Farby do efektów specjalnych FEELINGS i STELLATIO, stworzone przez stylistów fińskiej marki Tikkurila

Farby do efektów specjalnych FEELINGS i STELLATIO, stworzone przez stylistów fińskiej marki Tikkurila

Kombinacja idealnie dobranych kolorów ścian i dodatków sprawia, że wnętrza emanują pozytywną energią. Czytaj dalej

Osiągnięta harmonia pozytywnie oddziałuje na domowników, dzięki czemu we własnym domu czują się doskonale. Jak jednak poradzić sobie z wyborem właściwej kompozycji barw? Rozwiązaniem są kolekcje kolorystyczne, takie jak FEELINGS  czy STELLATIO, stworzone przez markę Tikkurila. Proponowane w nich zestawy kolorów, stanowią  znakomitą podpowiedź jak łączyć barwy ścian, mebli, tkanin i dodatków, aby zyskać perfekcyjne wnętrze.


Zagadnienie doboru kolorów do wnętrz trudno jest opisać regułami, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Sprawy estetyki leżą zarówno w sferze kultury, jak i subiektywnej wrażliwości domowników. Przy aranżacji domu potrzebne jest porozumienie jego mieszkańców i dokładna wizja urządzanego wnętrza, aby jego wystrój charakteryzował się równowagą jaką spotykamy np. w przyrodzie. Aby osiągnąć spójność kolorystyczną we wnętrzu, należy umiejętnie połączyć kolory ścian i innych elementów wyposażenia. Jednak nie zawsze zestawienie naszych ulubionych kolorów będzie dobrze i efektownie wyglądało. Jak więc poradzić sobie ze stworzeniem harmonijnej kompozycji barw do wszystkich wnętrz domu?

Jeśli nie mamy doświadczenia możemy wykorzystać trik stworzenia wnętrza monochromatycznego. Polega on na zastosowaniu połączeń tonalnych, a więc rozjaśnionych lub przyciemnionych wersji jednego, podstawowego koloru. Wspólna cecha barwy wszystkich odcieni zapewni nam harmonię wnętrza. Dużo trudniej jest jednak odnaleźć łączącą nutę w przypadku barw różnych 
i kontrastowych. Tutaj bardzo pomocne są gotowe kolekcje kolorystyczne, takie jak FEELINGS i STELLATIO, stworzone przez stylistów fińskiej marki Tikkurila.

Co tworzy kolekcje?

STELLATIO zawiera 20 gotowych zestawów po trzy barwy: jeden kolor przewodni,  sugerowany jako dominujący we wnętrzu i dwa uzupełniające. Wszystkie w różnych proporcjach możemy wykorzystać na ścianach lub też kolory uzupełniające zastosować w meblach i dodatkach. Kolekcja FEELINGS oferuje aż 60 zestawów zawierających zbiór czterech dopasowanych kolorów. Kluczem jest wybór jednej barwy, którą pomalujemy ściany, natomiast pozostałe trzy stanowią bazę do wyboru mebli, tkanin i innych detali. 

Jak korzystać z kolekcji? 


To bardzo proste. Każdy z zestawów STELLATIO ma swoją nazwę, która jest jednocześnie nazwą koloru przewodniego. I tak Sirius wyróżnia się jasno niebieską barwą, która współgra z pastelowym i ciemno czekoladowym brązem, a w zestawie Maia dominująca jest pistacjowa zieleń uzupełniona ciemnym beżem i kolorem écru.
 
Natomiast w kolekcji FEELINGS kolor dominujący, zalecany do pomalowania dużych powierzchni, został umieszczony w największym polu na karcie próbnika, a pozostałe barwy stanowią jego uzupełnienie. 


Zestawy kolorów FEELINGS i STELLATIO to przepis na niebanalne rozwiązania aranżacyjne. Zachowują one kolorystyczne reguły, tym samym nie ma mowy o pomyłce. Zaskakujące, na pierwszy rzut oka, połączenia barw znakomicie sprawdzają się na ścianach, a wnętrze zyskuje osobowość. 

Próbniki kolekcji STELLATIO i FELLINGS znajdziemy w każdym punkcie sprzedaży z ofertą farb marki Tikkurila. Kolory z obydwu kolekcji powstają w maszynach barwiących (popularnych mieszalnikach), których firma Tikkurila Polska posiada już 1100 w całym kraju. Seriami farb dedykowanymi do barwienia na kolory FEELINGS i STELLATIO są Optiva i Feelings, marki Tikkurila. Produkty te wyróżnia łatwość aplikacji, bardzo dobre krycie i trwałość koloru. 


Cała sztuka w tym…
 
… aby nie zgubić się w gąszczu kuszących możliwości wystroju pomieszczeń i sprecyzować cel aranżacji, a podczas dobierania kolorów do wnętrza trzymać się ustalonego wzorca.
 

 
Źródło: PUBLINK / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17300 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 189

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >