Kominki do zabudowy

Kominki do zabudowy

Tradycyjny, opalany drewnem kominek wymaga odpowiednich warunków, spełnianych już na etapie prac budowlanych. Dziś urodą paleniska może cieszyć się każdy posiadacz domu lub mieszkania, wyposażając je w kominek elektryczny. Czytaj dalej

 

Na dowolną aranżację tego integralnego elementu wystroju wnętrza pozwolą nowości marki Optiflame – kominki do zabudowy z efektem Opti - Myst®.

 

Czytaj również: Jak wyrównać poziom podłogi przy kominku?

 

Nowości marki Optiflame

Chesford, Danville Brass, Danville Black oraz Cavendish to  najnowsze kominki elektryczne, wprowadzone w marcu tego roku do oferty firmy Glen Dimplex Polska. Cztery nowe modele to kominki przystosowane do zabudowy. Stosując odpowiednią aranżację można zatem wpasować je w każde wnętrze, nadając mu niepowtarzalną, pełną ciepła atmosferę.

 

 

Wkomponowanie ich w wystrój jest wyjątkowo łatwe dzięki ich unikalnej, eleganckiej kolorystyce. Utrzymane w barwach mosiądzu kominki Cavendish oraz Danville Brass sprawdzą się w stylizacji klasycznej, natomiast chromowana oprawa kominka Chesford oraz czarna kominka Danville Black świetnie wpasuje się w bardziej nowoczesny i minimalistyczny wystrój wnętrza.

 

Domowe ognisko na zawołanie – Opti-myst® i Optiglo®

Największą zaletą nowych modeli kominków do zabudowy jest zastosowany w nich opatentowany, efekt Opti-myst®, będący wynikiem wieloletnich prac nad stworzeniem doskonałej iluzji prawdziwego płomienia i dymu. Jej podstawą jest mechanizm bazujący na ultradźwiękach – wykorzystując umieszczoną w pojemniku wodę produkują mgłę, która, odpowiednio podświetlona, daje realistyczny efekt rozpalonego ogniska.

 

 

Jest to obraz przestrzenny, w przypadku modeli Cavendish i Chesford możliwy do podziwiania z boku. Efekt Opti-myst® nie generuje żadnych dźwięków, a jego intensywność może być w nowych modelach dowolnie regulowana. Dwa spośród nowych kominków – Cavendish i Chesford wyposażone zostały ponadto w innowacyjny efekt Optiglo®. Umieszczone w palenisku polana podświetlone zostały diodami LED, które symulują efekt migoczącego się żaru.

 

Czytaj również: Turbokominek zapewni ciepło przez cały rok


Wygoda użytkowania

Nowe modele kominków Optiflame wpływają nie tylko na urodę i ciepło domowego ogniska. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań gwarantują również tak dziś ważną wygodę użytkowania. Obsługiwane zdalnie za pomocą pilota kominki praktycznie nie wymagają konserwacji – jedyną konieczną czynnością jest regularne napełnianie pojemnika o pojemności 1,3 litra wodą czy też nieczęsta wymiana żarówek. Nie można również zapomnieć o wyjątkowych zaletach samej ich konstrukcji.

 

 

Zasilane elektrycznie modele nadają się do każdego pomieszczenia, gdzie znajduje się gniazdko a ich wyjątkowa kolorystyka, utrzymana w barwach mosiądzu, czerni i chromu, pozwoli wpasować je w pokój o każdej aranżacji. Ponad to, zdecydowanie oszczędniejsze niż tradycyjne kominki, najnowsze propozycje marki Optiflame wymagają jedynie niewielkich nakładów na energię elektryczną. Nie generują dymu i żaru, są więc również bezpieczniejsze w użytkowaniu, co liczy się szczególnie tam, gdzie po mieszkaniu biegają dzieci.

 

Kominki Danville, Chesford i Cavendish to rozwiązanie odpowiednie na cały rok. Wyposażone zostały w termowentylatory o mocy 1 – 2kW, dzięki którym swobodnie uruchomić można funkcję grzania z możliwością regulacji jego natężenia. Optyczne efekty Opti-myst® i Optiglo® są od tej funkcji całkowicie niezależne, urodą samego rozżarzonego paleniska można więc cieszyć się również latem.  Proste w montażu i użytkowaniu, umieszczone w odpowiedniej oprawie, najnowsze propozycje marki Optiflame, stanowić będą zatem gustowne i funkcjonalne  dopełnienie każdego pokoju, nadając mu atmosferę ciepła i unikalnej elegancji. 

 

 

Źródło: FlyPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 784 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Jak wybrać podłogę Liczba postów: 177 Grupa: Robimy stro... Jeżeli szukasz dobrej firmy od remontów i kładzenia glazur to polecam zapoznać się z ofertą firmy https://stylowyremont.pl/kontakt/. Ja korzystałem z usług firm...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 126 Grupa: Robimy dach Użytkownik Alina11789 napisał: Witam,bedziemy pokrywac dach na oborze i stodole około 700 metrów.Chcemy pokryć blachą trapezową,ocynkowaną kolorową.popytal ismy....
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 202 Grupa: Firmy budow... Ale przecież w tym zakresie powinniście zawsze stawiać na takie rozwiązania, które realnie mogłyby się u Was sprawdzić. Moim zdaniem ciekawym pomysłem mogłoby b...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 170 Grupa: Nowości ara... Literki fajny pomysł:)
  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 174 Grupa: Domy szereg... Mi osobiście bardzo podobają się domki w zabudowie szeregowej. Ostatnio nawet znalazłam takie http://osiedlezielonezacisze.pl/oferta/ i rozważam inwestycje.

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17195 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 189

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >