Bezpieczne podłogi w obiektach sportowych - antypoślizgowy lakier do parkietów

Bezpieczne podłogi w obiektach sportowych - antypoślizgowy lakier do parkietów

Właściwe zabezpieczenie boiska sportowego to nie lada wyzwanie. Od tego, w jakim stanie będzie ono oddane do użytku, zależeć mogą nie tylko wyniki ważnych rozgrywek, ale również bezpieczeństwo zawodników. Domalux Super to lakier do parkietów idealnie sprawdzający się na tak wymagających nawierzchniach, co potwierdza jego atest na antypoślizgowość. Czytaj dalej

Parkiety w halach sportowych i gimnastycznych, krytych boiskach, czy salach tanecznych to szczególne rodzaje podłoża, które muszą spełniać wiele wymogów i norm technicznych dotyczących zarówno samej konstrukcji podłogi, jak i jej zabezpieczania. Odpowiednim rozwiązaniem do tego typu nawierzchni będzie lakier Domalux Super  połysk. Otrzymał on atest na antypoślizgowość według Normy DIN V 18032-2:2001-04 (Podłogi sportowe), dzięki czemu jest rekomendowany do lakierowania powierzchni boisk i innych obiektów sportowych.


Bezpieczny sport  

 
Drewniane i drewnopochodne podłogi w obiektach sportowych muszą być odporne nie tylko na skutki wysokiej eksploatacji. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie osobom grającym w koszykówkę, czy ćwiczącym baletowe piruety, wygody i bezpieczeństwa. Domalux Super połysk przeznaczony do podłóg sportowych jest antypoślizgowy, pozwala, więc uprawiać wszystkie dyscypliny bez obawy o niefortunne wypadki spowodowane złym podłożem.

W obiektach sportowych podłogi są także szczególnie narażone na zarysowania oraz ślady pozostawione przez sprzęt sportowy (piłki, kije itp.). Nowoczesny jednoskładnikowy lakier poliuretanowy Domalux Super połysk zapewnia najwyższą odporność na tego typu uszkodzenia mechaniczne, zapewnia odpowiednią sprężystość podłoża, a dodatkowo jest bardzo trwały i odporny na działanie środków chemii gospodarczej.

Specjalny skład produktu Domalux Super umożliwia także trwałe malowanie linii boiskowych przy pomocy emalii Akrylux marki Dekoral w dowolnym kolorze z mieszalnika komputerowego. Linie maluje się na przed przedostatnią warstwą lakieru, dzięki czemu są one odpowiednio chronione przed ścieraniem.

 

Czytaj również: Głuche odgłosy z podłogi - skąd się biorą i jak ich uniknąć?

 

lakier antypoślizgowy do podłóg drewnianych

Łatwa aplikacja, szybki efekt

 
Lakier Domalux Super charakteryzuje się również wysoką wydajnością oraz łatwością stosowania. Przed rozpoczęciem prac, podłogi przeznaczone do malowania należy oczyścić i wysuszyć.

Domalux Super można nakładać zarówno klasycznymi wałkami nylonowymi lub welurowymi, jak i specjalnymi wałkami dystansowymi, które rozprowadzają jednorazowo grubszą warstwę.

W ciągu 12 godzin po nałożeniu jednej warstwy lakierowej można położyć następną bez konieczności matowienia podłoża. Jeśli minęło więcej czasu, powierzchnia wymaga silnego zmatowienia papierem ściernym 150 – 180. Zalecane jest nakładanie 3 warstw lakieru.

- Krótki czas wysychania poszczególnych warstw (ok. 6 godzin) pozwala na bardzo sprawną i szybką renowację. Należy jednak pamiętać, że Domalux Super jest czystym lakierem poliuretanowym, dlatego do jego optymalnego utwardzenia wymagana jest odpowiednia wilgotność powietrza podczas malowania i schnięcia powłoki – ok. 40% – 65% - mówi Ryszard Plantos.


Mnogość zastosowań

 
Lakier Domalux Super połysk jest przystosowany do zabezpieczania drewnianych i drewnopochodnych podłóg w pomieszczeniach przeznaczonych do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów. Zapewnia odpowiednią przyczepność i antypoślizgowość, dzięki czemu zwiększa komfort i bezpieczeństwo osób uprawiających sporty.

Jednak produkt świetnie sprawdza się także w innych miejscach narażonych na wzmożoną eksploatację. Jest polecany do malowania podłóg w korytarzach, klatkach schodowych, salach konferencyjnych, biurach, a także scenach przeznaczonych na występy artystyczne.

 

Czytaj również: Jasny stylizowany parkiet, idealny do wnętrz w stylu retro.

 

Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17342 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 170

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >