Świetlni czworonożni przyjaciele, czyli lampy z ciekawym motywem

Świetlni czworonożni przyjaciele, czyli lampy z ciekawym motywem

Pokój dziecięcy to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Przy jego aranżacji należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek, potrzeby i preferencje małego mieszkańca. Ważne, by pamiętać, że przez kilka pierwszych lat to pomieszczenie będzie miało duży wpływ na rozwój i kształtowanie wyobraźni latorośli – warto zatem zadbać o każdy, najmniejszy szczegół. Czytaj dalej

 

 Lampy z nowej kolekcji DOG marki Nowodvorski Lighting pomogą wyczarować niezwykły klimat w dziecięcym królestwie.


Piesek dobry na wszystko


Odpowiednie oświetlenie jest niezwykle ważne w każdym wnętrzu – bez względu na jego rozmiar, styl aranżacji czy przeznaczenie. Oprócz oczywistych kwestii funkcjonalnych pełni także rolę estetycznego dodatku, który może podkreślać wybrane elementy wystroju lub być ozdobą samą w sobie. W pokoju dziecięcym punkty świetlne są nie mniej ważne. Powinny być tak rozmieszczone, aby z jednej strony odpowiednio oświetlać miejsce zabawy bądź nauki, z drugiej natomiast dobrze, aby dawały możliwość swobodnej zmiany ustawienia. Dynamiczny tryb życia szczególnie starszych dzieci determinuje konieczność wyboru takich elementów, które sprostają tym potrzebom. Przy tych wszystkich praktycznych aspektach lampy powinny być również stylistycznie dopasowane do charakteru wnętrza, wieku dziecka, stylu urządzenia, a przede wszystkim preferencji małego domownika. Inna lampa pasuje bowiem do pokoju amatora marynistycznych klimatów, inna – do królestwa wielbicielki bajek o księżniczkach. Kolekcja lamp DOG marki Nowodvorski Lighting doskonale wpisze się w dziecięce pokoje różnego typu. Sprawdzi się tak w dziewczęcym, jak i chłopięcym pomieszczeniu, z łatwością dopasuje się do zróżnicowanych stylów czy klimatu, w jakim utrzymany jest dany wystrój. Zabawne pieski uśmiechające się wprost ze ściany to ciekawa propozycja nie tylko dla miłośników domowych zwierząt. Takie lampy wprowadzą do pomieszczenia pozytywną energię, sprawią, że po zaledwie jednym spojrzeniu uśmiech będzie pojawiał się na twarzy każdego gościa.

 

Czytaj również: Fakty i mity oświetlnia LED

 

 

 

Lampy DOG – jedno- i dwupunktowa

Fot. Nowodvorski Lighting 

Lśniąca rodzinka


W skład nowej kolekcji DOG marki Nowodvorski Lighting wchodzą trzy zróżnicowane lampy, w każdej z nich odnajdziemy motyw uśmiechniętego pieska. Dostępne są niewielkie, jednopunktowe modele, większe dwupunktowe oraz lampa z trzema źródłami światła. Wszystkie utrzymane zostały w delikatnej kolorystyce nawiązującej do barw ziemi, dzięki czemu z łatwością można dopasować każdą z lamp do wystroju całego wnętrza. Jedynie w największym, trzypunktowym modelu, zastosowano dodatkowo turkusowy element, który ożywia całość i nadaje kompozycji charakteru. Same punkty świetlne wykonane są w białej kolorystyce, dzięki czemu dobrze prezentują się na tle ozdobnych elementów w kolorach beżu czy kawy z mlekiem, nie zaburzając całości i nie zwracając niepotrzebnie uwagi. W zależności od potrzeb, w pokoju dziecka można zamontować jeden wybrany model albo kilka różnych, tworząc spójną aranżację. Różnorodność dostępnych lamp pozwala kreować rozmaite kompozycje. Dla przykładu – jeśli potrzebujemy trzech źródeł światła możemy wybrać gotowy model oferujący wskazane możliwości. Jeśli jednak nie odpowiada nam np. turkusowy element albo zależy nam na większej liczbie piesków – zdecydować możemy się na trzy pojedyncze modele, tworząc istną czworonożną rodzinę. Daje nam to ogromne możliwości komponowania zupełnie innych efektów wizualnych, przy zachowaniu praktycznego charakteru.

 

Lampa z kolekcji DOG z trzema punktami świetlnymi

Fot. Nowodvorski Lighting

 

Pokój dziecięcy powinien być urządzany z jeszcze większą troską i dbałością o szczegóły niż pozostałe pomieszczenia w domu. Otoczenie, w którym przebywamy, ma wpływ na każdego z nas, jednak dziecko odbiera takie wizualne bodźce zdecydowanie bardziej. Nowa kolekcja lamp DOG marki Nowodvorski Lighting to przykład połączenia ciekawego wzornictwa dostosowanego do gustu najmłodszych z funkcjonalnością pozwalającą na komfortowe spędzanie czasu w dziecięcej krainie.

 

Czytaj również: Oświetlenie w pokoju dziecka

 

DOG I kinkiet

Szerokość: 25 cm

Odległość od ściany: 12 cm

Liczba źródeł światła: 1

 

 

DOG II

Szerokość: 35 cm

Odległość od ściany: 12 cm

Liczba źródeł światła: 2

 

 

DOG III

Szerokość: 60 cm

Odległość od ściany: 21 cm

Liczba źródeł światła: 3

 

 

Źródło: flypr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19184 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 232

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >