Podłoga w różnych kolorach

Podłoga w różnych kolorach

Drewno u każdego przywołuje inne skojarzenia – jedni od razu pomyślą o jasnych sosnowych deskach, inni o głębokich i nasyconych odcieniach dębu. Samych naturalnych kolorów drewna jest bardzo dużo.

 

Jeśli dołożymy do tego nowe technologie pozwalające na barwienie desek, okazuje się, że możemy wyczarować każdą aranżację planując ją już od samej podłogi.

 

 

Od bieli do czerni

Drewno naturalnie występuje w szerokiej gamie brązów: od jasnych, w ciepłych, żółtych tonacjach, aż po ciemne, nasycone odcienie. Dzięki technologii barwienia, bazując na kolorze wyjściowym można modyfikować końcowy efekt.

 

Czytaj również: Podłoga w stylu vintage

 

– Naturalnie jasne drewno dębowe pozwala na rozjaśnienie i uzyskanie efektu drewna bielonego. Podłoga z desek Dąb Montana czy Dąb Sztokholm pozwala stworzyć podstawę do jasnej, skandynawskiej aranżacji. Na drugim kolorystycznym biegunie znajduje się np. Dąb Dover z kolekcji firmowej Kopp w wosku twardym olejnym – przykład na to, że wykorzystując właściwości tego gatunku, można również uzyskać głębokie, ciemne odcienie na granicy czerni – o niestandardowych kolorach drewna opowiada Katarzyna Wątor, ekspert marki Kopp.

 

 

Naturalna paleta

Posługując się dużym uproszczeniem, naturalny kolor drewna można opisać jako piaskowo żółty. Poszczególne gatunki różnią się od siebie nie tylko odcieniami, ale i usłojeniem. Wyjątkowo malowniczy rysunek i ciepła barwa Jesionu Normandia sprawiają, że nie potrzebuje on żadnych dodatkowych zabiegów, by delikatnie ożywić wnętrze.

 

Czytaj również: Nowoczesna podłoga w starodawnym zamku

 

Piaskowy, ale sprawiający wrażenie lekko przydymionego Dąb Madryt, czy bambus antyczny to chłodniejsze wersje naturalnego koloru, dodające wnętrzu szlachetności. Dodatkowo technika postarzania drewna w przypadku Bambusa antycznego dodaje wnętrzu oryginalnej szorstkości i autentyczności.

 

 

Whisky, cynamon, kawa

Można pokusić się o stwierdzenie, że wszystko co dobre w naturze, ma swoje odzwierciedlenie w drewnie. Wiele gatunków posiada naturalnie ciepły, nasycony kolor wpadający w czerwień. Najczęściej jest on określany jako karmelowy. W tym kolorze na uwagę zasługuje Jesion Rodan, czy też Bambus Karmelowy lub Tygrysi o bardzo charakterystycznym rysunku. W palecie nasyconych czerwienią brązów wyróżnia się także akacja występująca w pobudzających wyobraźnię kolorach np. Cognac i Gold Whisky. Odcienie karmelowe tworzą prawdziwie domowy nastrój. Należy przy tym pamiętać, że im ciemniej – tym szlachetniej. Mahoniowe wnętrza od dawna są synonimem wyrafinowania i luksusu.

 

Czytaj również: Salon z najlepszymi podłogami

 

Niezależnie jakie są nasze upodobania i zamysły aranżacyjne – drewniana podłoga dzięki różnorodności kolorów, faktur i rysunków materiału pozwoli nadać właściwy charakter całemu wnętrzu. W przypadku drewna nie ogranicza nas materiał, a jedynie wyobraźnia.

Źródło: Toolbox Creative Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18815 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 218

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >