Tworzenie choinkowych dekoracji przy pomocy farby ściennej Taika lub lakieru Kiva Interior?

Tworzenie choinkowych dekoracji przy pomocy farby ściennej Taika lub lakieru Kiva Interior?

Samodzielnie wykonywane prezenty i ozdoby choinkowe to stara tradycja Bożego Narodzenia. Czytaj dalej

Tworzenie choinkowych dekoracji to niezapomniane chwile relaksu dla całej rodziny. W krajach skandynawskich tradycja malowania ozdób i tworzenia prezentów jest nadal żywa. W Finlandii i Szwecji samodzielnie przygotowuje się choinkowe dekoracje ze słomy, szyszek i innych naturalnych materiałów. Taka zabawa nie wymaga specjalnych zabiegów także i w naszym kraju. Wystarczy użyć farby ściennej Taika lub lakieru Kiva Interior, produktów marki Tikkurila.

Bombki, z których zeszły już malunki i wyblakły kolory, łatwo odnowimy używając Taika Pearl Paint. Taika w języku fińskim znaczy „magia”, więc nie bez powodu farbę tę wyróżnia unikatowy perłowy połysk, który trwale zostaje na pomalowanych powierzchniach. Produkt dostępny jest w dwóch bazach − złotej i srebrnej, które można barwić aż na 12 perłowych odcieni.

Dlaczego warto sięgnąć po farbę Taika? Malowanie nią jest bardzo łatwe: wystarczy zanurzyć bombkę w puszce farby (przy większej ozdobie użyć pędzelka), a następnie powiesić nasze dzieło w bezpiecznym miejscu do wyschnięcia. Gotowe. Użycie Taiki to najprostszy sposób na dekorację choinki w jednym ulubionym kolorze.

Jeśli jednak chcemy puścić dalej wodze fantazji, rozważmy ozdobienie bombek naklejając na nie koronki, brokat albo koraliki. Dodatkowo, pokrycie całej bombki lazurą, np. Taika Pearl Glaze lub Taika 2 Coloured Pearl Glaze, nada jej efekt głębi koloru. Lazury, jako powłoki transparentne, nie zmienią barwy ozdoby, a jedynie dodają większego blasku. Możliwość zakupienia lazur o lekkim zabarwieniu sprawia, że nawet choinkowe ozdoby wykonane w podstawowych kolorach mogą wyglądać niezwykle dekoracyjne. Lazura Taika Pearl Glaze barwiona jest na 12 odcieni (z karty kolorów Taika), natomiast Taika 2 Coloured Pearl Glaze dostępna jest w pięciu gotowych zestawach, dających efekt przenikania kolorów, np. czerwieni i zieleni.


Gdy mamy do odnowienia aniołki, bałwanki czy renifery wykonane z drewna, możemy pomalować je lakierem, np. Kiva Interior Lacquer, marki Tikkurila. Bogaty wybór spośród 34 barw, z palety Tikkurila Lacquer Colour Card, pozwala przy pomocy pędzelka, odzyskać dawny wygląd ozdób lub nadać im zupełnie nową kolorystykę. Potem nie pozostaje nam nic innego, jak powiesić nasze małe „dzieła sztuki” na choince.


Szukamy wyjątkowego prezentu dla wyjątkowej osoby? Własnoręcznie pomalowana bombka będzie doskonałym i oryginalnym rozwiązaniem. Dzięki unikatowemu wykończeniu, taki upominek na długo pozostanie w pamięci obdarowanej osoby.


Ubieranie choinki jest jednym z najpiękniejszych rodzinnych zwyczajów, głęboko zakorzenionych w polskiej tradycji. Najwięcej uciechy sprawia dzieciom – ich radość będzie tym większa, jeśli będą mogły wieszać własnoręcznie wykonane ozdoby. Uwaga − malowanie bombek i choinkowych ozdób wciąga nie tylko dzieci. Warto więc spróbować!

Źródło: PUBLINK / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18068 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 636

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >