Telewizory nowej generacji

Telewizory nowej generacji

W wyróżnionych telewizorach firma Samsung Electronics realizuje swoją wizję sposobu, w jaki będziemy zarządzać systemami domowej rozrywki, przeglądać treści multimedialne i łączyć różnego typu urządzenia z telewizorami. Czytaj dalej

 

Na użytkowników czeka wiele interesujących funkcji i możliwości:

Smart Interaction  – uruchamianie i korzystanie w łatwiejszy sposób z aplikacji dzięki technologii, która rozpoznaje gesty, rysy twarzy i mowę. Smart Content – udostępnianie zdjęć, notatek i innych informacji w internetowej chmurze. Możliwość wybrania i oglądania większej liczby filmów, seriali, treści dostępnych na żądanie, programów muzycznych, sportowych czy edukacyjnych dzięki Samsung Media Hub oraz Samsung Apps. Smart Evolution -  zestaw, który będzie zapewniał posiadaczom wybranych telewizorów firmy Samsung możliwość unowocześniania swoich urządzeń o nowe funkcje.  Z zestawu będą mogli korzystać posiadacze telewizorów Smart TV wprowadzonych do sprzedaży w 2012 roku lub później.

 

Intuicyjne sterowanie

Prezentowane na targach CES 2012 telewizory premium Samsung Smart TV są wyposażone w technologię Samsung Smart Interaction™ – intuicyjną platformę wykorzystującą rozpoznawanie słów, gestów i rysów twarzy. Technologia ta uzupełnienia tradycyjnego pilota, a jej celem jest zapewnienie użytkownikom większego wyboru i wygody w sterowaniu urządzeniami domowej rozrywki. Dzięki niej możemy teraz za pomocą komend głosowych włączyć i wyłączyć telewizor bądź aktywować wybrane aplikacje, a także wyszukiwać treści w sieci poprzez wypowiadanie określonych słów.

 

Czytaj również: Płyty grzewcze o nowoczesnym designie

 

Dla przykładu możliwe jest włączenie telewizora i uruchomienie przeglądarki internetowej wyłącznie komendą głosową - telewizor będzie rozpoznawać od 20 do 30 języków. Gestem ręki można będzie wyszukiwać i wybierać żądany film i uruchomić poszukiwany program. Intuicyjny system kontroli rozpoznaje ruchy osoby stojącej przed telewizorem dzięki wbudowanej kamerze HD, zaś dwa mikrofony w ustawieniu jednokierunkowym rozpoznają głos z niewiarygodnym poziomem dokładności. Technologia redukcji szumów pozwala wyeliminować dźwięki  tła tak, by nie zakłócały komend głosowych.   Nowa linia telewizorów plazmowych i LED Samsung Smart TV będzie pozwalała na współpracę z wybranymi bezprzewodowymi klawiaturami i myszkami, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze łatwiej surfować w sieci i korzystać z licznych interaktywnych funkcji.

 

 

Telewizory Samsung Smart TV są coraz bardziej inteligentne

Dzięki nowym funkcjom telewizorów Samsung Smart TV użytkownicy mogą wykorzystywać je w sposób dotychczas zarezerwowany dla komputerów. Oto wybrane z wielu nowych dostępnych możliwości: Album „Family Story” umożliwia zarządzanie kolekcjami cyfrowych fotografii i wyświetlanie ich na dużym ekranie. Zdjęcia mogą być pobierane bezpośrednio z telefonów czy aparatów cyfrowych. Możliwe jest także przesyłanie komunikatów lub prowadzenie rodzinnego kalendarza z wykorzystaniem smartfonów, tabletów lub komputera.

 

Sekcja „Kids” to bogactwo gier edukacyjnych i innej rozrywki dla dzieci, dzięki którym nauka i odkrywanie świata zmienią się we wspaniałą zabawę. Poprzez zmianę telewizora w nadzorowane przez rodziców interaktywne centrum nauki, Samsung wzbogaca czas, który dzieci spędzają przed ekranem.
Aplikacja Fitness pozwala użytkownikom telewizorów Samsung Smart TV monitorować postępy w zakresie kondycji fizycznej. Umożliwia także bezprzewodowe podłączenie wagi Wi-Fi Body Scale w celu rejestracji pomiarów, a także wykorzystanie wbudowanej w telewizor kamery do stworzenia "wirtualnego lustra", które pozwoli korygować pozycję przy wykonywanych ćwiczeniach. Telewizory linii premium Samsung Smart TV – LED serii ES8000 i plazmowy E8000 – są wyposażone w nowy dwurdzeniowy procesor, który umożliwia im wielozadaniowość podobną do tej, której doświadczają użytkownicy laptopów czy komputerów.

 

Czytaj również: Idealne chłodziarko-zamrażarki


Aby zapewnić szybsze działanie i większą wygodę obsługi, w telewizorach zmieniono interfejs użytkownika Samsung Smart Hub. Dzięki nowej dwuzakładkowej wyszukiwarce możliwe stało się jednoczesne otwieranie wielu stron. Zmieniony pasek treści Content Bar monitoruje aktywność, dzięki czemu użytkownicy zyskują dostęp do różnorodnych treści w łatwy i sposób. W tym roku Samsung zapewni także dostęp z telewizorów do odnoszącej sukcesy aplikacji Media Hub, obecnie instalowanej fabrycznie na smartfonach Galaxy i tabletach Galaxy Tab. Aplikacja ta oferuje użytkownikom najwyższej jakości rozrywkę i ogromny wybór filmów i seriali już dzień po ich emisji, jak również materiały archiwalne. Nowa aplikacja Samsung AllShare Play to kamień milowy w ewolucji usługi AllShare. Dzięki dostępnej pamięci AllShare Play umożliwia pobieranie i wymianę treści multimedialnych z różnych urządzeń, jak np. smartfony, tablety czy laptopy.

 

Telewizor z Smart Evolution

Smart Evolution to zestaw zapewniający posiadaczom telewizorów firmy Samsung możliwość wykorzystania nowych funkcji i treści, które pojawią się w przyszłości. Będą mogli korzystać z niego posiadacze telewizorów Smart TV wprowadzonych do sprzedaży w 2012 roku lub później.

 

 

Telewizory LED to krystaliczna jakość obrazu i wyjątkowy design

Nowa linia telewizorów Samsung Smart TV LED Full HD podnosi jeszcze wyżej poprzeczkę w dziedzinie jakości obrazu. Niezależnie od tego, czy użytkownicy oglądają obraz 2D, czy niesamowicie głęboki obraz 3D, doskonałe odwzorowanie i bogactwo szczegółów zapierają dech w piersiach. Seria Samsung ES8000 Smart LED TV gwarantuje krystalicznie czysty dwuwymiarowy i trójwymiarowy obraz. Technologia Micro Dimming Ultimate, zastosowana w modelu ES8000, dzieli obraz na setki drobnych fragmentów i analizuje go, aby zoptymalizować podświetlenie LED dla każdego z nich w czasie rzeczywistym. Prowadzi to do zwiększenia ogólnej jasności o 20%, zapewnia też bogatsze kolory i wyższy współczynnik kontrastu. Technologia ta eliminuje efekt aureoli i zniekształcenie obrazu związane z rozproszonym światłem.

 

Czytaj również: Ekologiczna i pojemna zmywarka


Zaprezentowana na targach CES  linia telewizorów LED Samsung Smart TV to minimalistyczny i luksusowy design. Model ES8000 jest umieszczony na nowej, metalicznej podstawce w kształcie litery U. Wyjątkowy, minimalistyczny projekt podstawki nie odbiera jej wytrzymałości i stabilności. Telewizor i podstawka tworzą wspólnie harmonijną całość linii prostych i łuków, sprawiając wrażenie ponadczasowego dzieła sztuki. Samsung oferuje również opcjonalnie ultracienki uchwyt do powieszenia na ścianie, składający się ze śrub mocujących i podwieszenia – użytkownicy mogą więc dodatkowo podkreślić wyjątkowo smukły design telewizora, wieszając go na ścianie jak ramę obrazu.

 

Jeszcze lepsza rozrywka dzięki najlepszemu telewizorowi plazmowemu na rynku

Seria telewizorów plazmowych Samsung E8000 oferuje najgłębszy poziom czerni jaki osiągnięto dotychczas w telewizorach tego typu. Jest to możliwe dzięki innowacyjnemu panelowi Real Black Pro oraz wykorzystaniu filtra Real Black, specjalnego filtra antyrefleksyjnego i panelu Clear Image, który ogranicza odblaski światła. Ta wyjątkowa technologia zapewnia użytkownikom intensywne, naturalne kolory i ostry obraz o doskonałym kontraście – nawet w jasnych pomieszczeniach. Telewizory tej serii charakteryzują się jednym z najlepszych w branży współczynników kontrastu, dzięki czemu zapewniają doskonałą jakość obrazu nawet w jasno oświetlonych pomieszczeniach, a wskutek zminimalizowanej refrakcji światła zmaksymalizowane są również detale obrazu w obszarach czerni i cieni.

 


Podobnie jak w serii telewizorów plazmowych Samsung z ubiegłego roku, także obecnie użytkownicy zyskują dodatkowy cal ekranu bez konieczności zwiększania wymiarów całego telewizora. Znacznie zmniejszono również przerwę między ramą a samym ekranem, dzięki czemu nieaktywny obszar ekranu jest już właściwie niewidoczny. Telewizor E8000 wyróżnia się cienkim profilem o grubości 1,5 cala i ultracienką  ramą  Plasma +1 w kolorze metalicznie czarnym tytanowym o głębszym odcieniu czerni niż w modelach z 2011 r. – z przejrzystą, kryształową obwódką. Wszystkie telewizory Samsung na rok 2012 są zgodne z wytycznymi Energy Star® 5.1.

Źródło: Euro RSCG / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Aranżacja wnętrz: zmień charakter mieszkania Liczba postów: 24 Grupa: Wnętrza Szanowni Państwo, Śnieżka Plamoodporna to dostępna w 48 gotowych kolorach farba lateksowa, którą z powodzeniem można nanosić na podłoża tradycyjne i gipsowe. Fa...
  • Jak szybko odmienić łazienkę bez kucia, kurzu i… d... Liczba postów: 2 Grupa: Wnętrza Szanowni Państwo, Jednym ze sposobów na szybką metamorfozę łazienki jest zmiana kolorystyki. Do malowania warto wybrać farbę przeznaczonąą do pomieszczeń wilgot...
  • wyposażenie biura Liczba postów: 378 Grupa: Ciekawe pom... Wprowadzenie technologii IoT https://unisystem.pl/branze/wyswietlacze -dla-iot do inteligentnych przestrzeni biurowych to krok w kierunku przyszłości. Daje nam m...
  • Ciekawa aranżacja wnętrz Liczba postów: 207 Grupa: Wnętrza Jeśli zależy Wam na artykułach wyposażenia wnętrz naprawdę wysokiej jakości oraz na fachowym doradztwie to koniecznie odwiedźcie salon DES Concept Space w Radom...
  • Agencja marketingowa - jaką wybrać? Liczba postów: 25 Grupa: Porady i op... Aby uzyskać dobre wyniki i wielokrotny zwrot z inwestycji, lepiej wybrać sprawdzone agencje marketingowe z dużą ilością opinii https://safemarketing.pl/10-najle...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 67

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >