Poduszka wypełniona żelem

Poduszka wypełniona żelem

Przez lata panowało przekonanie, że kołdry i poduszki wypełnione pierzem są najlepsze. Nowoczesne technologie pozwoliły na wprowadzenie materiałów, które nie tylko doskonale zastępują te tradycyjne, ale często wręcz przewyższają je jakością.

 

 

W ofercie Fabryki Materacy Janpol możemy znaleźć poduszkę określaną mianem żelowej. Czy rzeczywiście jest wypełniona żelem? Jej wkład to połączenie lateksu, stosowanego również w materacach, z żelową substancją, która odpowiada za podwyższenie ergonomii. Duże zagęszczenie żelu idealnie rozprowadza nacisk na powierzchni poduszki. Nie ma zatem potrzeby ugniatania jej i formowania – sama dopasowuje się do kształtu głowy  oraz odcinka szyjnego kręgosłupa. Wystarczy, że przyłożymy głowę do poduszki, a już będzie nam wygodnie. W tradycyjnych jaśkach wypełnionych pierzem raczej nie jest to możliwe.

 

 

 

 

 

 

 

 


Poduszka żelowa posiada także nacięcia, które ułatwiają przepływ powietrza. Dzięki temu materiał „oddycha” i nie zatrzymuje wilgoci. Całość obszyta jest pokrowcem z tkaniny jersey, który można zdjąć i wyprać w temperaturze do 60 °C. Wymiary żelowej poduszki firmy Janpol to 67 x 47 x 15 cm.

Źródło: janpol / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18939 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 326

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >