Panele natryskowe. Czy wykończenie panelu ma wpływ na jego jakość i funkcjonowanie?

Panele natryskowe. Czy wykończenie panelu ma wpływ na jego jakość i funkcjonowanie?

Rodzaj wykończenia panelu ma w dużym stopniu wpływ na jego późniejsze funkcjonowanie oraz jakość całego wyrobu. Poniżej przedstawiamy przegląd wykończeń paneli prysznicowych przygotowany na podstawie oferty firmy Deante – lidera na rynku Polskim w tej grupie produktowej. Czytaj dalej

 

 

 

Panele natryskowe produkowane są z najróżniejszych materiałów takich jak aluminium, stal szczotkowana, sztuczny i naturalny kamień, drewno egzotyczne, szkło hartowane oraz wysokiej jakości tworzyw sztucznych. W zależności od rodzaju materiału możemy uzyskiwać różne kolory, faktury paneli, ale materiały te mają także znaczący wpływ na późniejsze użytkowanie i ich czyszczenie. Najlepiej sprawdza się stal szczotkowana, gdyż nawet po długim czasie, widać na niej tylko niewielkie ślady zużycia, a kolejne ryski powstałe podczas codziennego użytkowania i mycia nie różnią się od pierwotnej powłoki panelu.

{screen-szklo}

{screen-stal-szczotkowana}

{screen-powloka-drewno}

{screen-granit}

{screen-aluminium}


Ważne jest jedynie, aby podczas mycia nie polerować intensywnie jego powierzchni, co doprowadzić może do miejscowych zmian faktury stali tzw. zapolerowań. Jeśli decydujemy się na panel z ozdobną nakładką ze szkła hartowanego lub drewna to należy tym materiałom poświęcać szczególną uwagę podczas pielęgnacji, dopasowując środki czyszczące do konkretnej powierzchni. Szkło powinno być szkłem bezpiecznym hartowanym, które podczas ewentualnego stłuczenia tworzy małe odłamki o nieostrych krawędziach, które podczas kontaktu ze skórą nie powodują groźnych skaleczeń. Drewno przeznaczone do budowy paneli natryskowych powinno być drewnem twardym,  o dużej odporności na wilgoć i podciąganie jej przez kapilary, czyli o tzw. niskiej higroskopijności.

Najbardziej wrażliwymi na uszkodzenia elementami paneli są ich elementy chromowane takie jak dysze, słuchawki, pokrętła od baterii, głowice i wylewki. Do pielęgnacji takich powierzchni nie należy stosować środków czyszczących zawierających kwasy, alkohol, wybielaczy (podchloryn sodu i potasu) oraz związki chloru. Tego typu środki mogą doprowadzić do zmatowienia i ściemnienia powłoki wyrobu, a nawet do miejscowego jej wytrawienia. Nie należy także używać szorstkich ścierek i gąbek, a także proszków, mleczek i innych środków czyszczących zawierających substancje ścierne mogące w efekcie doprowadzić do zarysowania powierzchni i jej zmatowienia.

{screen-dysza}

{screen-słuchawka}

{screen-pokretla-glowicy}

{screen-deszczownia}


Jeśli zdecydowaliśmy się na panel wyposażony w dodatkowe elementy takie, jak lusterka, półki na kosmetyki i akcesoria łazienkowe - to zwróćmy uwagę na jakość ich wykonania oraz użyte materiały. Półki powinny być szklane, najlepiej z bezpiecznego, hartowanego szkła, z mocnymi mosiężnymi lub stalowymi mocowaniami i relingami. Jeśli bowiem półka będzie wykonana z pleksi lub innego rodzaju plastiku, to szybko ulegnie porysowaniu i zabrudzeniu, zaś tanie mocowania plastikowe, szybko się wyłamią i zniszczą.  

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wysokiej jakości paneli natryskowych firmy Deante.
Źródło: Deante Sp. J. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19123 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 238

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >