Saint-Gobain - pomaga w odbudowie domów powodzian

Saint-Gobain - pomaga w odbudowie domów powodzian

Materiały warte 0,5 mln złotych, szkolenia dla firm remontowych, architektów i właścicieli domów dotkniętych powodzią oraz nadzór specjalistów nad poprawnością wykonywanych prac to pakiet wsparcia pod hasłem „Saint-Gobain Habitat – dla powodzian”. Czytaj dalej

Światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, szkła
i innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa stawia jednak warunek - aktywne zaangażowanie samorządów zainteresowanych uzyskaniem wsparcia.

- Nasza grupa oferuje w Polsce najwyższej jakości materiały budowlane takie jak systemy suchej zabudowy, izolacje termiczne, chemie budowlaną, które mogą być użyte  przez  powodzian w odrestaurowaniu zniszczonych wodą domów. Potrzebujących jest wielu. Chcemy, żeby wskazały ich zainteresowane pomocą samorządy. Naszą ideą jest jednak wspieranie potrzebujących w sposób zorganizowany i możliwie najbardziej efektywny - powiedział Jacek Kuc lider projektu Habitat Saint-Gobain.

Firma chce z pomocą samorządów zaktywizować do pomocy bezrobotnych budowlańców. Wskazane przez samorządy osoby przeszkolą specjaliści Saint-Gobain podnosząc w ten sposób również ich kwalifikacje zawodowe.

Organizatorzy akcji chcą również przekonać samorządy do uproszczenia procedur zakładania firm przez tych bezrobotnych, którzy zgłoszą chęć pomocy w akcji. Ci, którzy nie byliby zainteresowani rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej mogliby zostać zatrudnieni przez firmy budowlane, które będą remontowały zniszczone domy. Wynagrodzenie bezrobotnych zatrudnionych na czas remontów domów powodzian finansowałyby firmom samorządy w ramach środków aktywizacji bezrobotnych lub pomocowych przekazanych przez Rząd RP.

Żeby to było możliwe przedstawiciele Saint-Gobain chcą również od samorządów stworzenia preferencyjnych mechanizmów wyboru firm, które zatrudnią przeszkolonych bezrobotnych.

- Myśląc o wsparciu powodzian oprócz stworzenia zarysu mechanizmu pozyskania i finansowania pracowników, którzy wykonają remonty zwróciliśmy również uwagę na inne osoby i podmioty, zaangażowane zwykle w proces budowy lub remontu domu - chodzi przede wszystkim o samych inwestorów, ale również architektów. Zadbamy też o nadzór, nad jakością wykonanych prac - dodaje Jacek Kuc – co więcej możemy zaproponować rozwiązania które zmniejszą zapotrzebowanie energetyczne budynków, poprawią izolacyjność akustyczną i zapewnią większe bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Ideą Habitat jest budowanie na przyszłość.

Współpracując z zainteresowanymi samorządami Saint-Gobain w miejscach wskazanych przez władze lokalne zorganizuje szkolenia dla właścicieli zniszczonych domów dotyczące opłacalności inwestycji. Firma gotowa jest też przeszkolić architektów zaangażowanych
w pomoc dla powodzian.

W niedługim czasie zostanie podjęta decyzja, którą gminę obejmie pomoc.

Informacje dotyczące Saint-Gobain

Grupa SAINT-GOBAIN - międzynarodowa grupa kapitałowa - jedna ze stu czołowych światowych korporacji zajmująca się produkcją, przetwórstwem i dystrybucją materiałów (szkła, materiałów budowlanych i technologicznych np. ceramiki, tworzyw sztucznych, metali powlekanych itp.).Grupa Saint-Gobain zrzesza ponad 1300 firm prowadzących działalność w ponad 60 krajach świata, zatrudniając ponad 190.000 pracowników. W Polsce Saint-Gobain jest jednym z największych inwestorów zagranicznych.
Saint Gobain jest właścicielem takich marek jak WEBER i RIGIPS - produkty służące odpowiednio do renowacji elewacji zewnętrznych i wnętrz (kleje do tapet, glazury, terakoty), czy ISOVER - materiały izolacyjne. Marki te wraz z Ecophon i PAM wchodzą w skład oferty produktów budowlanych firmy Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach należącej do Grupy Saint- Gobain. Koncern produkuje również szkło do okien i drzwi.

 

 

Źródło: ImagoPR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 233

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >