Drewno nie tylko na podłodze

Drewno nie tylko na podłodze

Jedną z najważniejszych decyzji przy aranżacji wnętrz jest ta dotycząca podłóg i blatów. Rodzaj zastosowanego materiału stanowi tło dla kolejnych elementów wyposażenia, dlatego warunkuje dalsze kroki kompozycyjne. Warto ocieplić wnętrze naszego domu i pozwolić drewnu zdominować przestrzeń. Czytaj dalej

 

Drewno, nie dość że funkcjonalne i trwałe, występuje w wielu odcieniach oraz rodzajach usłojenia, co daje szerokie pole manewru do projektowania aranżacji. Przy planowaniu otwartej przestrzeni, na przykład kuchni połączonej z jadalnią lub salonem, podział często wyznaczany jest linią oddzielającą różne rodzaje materiałów, z których została wykonana podłoga. A jeśli zdecydujemy się na przewagę drewna we wnętrzu, uzyskamy konsekwentną i jednocześnie niezwykłą aranżację łączącą w pary różne rodzaje i faktury drewna. Surowiec ten z powodzeniem może być wykorzystany na blaty kuchenne, parapety, obudowy wanien, umywalek, półki meblowe, a także jako stopnice schodowe.

 

Czytaj również: Kuchenne trendy w 2014 roku

 


 

Kontrastujący związek

Umiejętne połączenie różnych rodzajów drewna, na przykład poprzez zestawienie jasnych bukowych blatów w kuchni z ciemniejszą palisandrową podłogą z oferty firmy DLH Poland nada wrażenie przenikania i wydobędzie piękno każdego wnętrza. Rodzimy buk w mariażu z tropikalnym i odpornym palisandrem tylko pozornie tworzy kontrast kolorystyczny. Pozwoli uzyskać niezwykły efekt wizualny oparty na przyciąganiu się przeciwieństw. Palisander jest drzewem o zapachu róż rosnącym na trzech kontynentach. Posiada niezwykłą barwę i wyraźne usłojenie, które nadaje podłodze dekoracyjnego i dynamicznego wyglądu. Natomiast drewno bukowe, również twarde i trwałe, o ciepłym i neutralnym odcieniu, jest idealnym tłem w tym połączeniu.

 

Czytaj również: Drewno łączone z bielą

 


 

Dobrana para


Aranżując otwartą przestrzeń kuchni i salonu, warto postawić na wykorzystanie tego samego rodzaju drewna lub dwóch różnych o zbliżonych odcieniach. Sprawdzony duet bambusowo-dębowy, powielony na blatach kuchennych i na podłodze w salonie, rozświetli pomieszczenie i podkreśli największe powierzchnie we wnętrzu. Wymagające pomieszczenia – kuchnia i łazienka – potrzebują specjalnych, odpornych na wilgoć i wodę materiałów. Aby uzyskać jak najbardziej spójną kompozycję, w łazience można wykorzystać ten sam rodzaj drewna, na przykład umieścić egzotyczny Merbau na podłodze i blatach. Merbau z oferty DLH Poland jest trwałym i odpornym surowcem, idealnie nadającym się nawet do tak wymagającego pomieszczenia, jakim jest pokój kąpielowy. Związek dwóch drewnianych materiałów to sprawdzony i pewny sposób na udaną aranżację niemal każdego wnętrza.

Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17354 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 486

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >