Oknoplast pomaga osobą dotkniętym przez tegoroczną powódź.

Oknoplast pomaga osobą dotkniętym przez tegoroczną powódź.

Firma Oknoplast przeznaczyła 60 tys. złotych na pomoc dla wybranych instytucji z województwa małopolskiego, poszkodowanych w tegorocznej powodzi. Wsparcie otrzymają Warsztaty Terapii Zajęciowej w Łapanowie oraz Gimnazjum w Rzepienniku Biskupim. Czytaj dalej

O wyborze poszkodowanych zdecydowały, przede wszystkim, takie czynniki, jak: edukacyjny charakter instytucji oraz stopień zniszczeń, które okazały się bardzo rozległe. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu, udzielonym między innymi przez Oknoplast, uda się szybko wyremontować obie placówki, jeszcze przed końcem wakacji, aby można było przywrócić prowadzone w nich zajęcia – mówi Grzegorz Filipek, Dyrektor Marketingu Oknoplastu.

Gimnazjum w Rzepienniku Biskupim, podczas tegorocznej powodzi, zostało zatopione do wysokości 1,8 m. Całkowitemu zniszczeniu uległy między innymi: stolarka drzwiowa wewnętrzna i zewnętrzna, posadzki we wszystkich pomieszczeniach łącznie z nowym parkietem w sali gimnastycznej,  wyposażenie sal lekcyjnych, pracowni komputerowej i pozostałych pomieszczeń znajdujących się w budynku szkoły. Starty szacujemy na blisko 1,8 mln zł – mówi Jadwiga Ryba, Dyrektor Gimnazjum. Po przejściu powodzi szkoła kompletnie nie nadawała się do użytku.  Liczymy, że dzięki udzielonej nam pomocy uda się szybko wyremontować budynek i wznowić zajęcia lekcyjne od września – dodaje Jadwiga Ryba. W Gimnazjum w Rzepienniku Biskupim uczy się około 200 uczniów.

W wyniku tegorocznej powodzi całkowitemu zniszczeniu uległy także pomieszczenia należące do Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych w Łapanowie, które zostały zalane aż po sufit. Straty objęły zarówno sam budynek, jak i całe jego wyposażenie, w tym między innymi: sprzęt pracowni rehabilitacyjnej. Potrzebna jest każda, nawet najdrobniejsza pomoc, gdyż z własnych środków nie jesteśmy w stanie przeprowadzić kompletnego remontu – mówi Barbara Borowiec, Kierownik WTZ w Łapanowie. Obecnie zajęcia odbywają się w budynku zastępczym.

Krakowski producent okien - Oknoplast przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom i instytucjom najbardziej potrzebującym. Firma wspiera, między innymi, Stowarzyszenie „U Siemachy”, niosące pomoc dzieciom i młodzieży znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.  

 

Źródło: Partner of Promotion / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • tłumacz specjalistyczny Liczba postów: 4 Grupa: Trudne tema... Kiedy jeszcze piszemy nadal o tłumaczeniach to czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym jakie są powody dla których możemy potrzebować korekty wykonywanej....
  • Zegarki Daniel Wellington-co sądzicie? Liczba postów: 40 Grupa: Trudne tema... Chcę kupić tacie na urodziny zegarek. Myślałem o zegarku Daniel Wellington, co o tym sądzicie? Nosi ktoś może? Jakieś opinie?
  • zadaszenie tarasu Liczba postów: 11 Grupa: Trudne tema... Wszystko oni wykonali i wyszło im na prawdę solidnie retro bowl
  • Spsób na dobry sen Liczba postów: 30 Grupa: Aktualności Śpię dobrze dzięki muzyce do snu https://www.youtube.com/watch?v=e1ajx9bS 6F0 która mnie wycisza. Usypianie przy włączonych dźwiękach jest dla mnie bardzo ważne.
  • Monitoring Liczba postów: 29 Grupa: Trudne tema... I don't have it retro bowl

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18067 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 846

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >