Walentynkowa aranżacja w dwóch kolorach

Walentynkowa aranżacja w dwóch kolorach

Gdy w walentynkowy wieczór Lodowy błękit spotyka się z Władczą czerwienią, powstaje przestrzeń, w której wyzwalają się emocje. Ta inspirująca para pozwoli odmienić wnętrze mieszkania nie tylko na ten jeden wyjątkowy wieczór.

 

Spotkanie dusz od zawsze inspirowało poetów, muzyków czy malarzy. Przenieś romantyzm kontrastów na ściany swojego wnętrza i ciesz się siłą uczuć jeszcze dłużej.

 

Czytaj również: Urządzanie estetycznego mieszkania

 

We wnętrzach, podobnie jak w życiu, kontrastujące ze sobą kolory tworzą doskonałą całość. Gorąca czerwień ogrzewa, przyciąga, kusi, pobudza – nie pozostawia nas obojętnymi. To barwa, która wprowadza do codziennego życia odrobinę pasji i gorącego temperamentu. Jednak w nadmiarze może być niepokojąca, a czasem drażniąca. Dlatego doskonale działa na nią sąsiedztwo chłodnej bieli, a nawet lodowego błękitu. Symbolika barwy wiąże błękit z potrzebą spokoju, wyciszenia czy poczuciem bezpieczeństwa.

 

 

Czerwień to miłość i pożądanie, a błękit – wierność i zaufanie. Zatem można powiedzieć, że to doskonała walentynkowa para – połączenie, które umożliwia zrealizowanie wszystkich potrzeb i spełnienie wszelkich marzeń i fantazji. Oczywiście nie w każdym związku oba składniki występują w jednakowej ilości. W niektórych wnętrzach błękit może dominować, a czerwień zostaje wprowadzona jedynie w postaci akcentów – czerwonego fotela, poduszki czy pledu. W innych, bardziej śmiałych, czerwień wysuwa się na pierwszy plan, a jasne meble i błękitne detale jedynie dobrze ją podkreślają.  

 

Kolory tworzące „kontrast idealny” – Władczą czerwień i Lodowy błękit odnajdziemy w palecie barw Śnieżki Satynowej.

 

Czytaj również: Co zrobić, aby nasza aranżacja była spójna?

 

Walentynkowe kolory to wybór nie tylko na wyjątkowy dzień 14 lutego – to para, która świetnie sprawdzi się przez cały rok. Musimy tylko wybrać właściwe proporcje…

Źródło: RedPen / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17889 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 167

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >