionów funtów może podwoić wielkość centrum rozwoju firmy Dyson i stworzyć 3,000 nowych miejsc pracy dla inżynierów i naukowców w Wielkiej Brytanii.

 

 

Czytaj również: Stylowy i nowoczesny okap

 

Mikrobiologia Dysona


Dyson jest prawdopodobnie jedynym producentem urządzeń w Europie, a być może także na świecie, posiadającym swoje własne laboratorium mikrobiologiczne.
Drobinki kurzu są podstawową przyczyną alergii w domu. W laboratorium mikrobiologicznym naukowcy firmy Dyson hodują swoje własne szczepy roztoczy kurzu. Pozwala to naukowcom zbadać ich zachowanie oraz alergeny, które wytwarzają. Roztocza są karmione mieszkanką drożdży, kiełków pszenicy i ciastek dla psów oraz trzymane są w ich ulubionych warunkach: 25°C i 75% wilgotności powietrza.


Testowanie


Aby upewnić się, że odkurzacz Dyson Cinetic™ jest trwały i niezawodny, zespół ekspertów Dysona przeprowadził testy zderzenia bocznego, w którym urządzenie było zrzucane 200 razy na stalowe bloki.
Inżynierowie spędzili 9,000 godzin, testując odkurzacz Dyson Cinetic™, co jest równoznaczne z 500-letnim okresem odkurzania domu.
136 000 funtów kosztowały testy urządzenia w środowisku agresywnego kurzu, a inżynierowie Dysona całkowicie wyczerpali zapasy kurzu u dostawców.
Badania, projektowanie i rozwój


Odkurzacz Dyson Cinetic™ to wynik 6 lat intensywnej pracy zespołu 29 inżynierów i inwestycji 7,5 milionów funtów. 2000 prototypów zostało wyprodukowanych przed opracowaniem nowej technologii.Patenty


Odkurzacz Dyson Cinetic™ posiada 195 patentów i wniosków patentowych.Higieniczne opróżnianie pojemnika


Urządzenie posiada system opróżniania pojemnika. Poprzez naciśnięcie guzika brud i kurz są bezpośrednio wrzucane do kosza na śmieci.Gwarancja:


Odkurzacz Dyson Cinetic™ posiada 5-letnią gwarancję na części i serwis urządzenia.

 

Źródło: Dyson / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18080 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 822

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >