Magia wnętrza dzięki farbom do ścian marki Tikkurila

Magia wnętrza dzięki farbom do ścian marki Tikkurila

Pomalowanie ścian "zwykłą" farbą już nie wystarcza. W odróżnieniu od jednobarwnych powierzchni, powłoki laserunkowe nadają ścianom wyjątkowy charakter i stają się ozdobą całego pomieszczenia. Warto eksperymentować. Lazury dają wiele możliwości i nie trzeba być fachowcem aby wykreować oryginalne wnętrze. Czytaj dalej

Przenikające się odcienie, niuanse kolorystyczne, głębia koloru to klucz do tworzenia nastroju z wyobraźnią. Bez wątpienia farby i laserunki, z serii TAIKA marki Tikkurila, są doskonałą propozycją dla osób mających ochotę na zabawę kolorem i eksperymentowanie z wystrojem pomieszczeń. Pozostawiają na ścianie perłowy odcień, dzięki czemu znakomicie nadają się do dekoracji wnętrz. Odpowiednie oświetlenie podkreśli efekt zdobień i sprawi, że malowanie powierzchnie pięknie zabłyszczą.

 

Zaletą farb i laserunków jest ich uniwersalność i możliwość wykorzystania do aranżacji wnętrz utrzymanych w różnym stylu. Ściany pokryte perłowymi  powłokami dobrze komponują się z innymi gładkimi powierzchniami w pomieszczeniu, dając interesujący kontrast.

 

Farba i lazury TAIKA marki Tikkurila, możemy łączyć z farbami o matowym wykończeniu i szablonami, wykorzystując różnice połysku. Efektowny duet uzyskamy wybierając kolor podkładu zbliżony do koloru laserunku. Dwukrotne nałożenie lazurowej powłoki wyeksponuje jej kolor, czyniąc tę ścianę ozdobnym, dużym obrazem.

Seria TAIKA składa się z trzech rodzajów produktów: TAIKA Pearl Paint, TAIKA Pearl Glaze oraz TAIKA two-coloured Pearl Glaze.  Farba akrylowa TAIKA Pearl Paint może być stosowana do malowania całej powierzchni lub do wykonywania wzorów. Stosuje się ją na meblach lub ścianach uprzednio pomalowanych np. farbą do wnętrz. Na bazie dwóch kolorów: srebrnego i złotego, możliwe jest uzyskanie 12 odcieni, zgodnie z kartą kolorów TAIKA.TAIKA Pearl Glaze jest półprzezroczystym perłowym laserunkiem, stosowanym  jako dekoracyjna powłoka wykończeniowa., która ożywa w blasku światła Jej 12 odcieni oferowane jest według karty kolorów TAIKA.Najbardziej intensywny efekt dekoracyjny daje zastosowanie produktu TAIKA two-coloured Pearl Glaze. Półprzezroczysta lazura oferowana jest w kontrastowych odcieniach: złoto-srebrnym, miedziano-turkusowym, czerwono-zielonym, niebiesko-żółtym i liliowo-zielonym. W zależności od kąta padania światła i patrzenia na ścianę pomalowana powierzchnia daje różny efekt kolorystyczny.Farby i lazury TAIKA marki Tikkurila, przeznaczone są do malowania ścian wewnątrz pomieszczeń oraz do ozdabiania mebli. Produkty są ekonomiczne, zmywalne i łatwe w użyciu.

 

Czytaj również: Inspirujące kolory we wnętrzu


Źródło: PUBLINK / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17342 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 293

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >